Wielu inwestorów znajduje w Mysłowicach miejsce dla swoich przedsięwzięć
"W ubiegłym roku do budżetu miasta wpłynęło 111mln zł ze sprzedaży 40 hektarów gruntu, zlokalizowanego w dzielnicy Brzezinka. Na tym obszarze powstało centrum logistyczne, które docelowo zapewni ponad 2,5 tys. miejsc pracy. Dzięki budowie nowego węzła komunikacyjnego ruch tranzytowy będzie się odbywał poza centrum miasta", mówi Grzegorza Osyra, prezydenta Mysłowic.
Grzegorza Osyra, prezydenta Mysłowic
Mysłowice do niedawna były gminą górniczą. Likwidacja Kopalni MYSŁOWICE zmusiła nas do działań mających na celu przebranżowienie działalności i znalezienie innych dziedzin rozwoju.
Szukamy dla miasta nowych możliwości.
Od kilku lat realizujemy w tym zakresie strategię, przystępując do licznych projektów inwestycyjnych w oparciu o zewnętrzne źródła finansowania.
Nie koncentrujemy się jednak na jednej dziedzinie. Mamy świetne warunki inwestycyjne, rozwijamy również bazę kulturalną, edukacyjną i sportową. W tym roku po raz czwarty odbył się u nas festiwal muzyki alternatywnej Off, który do Mysłowic ściąga młodzież z całej Europy. Jesteśmy polską kolebką wschodnio-europejskiego festiwalu Mediawave. Dwukrotnie byliśmy organizatorami mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, od 3 lat organizujemy w tej dyscyplinie mistrzostwa świata, a w ubiegłym roku ich ranga urosła do TURNIEJU SWATCH FIVB WORLD TOUR MYSŁOWICE OPEN 2008.
Tak jak w sporcie i kulturze, tak w dziedzinie inwestycji staramy się stwarzać jak najlepszy klimat. Mysłowice maja bardzo dobre położenie komunikacyjne – skrzyżowanie trasy S1 z autostradą A4. Ten atut skutecznie wykorzystujemy.
W ubiegłym roku do budżetu miasta wpłynęło 111mln zł ze sprzedaży 40 hektarów gruntu, zlokalizowanego w dzielnicy Brzezinka. Na tym obszarze powstało centrum logistyczne, które docelowo zapewni ponad 2,5 tys. miejsc pracy. Dzięki budowie nowego węzła komunikacyjnego ruch tranzytowy będzie się odbywał poza centrum miasta.
Obecnie jednymi z najważniejszych zadań z zakresu inwestycji w mieście są budowy Drogowej Trasy Średnicowej i drogi wojewódzkiej – ulicy Nowooświęcimskiej. To kolejne układy komunikacyjne o charakterze tranzytowym, które odciążą ruch miejski i wpłyną na atrakcyjność komunikacyjną Mysłowic. Ten argument zwiększa zainteresowanie ze strony kolejnych inwestorów.
DTŚ, zgodnie z porozumieniem pięciu gmin, ma zostać zakończona w 2013 roku. W Urzędzie Marszałkowskim zarezerwowano na jej realizację 25 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z kolei w przypadku Drogi Nowooświęcimskiej, zakończyliśmy prace nad planem miejscowym, w realizacji jest regulacja sytuacji prawno-terenowej tego obszaru.
Dobre relacje i pozytywny klimat to podstawa dla rozwoju miasta.
Cieszymy się, że wielu inwestorów znajduje w Mysłowicach miejsce dla swoich przedsięwzięć. Bez wątpienia wpływają one na tempo rozwoju miasta, zmniejszenie bezrobocia, polepszenie warunków życia mieszkańców i poprzez to bezpośrednio na zmiany w kierunku rozwoju charakteru naszej społeczności.
Mam świadomość, że jeszcze wiele przed nami. Ale wyznaczone plany i rodzące się pomysły skutecznie wdrażamy w rzeczywistość. Idziemy do przodu z zamiarem ciągłego rozwoju.
Więcej na ten temat:
Miasta Przyjazne Biznesowi na Śląsku
Metodologia liczenia wartości rynkowej w Konkursie Gepardy Biznesu
Dolnośląskie miasta z Gepardami Biznesu
Miasta Opolszczyzny z Gepardami Biznesu
Śląskie miasta z Gepardami Biznesu
Lista 1279 firm województwa śląskiego
Lista 347 firm województwa opolskiego
Lista 954 firm województwa dolnośląskiego
Lista 2205 firm województwa wielkopolskiego
Lista 3574 firm województwa mazowieckiego
Lista 843 firm województwa łódzkiego
Udana Konferencja Gepardów Biznesu Województwa Mazowieckiego 25 czerwca 2008 r.
Udana Konferencja Lokalnego Biznesu Województwa Łódzkiego 7 maja 2009 r.
Udana Konferencja Gepardów Biznesu Województwa Lubuskiego
"Gazeta Lubuska" o Gepardach Biznesu
Udana Konferencja Gepardów Biznesu Województwa Wielkopolskiego
Udana Konferencja Gepardów Biznesu Śląska
Udana Konferencja Gepardów Biznesu Województwa Dolnośląskiego