Najefektywniejsze firmy województwa zachodniopomorskiego

Wśród 434  firm województwa zachodniopomorskiego najefektywniejsze okazały się: Elektromontaż Szczecin S.A., DOKO S.A. oraz  ŻEGLUGA POLSKA S.A. 

Przedstawiamy ranking najefektywniejszych firm województwa zachodniopomorskiego w latach 2006-2008, na podstawie danych Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit.

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki: 
1) Obroty w latach 2005-2007 powyżej 1 mln PLN, 
2) Kapitał własny w latach 2005-2007 powyżej 0 PLN,
3) Zysk netto w latach 2005-2007 powyżej 1 mln PLN,
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

 

Najbardziej efektywne firmy województwa zachodniopomorskiego według trzyletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych

  
Lp.  Nazwa. Siedziba. Średnia zysku netto do przychodów operacyjnych z lata 2006, 2007, 2008 w procentach.

1 Elektromontaż Szczecin S.A. Szczecin 185
2 DOKO S.A. Szczecin 154
3 ŻEGLUGA POLSKA S.A. Szczecin 68
4 Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne PTHW SZCZECIN S.A. Szczecin 55
5 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 49
6 POLSTEAM Frachtowanie Sp. z o.o. Szczecin 46
7 Vattenfall Wolin – North Sp. z o.o. Szczecin 41
8 F.A.B. Sp. z o.o. Czaplinek 36
9 GEOSYSTEM S.J. Szczecinek 36
10 Agroman Sp. z o.o. Przelewice 33
11 Germanischer Lloyd Polen Sp. z o.o. Szczecin 31
12 Lind Sp. z o.o. Drzonowo 31
13 Rolmax Sp. z o.o. Strzepowo 29
14 NAVIGAR Deneko – Garbień S.J. Szczecin 29
15 BUCHALTER Sp. z o.o. Szczecin 26
16 Agrochleb Sp. z o.o. Chlebówko 25
17 CENTRUM HANDLOWE PHS S.A. Szczecin 25
18 Blue Seven Sp. z o.o. Szczecin 25
19 Bertram Sp. z o.o. Gryfice 25
20 PPH Wrzos Sp. z o.o. Międzyzdroje 24
21 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 24
22 Zinkpower Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 24
23 PROFI – DATA Sp. z o.o. Szczecin 23
24 MUHL – Pol Sp. z o.o. Dębno 23
25 ALMARE Sp. z o.o. Szczecin 23
26 JEDYNKA S.A. Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe Szczecin 22
27 ARKADA Sp. z o.o. Towarzystwo Budowlane Świnoujście 22
28 Pakk 1994 Sp. z o.o. Tychowo 22
29 HOLSTAR Sp. z o.o. Pęzino 21
30 FUTREX Sp. z o.o. Żdżary 21
31 Polski Związek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej Sp. z o.o. Szczecin 21
32 Run – Farm Sp. z o.o. Barlinek 21
33 DUDOJĆ S.A. Koszalin 20
34 PPH ZAPOL S.J. Szczecin 20
35 Norpol Sp. z o.o. Goleniów 20
36 PAZIM Sp. z o.o. Szczecin 20
37 ANDREAS Sp. z o.o. Szczecin 20
38 RYBAK S.A. Unieradz 19
39 KEMIPOL Sp. z o.o. Police 19
40 Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. Barlinek 18
41 ROL – DAN Sp. z o.o. Pełczyce 18
42 SCHOPA BUCHBINDEREI Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 18
43 P.L. ENERGIA S.A. Karlino 17
44 PRIMA Sp. z o.o. Świnoujście 17
45 BIELINEX – BETON Sp. z o.o. Szczecin 17
46 Obiekty Sanatoryjno Wczasowe PÓŁNOC Sp. z o.o. Kołobrzeg 17
47 Wenglon Sp. z o.o. Szczecin 17
48 DOM – BEST Sp. z o.o. Szczecin 17
49 RAMIRENT S.A. Szczecin 17
50 HOME.PL S.J. Szczecin 17
51 Polskie Terminale S.A. Szczecin 17
52 Tieto Poland Sp. z o.o. Szczecin 16
53 Agnes S.J. Świdwin 16
54 Stadnina Koni BIELIN Sp. z o.o. Bielin 16
55 Repro – Service Pol Sp. z o.o. Kamień Pomorski 16
56 Centrum Handlowo Usługowe Manhattan Sp. z o.o. Szczecin 16
57 Apteka LEDAN Sp. z o.o. Goleniów 16
58 Elgryf Sp. z o.o. Gryfino 15
59 Dom Handlowy Bryza S.J. Kołobrzeg 15
60 Europa Systems Sp. z o.o. Szczecin 15
61 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Szczecin 15
62 PHU Elektromid S.J. Koszalin 15
63 Przeds. Budowlano – Projektowe Bud – Projekt Szymański i Książkiewicz S.J. Koszalin 15
64 SAGRA TECHNOLOGY Sp. z o.o. Szczecin 15
65 Heuthes Sp. z o.o. Szczecin 14
66 Durable Sp. z o.o. Przecław 14
67 Ehrle Polska Sp. z o.o. Szczecin 13
68 CS Polska Sp. z o.o. Kobylanka 13
69 Gips – System Bieleninik S.J. Stargard Szczeciński 12
70 Zakład Mechaniczny Marpo S.J. Szczecin 12
71 SAK Sp. z o.o. Mielno 12
72 BALTCHEM S.A. Zakłady Chemiczne w Szczecinie Szczecin 12
73 Lemken Polska Sp. z o.o. Dolice 12
74 SCHMITTENBERG-POL Sp. z o.o. Szczecin 12
75 Polstar Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Koszalin 12
76 KOSPEL S.A. Koszalin 12
77 ARBET S.J. Fabryka Styropianu Koszalin 12
78 Radex S.J. Kołbaskowo 12
79 HOTEL SENATOR S.A. Dźwirzyno 12
80 MILEX Sp. z o.o. Szczecin 11
81 Almako S.J. Kołobrzeg 11
82 HARDY Sp. z o.o. Złocieniec 11
83 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 11
84 GLOBAL CONCEPTS 2000 POLSKA Sp. z o.o. Szczecin 11
85 Eneos Sp. z o.o. Szczecin 11
86 FINOMAR Sp. z o.o. Szczecin 11
87 Jantra Sp. z o.o. F.U.H.P. Przecław 11
88 Stalmont S.J. Szczecin 11
89 Deef S.J. Gryfino 11
90 Semics Sp. z o.o. Szczecin 11
91 Rol – Plant Sp. z o.o. Rąbino 10
92 Firma Handlowa J.T. Rzewuscy S.J. Koszalin 10
93 JVP Steel Poland Sp. z o.o. Szczecin 10
94 NOVOTERM Sp. z o.o. Szczecin 10
95 Master Sp. z o.o. Szczecin 10
96 Rolmech S.J. Mirosławiec 10
97 Hosso Holding Sp. z o.o. Gryfice 10
98 Konsart Sp. z o.o. Szczecin 10
99 ŻUCHOWSKI – DENTAL Sp. z o.o. Szczecin 10
100 Przeds. Produkcyjno – Budowlane EKO III Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 10
101 HACON Sp. z o.o. Barlinek 10
102 ASA Sp. z o.o. Nowogard 9
103 PANACEUM Sp. z o.o. Goleniów 9
104 Kolith Sp. z o.o. Szczecin 9
105 KE – DOLNA ODRA Sp. z o.o. Nowe Czarnowo 9
106 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Stargard Szczeciński 9
107 Softvig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Szczecin 9
108 DUTCH FARMERS Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 9
109 SGI Baltis Sp. z o.o. Szczecin 9
110 Mieszko – Farm Sp. z o.o. Mieszkowice 9
111 Agricon Sp. z o.o. Czaplinek 9
112 Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o. Lubiana 9
113 Beta Polska Sp. z o.o. Szczecin 9
114 REMONDIS SZCZECIN Sp. z o.o. Szczecin 9
115 PRONET Sp. z o.o. Świnoujście 9
116 Ekoral Sp. z o.o. Chojna 8
117 DEDECO Sp. z o.o. Szczecin 8
118 TRANSBUD SZCZECIN Sp. z o.o. PHU Szczecin 8
119 Fermapol Sp. z o.o. Świdwin 8
120 TELZAS Sp. z o.o. Szczecinek 8
121 CIROKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane Szczecin 8
122 MODEHPOLMO Sp. z o.o. Firma Budowlano Handlowo Usługowa Szczecin 8
123 KJM – BIS Sp. z o.o. Police 8
124 NAM – LIFT Sp. z o.o. Szczecin 8
125 Wulkan Sp. z o.o. Szczecin 8
126 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 8
127 MABO Mierzyn 8
128 DAJAR Sp. z o.o. Koszalin 8
129 Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Szczecin 8
130 YARA Poland Sp. z o.o. Szczecin 8
131 McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 8
132 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczecin 8
133 Czajka i Syn Sp. z o.o. Świnoujście 8
134 DREWEXIM Sp. z o.o. Koszalin 8
135 BPI Polska Sp. z o.o. Lipiany 8
136 EPA Sp. z o.o. Szczecin 8
137 Navikon SRY Sp. z o.o. Szczecin 8
138 EMET Sp. z o.o. Szczecinek 8
139 SSI SCHAFER SHOP Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 8
140 Kuda Truck Parts Sp. z o.o. Police 7
141 PHU Euro – Klinkier S.J. Szczecin 7
142 Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A. Koszalin 7
143 WARYŃSKI FAMABUD Sp. z o.o. Szczecin 7
144 Styl – Bet S.J. Drawsko Pomorskie 7
145 Unibaltic Sp. z o.o. Szczecin 7
146 KAMIL Sp. z o.o. Szczecin 7
147 RENTA PUNKT – SUPREMA Sp. z o.o. Świnoujście 7
148 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Nowogard 7
149 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Gospodarstwo Rolne Sobiemyśl Sp. z o.o. Gryfino 7
150 DREWPOL HMH S.J. Osina 7
151 Stecko Meble S.J. Szczecin 7
152 PPUH DANTE Sp. z o.o. Szczecin 7
153 UNIZETO Technologies S.A. Szczecin 7
154 GRYFSKAND Sp. z o.o. Gryfino 7
155 Areco Sweden Sp. z o.o. Lipiany 7
156 Piekarnia Bracia Giemza Damian i Giemza Hubert Białogard 7
157 OTTENSTEN POLSKA Sp. z o.o. Szczecin 7
158 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. Myślibórz 7
159 POMERANIAN TIMBER S.A. Szczecin 7
160 Bajk Serwis Sp. z o.o. Szczecin 7
161 Przedsiębiorstwo Usług Portowych Elewator Ewa Sp. z o.o. Szczecin 7
162 APEX – ROBOZIEM Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 7
163 KURIER SZCZECIŃSKI Sp. z o.o. Szczecin 7
164 Techniki Systemów Aplikacyjnych Sp. z o.o. Szczecin 7
165 Kołacz – Łopiński S.J. Szczecin 7
166 DREWPOL Sp. z o.o. Osina 6
167 Contema Sp. z o.o. Bobolice 6
168 SMS Martime Services Sp. z o.o. Szczecin 6
169 DOM LEKARSKI Sp. z o.o. Szczecin 6
170 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Koszalin 6
171 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Dystrybucja Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 6
172 DARKAT Zakład Wielobranżowy Stargard Szczeciński 6
173 Mac Sped Transport Międzynarodowy S.J. Szczecin 6
174 DNHS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 6
175 Zakład Remontowy SKSM S.A. Sp. z o.o. Szczecin 6
176 Prestige Sp. z o.o. Szczecin 6
177 MPS INTERNATIONAL LTD Sp. z o.o. Koszalin 6
178 Horton Kirby Poland Sp. z o.o. Dobra 6
179 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Świnoujście 6
180 IMPERIAL S.J. PUH ZPCh Białogard 6
181 Zarządca Sp. z o.o. Szczecin 6
182 YEOMAN POLAND Sp. z o.o. Świnoujście 6
183 Watex Sp. z o.o. Barlinek 6
184 Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Szczecinie S.A. Szczecin 6
185 POLCARGO INTERNATIONAL Sp. z o.o. Szczecin 6
186 Supon S.A. Przedsiębiorstwo Handlowo Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Szczecin 6
187 RELAKS Spółdzielnia Osób Prawnych Ośrodek Rehabilitacyjny Międzywodzie 6
188 Thomas – Beton Polska Sp. z o.o. Szczecin 6
189 BUMAR – KOSZALIN S.A. Fabryka Maszyn Koszalin 6
190 Zakład Budownictwa Energetycznego Sp. z o.o. Koszalin 6
191 Optimal – Polska Sp. z o.o. Kołobrzeg 6
192 Lasland Sp. z o.o. Cerkwica 6
193 POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy Szczecinek 6
194 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Szczecin 6
195 POLCHAR Sp. z o.o. Police 6
196 DEGA S.A. ZPCH Sianów 6
197 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Szczecinek 6
198 METABO POLSKA Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 6
199 Abras S.A. Stargard Szczeciński 5
200 ASKO – TECH Sp. z o.o. Szczecin 5
201 CSV Sp. z o.o. Szczecin 5
202 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wałczu Wałcz 5
203 SANO Sp. z o.o. Koszalin 5
204 Przeds. Inżynieryjno – Przemysłowe Wodrol Wałcz Sp. z o.o. Wałcz 5
205 Polarica Poland Sp. z o.o. Świdwin 5
206 Eko – Invest Sp. z o.o. Szczecinek 5
207 Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie Szczecin 5
208 Stok Emballering Poland Sp. z o.o. Dobra 5
209 Lear S.J. Świdwin 5
210 Transintra Shipping and Forwarding Sp. z o.o. Szczecin 5
211 SUT Spawalnictwo i Urządzenia Techniczne dla Ochrony Środowiska Sp. z o.o. Szczecin 5
212 Trans – Kaj Sp. z o.o. Szczecin 5
213 Bis Sp. z o.o. Szczecin 5
214 POLDAN Zakłady Drzewne Sławno 5
215 Eco – Armatura Sp. z o.o. Szczecin 5
216 DAUNA P. Sp. z o.o. Koszalin 5
217 KEMA Sp. z o.o. Szczecin 5
218 MARE FOODS Sp. z o.o. Police 5
219 ABWOOD Sp. z o.o. Sławno 5
220 ABT Maszewo Sp. z o.o. Maszewo 5
221 SZCZECIN PILOT Sp. z o.o. Szczecin 5
222 Dr.Schulze – Polska Sp. z o.o. Szczecin 5
223 AGROFREEZE S.A. Czaplinek 5
224 FENIKS Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa Koszalin 5
225 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Choszczno 5
226 IMPEXRYB S.J. Szczecin 5
227 Lipkon Sp. z o.o. Lipiany 5
228 PW Janex Sp. z o.o. Koszalin 5
229 NYNAS Sp. z o.o. Szczecin 5
230 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Koszalin 5
231 Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych Sp. z o.o. Nowogard 5
232 Kompozycje Ozdobne – Karwice Sp. z o.o. Malechowo 5
233 Timex S.J. Szczecinek 5

źródło: Instytut Lokalnego Biznesu

Więcej na ten temat:

Regulamin Konkursu Złota Skarbonka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *