AktualnościMałopolskie

ALMET Zdzisław Wawro to Gepard Biznesu 2020

Firma ALMET Zdzisław Wawro w Giebułtowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie danych finansowych.

Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jego przypadku 339,6 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020.

Ma wieloletnie doświadczenie na polskim rynku surowcowym i usługowym. Od początku zajmowało się skupem, przerobem i sprzedażą złomów metali nieżelaznych, złomów stalowych oraz segmentem surowców wtórnych. Dzięki reorganizacji notuje systematyczny i dynamiczny rozwój.

Obecnie ma kilka oddziałów i hal produkcyjnych, zajmujących się działalnością hurtową i detaliczną. Funkcjonuje na terenie całego kraju, w szczególności skupiając działalność w województwach małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Operuje w większości na własnych terenach przemysłowych, posiada specjalistyczny sprzęt i stale rozwija swój park maszynowy. Obecnie zajmuje się hurtowym i detalicznym skupem surowców wtórnych, takich jak: makulatura, folia, tworzywa sztuczne, metale nieżelazne, a w szczególności puszki aluminiowe oraz złom żelazny i żeliwny. Ponadto zajmujemy się obsługą budownictwa, a także usługami transportowymi w kraju i za granicą.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://almetpolska.com/

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *