Gepardy Biznesu 2011 branży rolnej

Image
ImageWśród 797 firm branży rolnej w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa: Lubiatowo sp. z o.o., DOBRY SAD Sp. z o.o. oraz Ubojni Drobiu Grzegorz Wyrębski.   

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm,  których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w okresie marzec 2009  – marzec 2011 w maju  2012 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2010 miały każdego roku przynajmniej  500 tysięcy  zł przychodów, wykazywały zysk netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.  Znalazła 28 284 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010 i 2011.
 
Wartość  rynkową  28 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010 i 2011 policzyliśmy przez  porównanie ich wyników  do wycen  spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Od lutego 2012 r. do wycen stosujemy dwa podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto i  Cena/Wartości księgowej takie same dla wszystkich branży, liczone przez analityków Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Przyjęcie średnich wskaźników dla wszystkich spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych  pozwoli uniknąć "szalonych" wycen, np.  przy wskaźniku C/Z na poziomie 405,5, jaki w marcu 2010 r. wyskoczył dla branży producentów materiałów budowlanych.
 
GPW podaje tylko wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu  wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wcześniej do wycen stosowaliśmy trzy podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto, Cena/Wartości księgowej i Cena/Przepływów gotówkowych dla  12 branży, liczone przez analityków „Rzeczpospolitej”. 
 
Zmiana metodologii liczenia wartości rynkowej spowodowała zmniejszenie wartości rynkowej dużej grupy firm. Związane jest to między innymi z tym, że jeden wskaźnik C/Z dla wszystkich branży jest w przypadku niektórych branży znacznie niższy. Na przykład dla branży producentów materiałów budowlanych wyniósł 405,5, a średni dla wszystkich branży to tyko 20,79.
 
 
Firmy, których wartość rynkowa była wyższa niż  250 mln  zł, uznajemy za Potęgi Biznesu 2011 i mogą otrzymać nagrodę – Buławę Biznesu jak dla hetmanów biznesu. 
 
Po zmianie metodologii liczba firm, które zasługują na tytuł Potęga Biznesu 2010, zmniejszyła się o połowę – z 1406 do 762.
 
Według analityków GPW w marcu 2011 r. wskaźnik C/Z wyniósł  15,86, a C/WK – 1,61. 
 
Wartość księgowa to suma zysku netto i kapitału własnego.
Bierzemy pod uwagę wskaźniki z marca  dlatego, że do końca marca spółki giełdowe zwykle podają wyniki finansowe za poprzedni rok, inwestorzy je znają i na ich podstawie dokonują wycen firm.
 
Taki sposób wyceny dużej liczby firm w 2005 r. opracował Jerzy Krajewski, dyrektor Instytut Nowoczesnego Biznesu. 
 
Ranking Potęgi Biznesu 2010 wygrała spółka Kulczyk Holding z siedzibą w Warszawie, która została wyceniona na 50,4 mld zł. W marcu 2011 r. jej wartość rynkowa znacznie spadła do 12,2 mld zł. 
 
Jak doszliśmy do tak olbrzymich wartości tej spółki?
 
W 2009 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  10,6 mln zł,
zysk netto:  4 179,8 mln zł,
amortyzacja: 1,1 mln zł,
kapitał własny: 4 807 mln zł.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.

C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  4 179,8 mln zł  pomnożony  przez 20,79 dał wycenę firmy w marcu 2010 r. na poziomie  86 897,6 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2010 r. – 13 929,5 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 100 827 mln zł,  a średnia  50 413,5 zł.
 
 
Natomiast rok później w 2010 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  9,5 mln zł,
zysk netto:  932,5 mln zł,
amortyzacja: 1,5 mln zł,
kapitał własny:  4 986,5 mln zł.

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.

C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  932,5 mln zł  pomnożony  przez  15,86 dał wycenę firmy w marcu 2011 r. na poziomie  14 790 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2011 r. – 9 529,6 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 24 319,7 mln zł,  a średnia  12 159,8 mln zł.
 
Tę średnią przyjmujemy jako wartość rynkową  Kulczyk Holding SA w końcu marca 2011 r. 
 
Olbrzymi spadek wyceny Kulczyk Holding wziął się stąd, że jej zysk w 2010 r. był znacznie niższy niż w 2009 r. Istotne było też, że spółka wytransferowała gdzieś olbrzymi zysk za 2009 r.  Nie powiększył on bowiem jej kapitału własnego.
 
Podobnie program Excel policzył wartość rynkową 28 284 innych firm, wybranych spośród 60 tysięcy, i jej dynamikę. Spośród nich 20 490 zasługuje na tytuł Gepard Biznesu 2011, a pozostałe 8 tysięcy nie spełniają naszych kryteriów.  Wartość rynkowa ponad 6 tys. firm spadła w podanym okresie, niektórych nawet ponad 90 proc. Informacje o nich również publikujemy. 
 
Wśród 797 firm branży rolnej w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa: Lubiatowo sp. z o.o., DOBRY SAD Sp. z o.o. oraz Ubojni Drobiu Grzegorz Wyrębski.   
 
 W  branży rolnej na tytuł Gepard Biznesu 2011 zasługuje 713 firm.
 
Gepardy Biznesu 2011  branży rolnej
 
 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2011 w proc. 

 

1    Lubiatowo sp. z o.o.    Karsko    3766
2    DOBRY SAD Sp. z o.o.    Augustynka    2522
3    Ubojnia Drobiu Grzegorz Wyrębski    Wróblew    2329
4    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Ostrowieczku    Dolsk    1887
5    Nova Polska – Majątek Rolny Zamczysko Sp. z o.o.    Piława Górna    1771
6    POLMINK Sp. z o.o.    Szydłowiec    1730
7    Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o.    Klonówiec    1581
8    PP Sp. z o.o.    Rzadkwin    1523
9    Biomar Sp. z o.o. PPUH    Dąbrowa Górnicza    1432
10    GPU Sp. z o.o.    Szamotuły    1393
11    Grupa Producentów Rolnych Nawrot Sp. z o.o.    Siemianice    1249
12    Work Up Sp. z o.o.    Warszawa    1048
13    Rolpod Sp. z o.o.    Straszyn    991
14    PPUH ROL – POL Sp. z o.o.    Mojęcice    968
15    Targil Sp. z o.o.    Mściwojów    901
16    Rol – Pol Sp. z o.o.    Jeziorki    878
17    Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o.    Zaścianki    819
18    Bakor International Ltd. Sp. z o.o.    Skierniewice    761
19    POLAND FUR PRODUCTION Sp. z o.o.    Leszczno    745
20    Rolmas Sp. z o.o. PPH    Czernin    725
21    Aga – Agro Sp. z o.o.    Skarbimierz    718
22    Kółko Rolnicze – Zakład Usług Produkcji i Handlu Węgierskie    Kostrzyn    716
23    Ekorol Sp. z o.o.    Łaziszcze    714
24    Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowo Usługowe    Wąwelno    685
25    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kościan    669
26    Sadowniczy Zakład Doświadczalny Sp. z o.o.    Tczew    623
27    Ritmo Sp. z o.o.    Pęzino    619
28    Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o.    Płaczkowo    606
29    Łososina Sadownicza Handlowa    Łososina Dolna    606
30    GODEX Sp. z o.o.    Godzięcin    566
31    Lim – Pol Sp. z o.o.    Dragacz    560
32    Agro-Max Sp. z o.o.    Szczecin    541
33    Zgoda Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna     Grodziszcze    532
34    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich    Ząbkowice Śląskie    523
35    PPH Eksport – Import Awra Sp. z o.o.    Świeca    516
36    PPUH Raszynek Sp. z o.o.    Okmiany    493
37    Przeds. Rolno – Handlowe Agro – Chmiel Sp. z o.o.    Paczków    490
38    DOMINA-ROL Sp. z o.o.    Stare Strącze    487
39    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o.    Gądkowice    485
40    Agroferm Sp. z o.o.    Grąbkowo    479
41    ŁANPOL Sp. z o.o.    Ruja    470
42    Przeds. Produkcyjne MS Sp. z o.o.    Makowice    470
43    PPH Lerka Sp. z o.o.    Pawłowice Wielkie    468
44    AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o.    Barciany    465
45    Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o.    Gierałtowice    464
46    Agro – Rind S.J. Gospodarstwo Rolne     Kłodzko    450
47    Ramzy Sp. z o.o. Przeds. Rolno-Handlowe    Ramzy Małe    433
48    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rol-Mlex Sp. z o.o.    Ścinawka Średnia    431
49    Wetfarm Sp. z o.o.    Szczecinek    429
50    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – PRODUKCYJNE FERMPOL Sp. z o.o.    Świebodzin    427
51    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o.    Kobylnica    426
52    SNOWIDZA Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Mściwojów    423
53    Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie    Kamieniec    415
54    Niwapol Sp. z o.o. PPHU    Niepruszewo    413
55    Gospodarstwo Rolne Jazdon S.J.    Siedlec    413
56    PPHiU Agrovita Sp. z o.o.    Kijów    411
57    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siedleczku    Łekno    405
58    Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie    Złotoryja    402
59    Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o.    Głogowiec    401
60    Towarzystwo Agronomiczne AGROKRAJ Sp. z o.o.    Dobiegniew    400
61    HOLSTAR Sp. z o.o.    Pęzino    395
62    Agromięs Sp. z o.o.    Świerczyna    394
63    Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    392
64    EHN S.A.    Jankowice    391
65    Agro-Vit Sp. z o.o.    Szymanowo    384
66    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Farmco Sp. z o.o.    Wilczkowice    376
67    Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.    Tulce    373
68    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach    Chrzelice    369
69    Grupa Producentów Rolnych Kłos Sp. z o.o.    Łęg Tarnowski    368
70    ROL-BIG Sp. z o.o. PHU    Brzeźno    365
71    TUROWO ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA    Turowo    363
72    Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o.    Malechowo    362
73    Gospodarstwo Rolne MADROL Sp. z o.o.    Gniew    359
74    Rol – Sad Sp. z o.o. PPH    Łabiszyn    355
75    Agro-Krzepice Sp. z o.o.    Siecieborowice    355
76    Agro – Jet Sp. z o.o.    Ujeździec Wielki    355
77    Ożóg i Wspólnicy Sp. z o.o.    Pożarowo    350
78    Agro – Biel Sp. z o.o. Przedsiębiuorstwo Rolno – Usługowe    Granowo    341
79    FERMY DROBIU WOŹNIAK Sp. z o.o.    Żylice    338
80    Przedsiebiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. z o.o.    Łagoszów Mały    337
81    Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Flora Sp. z o.o.    Wasilków    337
82    Stadnina Koni Strzegom Sp. z o.o.    Strzegom    335
83    Spółdzielnia Produkcji Rolnej    Bodzanów    334
84    EURO FARM Sp. z o.o.    Wyczechy    333
85    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Golinie    Golina    331
86    Attis Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolniczej    Wilków    330
87    Jaromiks Sp. z o.o.    Jaroszów    328
88    DROB – WIT SAMOREK S.J.    Końskowola    321
89    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Groblicach    Groblice    320
90    Rolbliz Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Trzebnica    319
91    AGRO – MAS Sp. z o.o. PW    Sierakowice    318
92    Alworol Wolica Nowa Sp. z o.o. PRPHU    Nowe Miasto    318
93    Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o.    Zagrodno    307
94    Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga    Kurowo    305
95    Fermy Trzody Pol – Ferm Sp. z o.o.    Mirków    301
96    Prorol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Dobromierz    300
97    PRZEDS. ROLNE MAĆKOWIAK I WSPÓLNICY Sp. z o.o.    Sokolniki Wielkie    296
98    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś    Wołomin    295
99    Szkółka Drzew I Krzewów Dendron Sp. z o.o.    Gdańsk    291
100    Gospodarstwo Rolne Bo – Agro Sp. z o.o.    Wałcz    290
101    JAGROL Sp. z o.o.    Pierzchno    288
102    Mirol Sp. z o.o.    Bełcz Mały    288
103    Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o.    Strzałkowo    285
104    Gospodarstwo Rolne Strzelewo Sp. z o.o.    Sicienko    281
105    Spółdzielnia Usług Rolniczych i Transportowych we Wrześni    Września    279
106    Agroduet Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Kaźmierz    278
107    Agro – Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Produkcyjne    Rogoźno    275
108    Grupa Producentów Rolnych Grod-Rol Sp. z o.o.    Skoroszyce    275
109    BAZAR Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne    Maków Mazowiecki    273
110    Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice    Rostkowice    273
111    Krio – Serwis Sp. z o.o.    Odolanów    272
112    GROLDER Sp. z o.o.    Borowiec    271
113    AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o.    Barciany    270
114    ROLNICZY KOMBINAT SPÓŁDZIELCZY W GRANOWIE    Granowo    269
115    OMPOL Sp. z o.o.    Pogorzelice    268
116    STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe    Stawnica    268
117    AMS AGRA Sp. z o.o.    Dębice    268
118    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Grodków    267
119    Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o.    Żerków    263
120    Pol Rol Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo-Usługowe    Rzędziszowice    260
121    Zakład Rolny Agro – Wito Sp. z o.o.    Góra    258
122    Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dąbrówka    258
123    Orkan Sp. z o.o.    Wilczyce    257
124    Depofarm Sp. z o.o.    Słupsk    256
125    TOP – FARM Sp. z o.o.    Księginice Wielkie    255
126    HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Strzelce    254
127    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karo Sp. z o.o.    Bronów    250
128    Poldanor S.A.    Przechlewo    248
129    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie    Wronin    247
130    Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o.    Krzywiczyny    246
131    Przeds. Rolne Werol Sp. z o.o.    Wałcz    245
132    Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o.    Żnin    244
133    Mleko Pomorskie Sp. z o.o.    Koszalin    242
134    Agro – Lawi Sp. z o.o.    Malbork    242
135    Gallus Sp. z o.o. PW    Brodnica    239
136    Ka – Mi Sp. z o.o.    Kaszyce Milickie    238
137    PPHU Gap Sp. z o.o.    Garby    238
138    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o.    Byczyna    236
139    PUH AGRA – TECH Sp. z o.o.    Bierutów    236
140    Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Lipka    236
141    ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Zawonia    231
142    Zakład Produkcji Rolnej AGRA Sp. z o.o.    Puck    227
143    Tucz Dan Sp. z o.o.    Tucze    227
144    Restal-Agri Sp. z o.o.    Bydgoszcz    225
145    AGRO – STA Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowe    Miłki    224
146    Bracia Laird Sp. z o.o.    Lisewo Malborskie    224
147    GER – POL – AGRAR Sp. z o.o.    Kiełczów    223
148    Avena Sp. z o.o. PPUH    Kodeń    222
149    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gądków    219
150    Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o.    Goświnowice    217
151    DOBROL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Usługowe    Karsibór    216
152    PPHU WORPOL Sp. z o.o.    Sulików    216
153    Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o.    Stary Targ    216
154    IWNO Sp. z o.o. Stadnina Koni    Iwno    214
155    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o.    Wierzbica Górna    213
156    Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Michałków    Ostrów Wielkopolski    213
157    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Żukowice    Słone    212
158    Kombinat Rolny Świdnica Sp. z o.o.    Pszenno    210
159    CERPLON PPHU Sp. z o.o.    Żnin    209
160    PW Farma – Sp. z o.o.    Zębowice    207
161    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J.    Malerzowice Małe    206
162    SKIOLDPASZ Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe    Skąpe    205
163    Gospodarstwo Rolne ROLTON Sp. z o.o.    Kijewo Królewskie    205
164    K.I. Samen Polska Sp. z o.o.    Świebodzice    205
165    Ziemia Pomorska Sp. z o.o.    Ostrowiec    203
166    Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o.    Nysa    202
167    LAS POL Sp. z o.o.    Lasowice Małe    201
168    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI, HANDLU I USŁUG ROL – MI – GO Sp. z o.o.    Kunice    201
169    Hedro Farms Polska Sp. z o.o.    Sadków    199
170    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie    Janocin    197
171    Mirosław Koźlakiewicz    Szreńsk    197
172    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach    Wyględy    193
173    Partner Sp. z o.o.    Grodków    193
174    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Prusinowicach    Prusinowice    193
175    Hajduk PODŁOŻE DO PIECZAREK Sp. z o.o.    Sława    192
176    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI ROLNEJ NOWPOL Sp. z o.o.    Grodków    191
177    Arenda Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Łabędnik    191
178    Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR    Kobylin    190
179    TOP – FARMS Sp. z o.o.    Poznań    188
180    Rolnicza Spółdzielnia Producyjna    Gościęcin    187
181    Kub Farm Sp. z o.o.    Barnim    186
182    Dzierżoniowska Grupa Producentów Nasion Zbóż Sp. z o.o.    Bielawa    185
183    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o.    Nieżywięć    184
184    ZIELEŃ Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno Handlowy    Biała Podlaska    183
185    Agro – Farm Sp. z o.o.    Skorogoszcz    182
186    PLON Sp. z o.o. Przeds. Prod. Rolnej    Woskowice Małe    181
187    MOSTY Gospodarstwo Rolno – Handlowe Sp. z o.o.    Podedwórze    180
188    Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o.    Kunice    180
189    Polder Sp. z o.o.    Damianowo    180
190    Jahoska Sp. z o.o.    Święciechów    180
191    Gospodarstwo Rolne Komorowo Sp. z o.o.    Jastrzębie    178
192    Avista Pierwsza Sp. z o.o.    Wróblew    177
193    Agromechan Sp. z o.o.    Skarszów Górny    177
194    Przedsiębiorstwo Rolne Agromlek Sp. z o.o.    Gniechowice    176
195    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Maniowie Wielkim    Maniów Wielki    176
196    RunFarm Sp. z o.o.    Barlinek    173
197    Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.    Terespol    173
198    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE AGROJAR Sp. z o.o.    Strzelce Klasztorne    173
199    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie    Miłosław    173
200    Gminne Przeds. Rolno – Usługowe Kom – Rol Sp. z o.o.    Brzeg    172
201    Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o.    Gostycyn    172
202    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Biskupów    172
203    Agrar Magnice Sp. z o.o.    Magnice    170
204    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rożnowie    Oborniki    169
205    Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o.    Karsibór    168
206    Gospodarstwo Rolne POŚWIĘTNE Sp. z o.o.    Płońsk    167
207    Postęp Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prusice    165
208    PEGPOL Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Jawor    165
209    Sekam Sp. z o.o.    Kobylnica    163
210    Łowiecka Korporacja Exportowa Maniszewo Sp. z o.o.    Maniszewo    163
211    Pamal Sp. z o.o.    Sopot    162
212    Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o.    Stolno    162
213    Agrowid Sp. z o.o.    Banie    161
214    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Rolne Sady Dolne Sp. z o.o.    Bolków    160
215    Paluzy Sp. z o.o.    Bisztynek    160
216    Pakk 1994 Sp. z o.o.    Borzysław    159
217    Sądecka Grupa Producentów Jaj Agro-Ferma Sp. z o.o.    Nowy Sącz    159
218    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda    Nowy Dębiec    158
219    Spółka Rolna Kalsk Sp. z o.o.    Kalsk    158
220    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KONSTA Sp. z o.o.    Kosowo    158
221    Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o.    Zaborze    157
222    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma    Skórzewo    155
223    Sena N&N Sp. z o.o. PH    Mszczyczyn    155
224    Fermy Koźlakiewicz S.J.    Wiśniewo    154
225    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin    Białośliwie    154
226    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sokołach    Sokoły    154
227    AGROMYŚL MYŚLIBÓRZ Sp. z o.o.    Golenice    154
228    AGROSTOR Sp. z o.o.    Storkówko    153
229    Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.    Wschowa    151
230    Now-Rol Sp. z o.o. w Wojcieszynie    Wojcieszyn    151
231    Gronówko Sp. z o.o. PUH    Gronówko    150
232    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Kościan    149
233    Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o.    Krzemieniewo    149
234    Runowo – Rola Sp. z o.o.    Runowo Krajeńskie    148
235    VHP Sp. z o.o.    Szamotuły    147
236    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu ROLHAN Sp. z o.o.    Sądów    147
237    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Biała    146
238    Hodowca Sp. z o.o.    Mława    146
239    UNIKOST S.J. U. Sztandera, A. Gajowniczek    Skórzec    144
240    ROLPOL Sp. z o.o.    Kobylnica    144
241    Watkowice Sp. z o.o.    Ryjewo    144
242    Stadnina Koni BIELIN Sp. z o.o.    Bielin    143
243    Gospodarstwo Rolne Bronów Sp. z o.o.    Bronów    143
244    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o.    Dębowo    143
245    PPUH Terra Sp. z o.o.    Krobia    142
246    Ikab – Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. Rolne    Namysłów    142
247    Scan – Pol Farming Sp. z o.o.    Drzenin    141
248    Agro – Pełcz Sp. z o.o.    Pełczyce    141
249    Rolmax Sp. z o.o.    Strzepowo    140
250    GOSPODARSTWO ROLNE RĘDZINA Sp. z o.o.    Wieszyno    140
251    Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Zamarte    139
252    Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o.    Konstantynów Łódzki    139
253    Nowe Gospodarstwo Rolne Głogowa Sp. z o.o.    Krośniewice    139
254    Bioraj Sp. z o.o.    Karolew    138
255    Pro – Hand Sp. z o.o. PPUH    Parczew    137
256    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Lutomii    Lutomia Górna    136
257    Kucharscy Sp. z o.o. Gospodarstwo Rodzinne     Jastrzębia    136
258    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu    Krobusz    136
259    KSIĄŻ – ROL Sp. z o.o. PRPHU    Książ Wielkopolski    135
260    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNICZO-HANDLOWE ROLMIX Sp. z o.o.    Przelewice    135
261    FLOREX Sp. z o.o. ZAKŁAD URZĄDZANIA I KONSERWACJI ZIELENI    Słupsk    134
262    CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa S.J.    Pruszków    134
263    Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.    Świeszyno    133
264    AGROPA Sp. z o.o.    Pleśnik    133
265    Gospodarstwo Rolne FERMA SUCHORZE Sp. z o.o.    Suchorze    133
266    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o.o.    Stare Czarnowo    131
267    Zakład Rolno-Przemysłowy PFM Sp. z o.o.    Miłki    131
268    Bukorol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe    Bukowie    131
269    Przeds. Produkcji i Przetwórstwa Rolno – Spożywczego ROLSTART Sp. z o.o.    Jasienica Dolna    131
270    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Michałowie    Michałowo    131
271    Gospodarstwo Rolne Teresin Sp. z o.o.    Sicienko    130
272    Agro Sp. z o.o.    Księginice Wielkie    130
273    Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.    Kietrz    129
274    Polska Hodowla i Nasiennictwo Roślin Ogrodniczych IWARZ – PNOS Sp. z o.o.    Reguły    129
275    Niwa Sp. z o.o. Zakład Rolny    Końskowola    129
276    Promex Rożnów Sp. z o.o.    Skałągi    128
277    Spółdzielnia Kółek Rolniczych    Janów    128
278    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wiskitno w Łodzi    Łódź    128
279    Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Brusach    Brusy    127
280    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Hopkie    Łaszczów    127
281    PPUH CYGUSY Sp. z o.o.    Sztum    127
282    Agroanna Sp. z o.o.    Przewodów    126
283    SPÓŁDZIELNIA PRODUKCJI ROLNEJ ROLNIK    Chwałszyce    126
284    Hama Plus S.A.    Stary Widzim    126
285    ZEDWUD Sp. z o.o. Zakłady Wylęgu Drobiu    Sławno    125
286    Małopolska Hodowla Roślin – HBP Sp. z o.o.    Kraków    125
287    Alta – Pol Sp. z o.o.    Gąsawa    125
288    Insbud Sp. z o.o. Przeds. Usługowo – Produkcyjne    Goleniów    123
289    Agrominor Sp. z o.o.    Świebodzice    122
290    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W KOWNATACH ŻĘDOWYCH    Kownaty Żędowe    122
291    FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o.    Krąplewice    121
292    Hodowla Roślin Sobótka Sp. z o.o.    Sobótka    121
293    Mineral Sp. z o.o.    Nowoberezowo    121
294    Krępa – Agro Sp. z o.o.    Kusowo    121
295    Spółdzielnia Kółek Rolniczych    Werbkowice    121
296    Fermapol Sp. z o.o.    Świdwin    120
297    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru    Dubicze Cerkiewne    120
298    Agrofirma Spółdzielcza    Wolsztyn    120
299    Stadnina Koni Dębno Adam Lachera, Ewa Lachera, Żaneta Lachera – S.J.    Dębno    120
300    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa    Mrocza    119
301    Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Niwa    Głubczyce    118
302    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Simoradzu    Dębowiec    118
303    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga    Mełno    117
304    Rolnix Sp. z o.o.    Muszkowice    117
305    Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Rudnej    Rudna    117
306    BL Rzepak Sp. z o.o. Grupa Producentów Rolnych     Rotmanka    116
307    Stadnina Koni RACOT Sp. z o.o.    Racot    115
308    STADNINA KONI NOWIELICE Sp. z o.o.    Nowielice    115
309    Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp. z o.o.    Przyborów    115
310    Agro – Dąbrówka Sp. z o.o.    Dąbrówka    114
311    Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.    Kłodawa    112
312    AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o.    Łupawa    112
313    AGRI PLUS Wielkopolska S.A.    Dopiewo    112
314    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Konstantynowie    Konstantynów    112
315    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o.    Osiek Łużycki    112
316    Ferma Drobiu TRZY KOGUTY Sp. z o.o.    Włostowa    112
317    POLFARM S.A.    Chwaszczyno    110
318    FUNGIS Sp. z o.o.    Maków    110
319    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Iwinach    Iwiny    110
320    Watrol Sp. z o.o.    Watkowice    110
321    Kamienna Sp. z o.o.    Chojna    109
322    Hodpol Sp. z o.o.    Chocianów    108
323    Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o.    Jastrzębie    108
324    GRENFLOR Sp. z o.o.    Gołańcz    107
325    SPÓŁDZIELNIA USŁUG ROLNYCH ROL-BUD    Trzcińsko-Zdrój    107
326    ROLNICZA SP-NIA PROD. IM. 1-GO MAJA    Przeciszów    107
327    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu    Śmigiel    106
328    Przeds. Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o.    Głuchołazy    106
329    POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN Sp. z o.o.    Tulce    105
330    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wierzbno    105
331    Pegros Sp. z o.o.    Psary    105
332    Przeds. Rolne – Krotoszyn Sp. z o.o.    Barcin    104
333    PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW    Pągów    103
334    Danish Farming Consultants Sp. z o.o.    Gliwice    103
335    Heliseco Sp. z o.o. – Lotnicze Przedsiębiorstwo Usługowe    Świdnik    102
336    Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o.    Wójcin    101
337    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Ocieszyn    100
338    Gospodarstwo Rolne Kamieniec Sp. z o.o.    Trzemżal    100
339    Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o.    Wiązów    100
340    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier    Belęcin    100
341    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Halinowie    Halinów    100
342    Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.    Osięciny    99
343    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach    Regulice    99
344    Gospodarstwo Rolne Chocicza Sp. z o.o.    Chocicza    98
345    Uni – Agro Sp. z o.o.    Kalinowo    98
346    Rola Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    98
347    Agrarproduktion – Godków Sp. z o.o.    Chojna    97
348    Rolmix Sp. z o.o.    Zakrzewo    97
349    Gospodarstwo Ogrodnicze Eko-Vit Sp. z o.o.    Łysołaje    97
350    Widawa Sp. z o.o.    Świerczów    97
351    Niwa Sp. z o.o. PPHiU    Biała Nyska    97
352    Jantex S.J.    Śnieciska    97
353    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o.    Dzierzgoń    97
354    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Stoszowicach    Stoszowice    97
355    Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe Agrosystem Sp. z o.o. z Siedzibą w Gościejewie    Gościejewo    97
356    Spółka Pracownicza Rol- Dźwierzyno Sp. z o.o.    Dźwierzno    96
357    UNIROLP Sp. z o.o.    Chełm    96
358    Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o.    Kondrajec Pański    96
359    Przeds. Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o.    Śmiłowo    96
360    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Jawor    96
361    Spółdzielcza Agrofirma Witkowo    Stargard Szczeciński    95
362    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach    Sadki    95
363    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sławkach    Konarzewo-Sławki    95
364    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Matuszewie    Śrem    94
365    Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Kamiennik    94
366    Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Dąbrówka Górna    93
367    Agropol Sp. z o.o.    Szudziałowo    93
368    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Murzynowo Kościelne    93
369    Centrum Hurtowe Pasz Mirosław Bąk I Sławomir Wojtylak S.J.    Mogilno    93
370    BOVINAS Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Chodów    92
371    Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe    Jankowice Wielkie    92
372    PPR Lubex Sp. z o.o.    Lubanowo    92
373    Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna WIGAŃCICE w Wigańcicach    Wigańcice    92
374    Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o.    Kruszwica    91
375    ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt    Rawicz    91
376    GOSPODARSTWO ROLNO – HANDLOWE WYHALEW Sp. z o.o.    Wyhalew    91
377    Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o.    Prudnik    90
378    Przeds. Drobiarskie INTERFERM Sp. z o.o.    Przytoczna    90
379    DOBRYNKA Sp. z o.o.    Debrzno-Wieś    90
380    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Dobrzycy    Dobrzyca    90
381    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy im.Jedność    Wargowo    89
382    KJS Radaczewo Sp. z o.o.    Radaczewo    89
383    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bzowo    Bzowo    88
384    Ferma Drobiu S.J.    Ryki    87
385    PPHiU Arenda Sp. z o.o.    Głuchołazy    87
386    Zakład Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Stańkowo    87
387    Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o.    Głogówek    86
388    AGRO – 6 Sp. z o.o.    Belęcin    86
389    BONY Sp. z o.o.    Majewo    86
390    Agro Eko BP Sp. z o.o.    Lublin    86
391    Spółdzilnia Usługowo Produkcyjna    Sędziszowa    86
392    Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import    Dzierzgoń    86
393    JEDNOŚĆ Spółdzielnia    Ciężkowice    85
394    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie    Rusocin    85
395    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zacisze    Niemcza    84
396    Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. z siedzibą w Żydowie    Żydowo    83
397    ROLPAKO Sp. z o.o. PPHU    Przechlewo    83
398    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka    Osiek    83
399    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Dominowie    Dominowo    83
400    Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach    Charytany    83
401    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie    Kościan    83
402    Gospodarstwo MICHAŁÓW Sp. z o.o.    Michałów    83
403    GRUNTPOL Sp. z o.o. PPHIU    Kalisz    82
404    PIGPOL Sp. z o.o.    Jarosławsko    82
405    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA WYTWÓRCZO-USŁUGOWA W GŁUCHOWIE    Łańcut    82
406    Pol – Tor Sp. z o.o.    Pakosławice    82
407    Przedsiębiorstwo Rolniczo – Usługowe PROAGRO Sp. z o.o.    Skokowa    82
408    RÓWNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wełna    81
409    DZIAŁPOL Sp. z o.o.    Działyń    81
410    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach    Sulmierzyce    81
411    Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach    Żurawce    81
412    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Jaśkowice    81
413    Gospodarstwo Rolne Warkocz S.J.    Warkocz    81
414    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Szalejowie Dolnym    Szalejów Dolny    81
415    Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o.    Police    80
416    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w Paczkowie    Paczkowo    80
417    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starymgrodzie    Starygród    80
418    BVK Farm Sp. z o.o.    Barnim    80
419    Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.    Piasek    79
420    Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Brzeźnio    79
421    Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Przeworno Sp. z o.o.    Przeworno    79
422    Gospodarstwo Rolne Józefowo Sp. z o.o.    Radawnica    79
423    Sp-nia Produkcji Rolnej PHU Wronczyn    Wronczyn    79
424    Agrodan Produkcyjno – Handlowa Sp. z o.o.    Koszalin    79
425    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w Kietlinie    Kietlin    79
426    Rol – Max DB S.J.    Rysiowice    79
427    Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o.    Malbork    78
428    Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o.    Falmierowo    78
429    Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o.    Nowe Jankowice    78
430    AGRO – TAK ZAGRODNO S.J.    Zagrodno    78
431    TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.    Czempiń    78
432    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rykaczewie    Rykaczewo    78
433    Barpol Sp. z o.o. PPHU    Barłożno    78
434    Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o.    Ceków    77
435    INWESTROL IZ Sp. z o.o. Rolnicze Zakłady Produkcyjno – Doświadczalne    Żórawina    76
436    Grupa Producenta Drobiu Agrolangner Sp. z o.o.    Karolinki    76
437    Rolgos Sp. z o.o.    Gościejewice    76
438    KOM – ROL Kobylniki Sp. z o.o.    Kruszwica    75
439    Agromarina Sp. z o.o.    Kulczyn    75
440    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Skorczycach    Urzędów    75
441    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda W Pomocnem Z/S W Myślinowie    Myślinów    75
442    Tomdrob Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe     Zaborów    75
443    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Osie    74
444    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jabłonce    Jabłonka    74
445    AGRO – KOMPLEKS Sp. z o.o.    Osówiec    73
446    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego    Wilczyna    73
447    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe ROLPISZ-Sp. z o.o.    Gać    73
448    Farmer Przedsiębiorstwo-Rolno-Handlowe Sp. z o.o.    Nowa Ruda    73
449    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Święciechowa    Święciechowa    73
450    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Bądecz    72
451    Spółdzielnia Producentów Warzyw Traf w Tropiszowie    Glewiec    72
452    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łukowie    Łukowo    72
453    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień    Dębowiec    72
454    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobrobyt w Lignowach    Lignowy Szlacheckie    72
455    Ośrodek Hodowli Zarodowej Bobrowniki Sp. z o.o.    Damnica    72
456    Zieleń Miejska Sp. z o.o.    Lubiszewo    72
457    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu RÓŻ-POL Sp. z o.o.    Różanna    72
458    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o.    Zarszyn    71
459    Przeds. Rolno – Usługowe Romarol S.J.    Zakrzów    71
460    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niwnica    71
461    Okręgowa Spóldzielnia Mleczarska w Bycawie    Bychawa    71
462    Spóldzielnia Kółek Rolniczych w Zdunach    Zduny    71
463    Spółdzielcza Agrofirma Plebanka    Plebanka    71
464    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność    Grochowiska    70
465    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce    Olszewka    70
466    Agro – Rol Sp. z o.o.    Udanin    70
467    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Michów    70
468    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kazin    70
469    Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o.    Lubiana    69
470    Rolpex Sp. z o.o.    Szczytno    69
471    Gospodarstwo Rolne Ślesin Sp. z o.o.    Ślesin    69
472    TK MMedica Sp. z o.o.    Starogard Gdański    69
473    Opol – Drob Sp. z o.o.    Grodków    69
474    Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export Import Sp. z o.o.    Tralewo    69
475    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Kościerzynie    Kościerzyna    69
476    Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.    Długie Stare    68
477    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bógwidzach    Bógwidze    68
478    Polplon Sp. z o.o.    Żerków    68
479    AGROCOM Sp. z o.o.    Setniki    68
480    Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o.    Frączków    68
481    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej    Czerna    68
482    Stadnina Koni – Golejewko Sp. z o.o.    Chojno    67
483    PERKUN Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Giżycko    67
484    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie    Głuszyna    67
485    ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA ZJEDNOCZENIE    Tłoki    67
486    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA PRZYSZŁOŚĆ W OSIEKU    Osiek    67
487    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA INWAŁD W INWAŁDZIE    Inwałd    67
488    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej    Bielsk Podlaski    67
489    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Zgoda    Jeziorki Kosztowskie    67
490    ROLNYVIK Sp. z o.o.    Barciany    66
491    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wronki    66
492    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-HANDLOWE KONSTANTYNÓW Sp. z o.o.    Konstantynów    66
493    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w Brzóstowni    Książ Wielkopolski    66
494    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce    Śrem    66
495    Nowe Życie Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rąbiń    66
496    Majątek Ziemski Trutnowy Sp. z o.o.    Trutnowy    66
497    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie    Siemianowo    66
498    Olszańska Spółka Produkcji Ogólnorolnej Sp. z o.o.    Oleszna    66
499    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Stara Kamienica    66
500    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie    Sułków    66
501    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda    Nieszawa    65
502    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Woli Przybysławskiej    Grabów    65
503    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej    Polanka Wielka    65
504    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Wilamowice    64
505    Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe SMAGRO Sp. z o.o.    Smardzko    63
506    Agroman Sp. z o.o.    Przelewice    63
507    Tojan Sp. z o.o.    Nowy Barkoczyn    63
508    Dąbrówka Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne    Mieścin    63
509    WZP Farm Sp. z o.o.    Wymykowo    63
510    AGRO – AR ŁOSICE Sp. z o.o.    Łosice    63
511    PRZYSZŁOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Stare Bogaczowice    62
512    Mlekoland Sp. z o.o.    Głubczyce    62
513    ZPR Agroprod Sp. z o.o.    Wierzbnik    62
514    Unipasz Sp. z o.o. PPHU    Goświnowice    62
515    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie    Opalenica    62
516    Gospodarstwo Rolne Wienc – Rol Sp. z o.o.    Wieniec    62
517    Spółdzielnia Rolniczo – Usługowa w Łężku    Łężek    62
518    SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.    Nochowo    61
519    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze    Rudniczyn    61
520    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłóść    Ryczywół    61
521    Budrol Sp. z o.o.    Gryfino    61
522    Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach    Niziny    61
523    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Koszanowie    Pniewy    61
524    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo    Września    61
525    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach    Gródek    60
526    RSP w Górce Duchownej    Lipno    60
527    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu    Kamieniec    60
528    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA    Trzeboszowice    60
529    Hartog Sp. z o.o.    Stegna    60
530    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp    Jasionka    60
531    Grupa Producencka Drób Polski Sp. z o.o.    Kaczenice    60
532    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie    Nowy Świętów    59
533    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach    Lasowice Małe    59
534    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom    Pastuchów    59
535    Ławki – Rol Sp. z o.o.    Ławki    59
536    Roldam Sp. z o.o.    Leśnica    58
537    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lisięcicach    Lisięcice    58
538    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie    Kietrz    58
539    Rolpol – Wólka Sp. z o.o.    Wólka    58
540    Hodowla Zarodowa Zwierząt Knyszyn Sp. z o.o.    Knyszyn    57
541    Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne    Komorniki    57
542    Spółdzielnia Kółek Rolniczych    Królewiec    57
543    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie    Niechanowo    56
544    Przediębiorstwo Produkcyjne Agro – Tim Sp. z o.o.    Brzeg    56
545    SPÓŁDZIELNIA KÓŁEK ROLNICZYCH W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM    Sokołów Małopolski    56
546    ROLNICZA SP-NIA HANDLOWO-USŁUGOWA W PSARSKIEM    Psarskie    56
547    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Kleczew z Siedzibą w Budzisławiu Kościelnym    Budzisław Kościelny    56
548    Drobex – Agro Sp. z o.o.    Solec Kujawski    55
549    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krośnie    Krosno    55
550    Zakład Mięsny Rzeźnik S.J.    Zbuczyn    55
551    Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma    Wojnowice    55
552    Gospodarstwo Rolne    Ropczyce    55
553    Gospodarstwo Rolne Bystrze Sp. z o.o.    Bystrze    55
554    Agrofirma Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Dębiczu    Środa Wielkopolska    55
555    AGRO – WAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe    Warszyn    54
556    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Ponięcice    54
557    Montagro Sp. z o.o.    Wierzbica    54
558    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp     Kwilcz    54
559    Agro – Przybysław Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Żerków    53
560    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach    Kuślin    53
561    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA ZGODA W MALCU    Malec    53
562    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Przasnyszu    Przasnysz    53
563    K&B&A Ltd Sp. z o.o.    Rzeczyn    53
564    PPH PEGROL Sp. z o.o.    Suchy Dąb    52
565    Pak – Drób Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Dziedno    52
566    Gospodarstwo Rolne Osówiec Sp. z o.o.    Sicienko    52
567    Artemis Sp. z o.o.    Drawsko Pomorskie    52
568    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapol Gospodarstwo Rolno-Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o.    Czarne    52
569    Gospodarstwo Rolne Elagra Sp. z o.o.    Zielęcin    52
570    Przem-Rol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe    Modrakowo    51
571    Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.    Mrągowo    49
572    Lind Sp. z o.o.    Drzonowo    49
573    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prudnik    49
574    Malanowo Sp. z o.o.    Sochaczew    49
575    ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA W PACHOLEWIE    Pacholewo    49
576    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli    Orla    49
577    PPH AGROPOL Sp. z o.o.    Sokołowo    48
578    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie    Goleszów    48
579    Siprol Sp. z o.o. Przedsiebiorstwo Produkcji Rolniczej    Skoroszyce    48
580    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach    Prudnik    48
581    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie    Siennica Różana    47
582    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego    Swarzędz    47
583    Karolin Sp. z o.o. Przeds. Rolne Handlowo – Usługowe    Jordanów Śląski    47
584    FA Sp. z o.o. Efficient Life Company Spółka Komandytowa    Łomnica-Młyn    47
585    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Ścinawa Nyska    46
586    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt    Róża Wielka    46
587    Gospodarstwo Rolne Wojnowo Sp. z o.o.    Sicienko    46
588    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój    Zakliczyn    46
589    SKM – Bis S.J.    Opalenica    46
590    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Szychowice Nowe    46
591    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Grodków    45
592    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA BIELCZANKA    Bielcza    45
593    Tectra Sp. z o.o.    Słupsk    45
594    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZIEMAR Sp. z o.o.    Szwarcenowo    45
595    Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o.    Słupsk    44
596    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Piastoszyn    44
597    Przeds. Produkcji Rolnej Agołan Sp. z o.o.    Krzywiczyny    44
598    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu    Wojsław    44
599    Mścice Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Mścice    43
600    ZAKŁAD PRODUKCYJNO-DOŚWIADCZALNY-BAŁCYNY Sp. z o.o.    Bałcyny    43
601    Polfarmer Sp. z o.o.    Zgorzelec    43
602    Agrokal Sp. z o.o.    Bojanowo    42
603    Śmigrol Sp. z o.o.    Śmigiel    42
604    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dorożki    42
605    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie    Grodków    42
606    SPÓŁKA AGRARNA – MOŚCISKO – Sp. z o.o.    Mościsko    42
607    Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o.    Stare Pole    42
608    Przedsiębiorstwo Rolne Nadodrze Sp. z o.o.    Gościejewice    42
609    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o.    Osiek    41
610    Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.    Krasne    41
611    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach    Siestrzechowice    41
612    Deut – Pol Sp. z o.o.    Bienice    41
613    ALMARI – AGRO Sp. z o.o.    Stanomino    40
614    EKOROL Sp. z o.o.    Siedlec    40
615    Poldrip Sp. z o.o.    Łódź    40
616    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Im. Rolnik    Resko    40
617    Tatno Dolne Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowlane    Ratno Dolne    39
618    ABRO Sp. z o.o. PPHU    Ćwiklice    39
619    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Łekno    39
620    Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie    Józefów    38
621    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kluczewie    Kluczewo    38
622    Węgry Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne     Węgry    38
623    Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.    Łowicz    37
624    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Im. Masymiliana Jackowwskiego w Gnieźnie    Gniezno    37
625    Rolwax Sp. z o.o.    Przydroże Małe    36
626    Hodowla Roślin Snowidza Sp. z o.o.    Snowidza    36
627    Agroland Sp. z o.o.    Krapkowice    36
628    Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o.    Krzyżowice    36
629    Sady Trzcińska Zdrój Sp. z o.o. PUH    Trzcińsko-Zdrój    35
630    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu    Hrubieszów    35
631    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Śnieciska    34
632    Stadnina Koni PĘPOWO Sp. z o.o.    Krobia    34
633    Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o.    Kamienica    34
634    Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o.    Lubanowo    34
635    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna NOWE ŻYCIE    Tuczępy    34
636    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA DAKOWY MOKRE    Opalenica    34
637    Farma Pomorska Sp. z o.o.    Szczecin    34
638    Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o.    Godziszowa    34
639    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Niepołomicach Z/S w Woli Batorskiej    Wola Batorska    34
640    Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne    Bliszczyce    34
641    WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gnojewo    33
642    Bertram Sp. z o.o.    Gryfice    33
643    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Rudawa Sp. z o.o.    Rudawa    32
644    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Oławie    Oława    32
645    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat    Dobrzyca    32
646    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nieszkowicach    Nieszkowice    32
647    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nasza Przyszłość    Borowiec    31
648    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im 8 Marca    Bysław    31
649    Heinrich Sp. z o.o.    Dolice    31
650    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Szczodrowicach    Strzelin    31
651    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie    Sucha Psina    31
652    Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o.    Gurcz    31
653    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia    Czernica    30
654    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Bartoszówka    30
655    Mączka Sp. z o.o.    Wawrzeńczyce    30
656    Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o.    Granowo    29
657    Budus Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    29
658    Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o.    Piotrowa    29
659    Ośrodek Hodowli Zwierząt Zarodowych Sp. z o.o.    Chodecz    28
660    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna    Kretlewo    28
661    Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o.    Tupadły    28
662    Agromar Sp. z o.o.    Skoki    28
663    Przeds. Produkcji Rolniczej w Sahryniu Sp. z o.o.    Sahryń    27
664    Allflex Polska Sp. z o.o.    Jasin    27
665    Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. w Głogówcu    Głogówiec    27
666    GAŁOPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane    Gałowo    26
667    Handlowo – Rolnicza Spółdzielnia Dawidy    Warszawa    26
668    GOSPODARSTWO ROLNE GROCHOLIN Sp. z o.o.    Grocholin    26
669    Gospodarstwo Rolne Zielpol Sp. z o.o.    Zielonki    26
670    Agro Scholz 2002 Sp. z o.o.    Stróżewo    26
671    Majątek Ziemski Stary Jaworów Sp. z o.o.    Jaworzyna Śląska    25
672    Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o.    Włostowa    25
673    Rol – Plant Sp. z o.o.    Rąbino    25
674    Jedność Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rów    25
675    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Szczurawice    Raszków    24
676    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Stroszkach    Nekla    24
677    Deupoplant Sp. z o.o.    Złotoryja    24
678    Gospodarstwo Rolne Sampol Sp. z o.o.    Samostrzel    24
679    Fermy Drobiu Borkowski Sp. z o.o.    Wolsztyn    22
680    Bioland Sp. z o.o.    Witkowice    22
681    Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.    Janów Podlaski    21
682    Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt Sp. z o.o    Bydgoszcz    21
683    Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o.    Wieszczyce    21
684    Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o.     Gromadno    21
685    AGRA – MOS Sp. z o.o.    Budno    21
686    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo    Lichnowy    20
687    AGRO-LEGA Sp. z o.o.    Ełk    18
688    AKTIW Sp. z o.o.    Gostków    18
689    Agrozdrójno Sp. z o.o.    Zdrójno    18
690    Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Męcince    Męcinka    18
691    Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.    Oława    17
692    RUSKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Rusko    17
693    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie    Dobrcz    17
694    Gosp – Rol Sp. z o.o.    Kusowo    17
695    Agrol Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno – Handlowy     Ślubów    17
696    Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o.    Niemodlin    15
697    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.    Kamieniec Ząbkowicki    15
698    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Czerwińsk nad Wisłą    15
699    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Koczergach    Koczergi    15
700    Poraj Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    14
701    Agroimpex – Krzepice Sp. z o.o.    Krzepice    14
702    ZEGART – FARMS Sp. z o.o.    Papowo Biskupie    13
703    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna    Mściwojów    12
704    Sita Sp. z o.o. Przemyska Gospodarka Komunalna    Przemyśl    12
705    Przeds. Zieleń Miejska – Południe Sp. z o.o.    Łódź    12
706    Kieźliny Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Olsztyn    11
707    ROL – HANDEL Sp. z o.o.    Giżycko    11
708    Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o.    Śmigiel    11
709    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Grochy-Krupy    11
710    FARM FRITES POLAND DWA Sp. z o.o.    Damnica    10
711    Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o.    Manieczki    10
712    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Popielów    10
713    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Starowice    10
 
Pozostałe firmy branży rolnej
 
714    ARAD S.A. Rolnicze PPH    Byczyna    8
715    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie    Sieraków    8
716    Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o.    Skoroszyce    8
717    Kozdryk Sp. z o.o.    Waplewo    8
718    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA IM. PRZYSZŁOŚĆ W WIEŚNICY    Wieśnica    7
719    Grupa Producentów Trzody Chlewnej Storol – Tucz Sp. z o.o.    Kowalewo Pomorskie    7
720    Gospodarstwo Rolne Weneda Sp. z o.o.    Lichnowy    7
721    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niemodlin    6
722    Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o.    Kruszyna    6
723    Mieleckie Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej Tucz – Bor Sp. z o.o.    Borowa    3
724    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rudzienko    2
725    Przedsiębiorstwo AGRO – STANOWO Sp. z o.o.    Dzierzgoń    1
726    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa W Śmiałowicach    Śmiałowice    1
727    Flewo – Pol Sp. z o.o.    Stegna    0
728    Wieszczyczyn Sp. z o.o. PPHU    Wieszczyczyn    0
729    Spółdzielnia Producentów Trzody Salus-2    Bojanowo    -2
730    Produkcja Podłoża pod Uprawę Pieczarek Ryszard Wrona    Pszczyna    -3
731    BHZ Sp. z o.o.    Banie    -4
732    CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej    Tarnów    -5
733    Jegłowa Sp. z o.o.    Jegłowa    -5
734    DĘBNO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowli Zarodowej i Nasiennictwa    Dębno    -6
735    WAR – POL Sp. z o.o.    Wrocław    -6
736    Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o.    Nowy Kawęczyn    -6
737    Elmix Agro Sp. z o.o.    Gniewino    -6
738    Euro-Plon Sp. z o.o.    Grzybno    -6
739    Agrovital Sp. z o.o. PPHU    Łabiszynek    -8
740    PHP Rolpex Sp. z o.o.    Osieczna    -9
741    Pex Sp. z o.o.    Kończyce Wielkie    -10
742    Niwa Sp. z o.o.    Przekolno    -10
743    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach    Tomkowice    -10
744    Przedsiębiorstwo Rolne Kłos Sp. z o.o.    Wrocław    -10
745    Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe Dorol Sp. z o.o.    Tworzyjanów    -11
746    SPÓŁDZIELNIA KÓŁEK ROLNICZYCH W RAWIE MAZOWIECKIEJ    Rawa Mazowiecka    -11
747    Proagri Sp. z o.o.    Mieścisko    -11
748    Rolnicze P.P.H.U. Połażejewo Sp. z o.o.    Swarzędz    -12
749    Wesoła Sp. z o.o.    Rów    -14
750    Agra-Kaszubskie Sp. z o.o.    Kłopotowo    -14
751    Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o.    Michałów    -16
752    Przeds. Produkcji Rolnej Rol – Pol Sp. z o.o.    Skoroszyce    -16
753    Przedsiębiorstwo Rolnicze Wiktor Sp. z o.o.    Dziewierzewo    -16
754    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W ŻELAZKOWIE    Żelazkowo    -17
755    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rudziczce    Rudziczka    -18
756    Aurum Development Sp. z o.o.    Walendów    -19
757    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jasienicy Dolnej    Jasienica Dolna    -19
758    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Liskowie    Lisków    -19
759    Zakład Rolno Przemysłowy Sp. z o.o.    Bukowo    -19
760    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Majkowicach    Nowe Brzesko    -20
761    Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o.    Pakosławice    -20
762    Gospodarstwo Nasienne Sp. z o.o.    Człuchów    -22
763    Agrarsam Sp. z o.o.    Piła    -22
764    Alpen Sp. z o.o.    Suwałki    -22
765    Komo – Rol S.A.    Trzeciewiec    -23
766    Gospodarstwo Rolne Stępuchowo – Sp. z o.o.    Stępuchowo    -24
767    Gospodarstwo Rolne Lisi Ogon Sp. z o.o.    Lisi Ogon    -26
768    Hartmann Polska Sp. z o.o.    Poznań    -26
769    Kobi Sp. z o.o. PPUH    Grodków    -26
770    Vitro – Warszawa Sp. z o.o.    Kajetany    -28
771    TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.    Głubczyce    -29
772    TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Oborniki    -31
773    Agro-Team Przedsiębiorstwo Spółdzielcze    Goździn    -31
774    Rolnicza Spółdzielnia Agrocoop w Ruchocicach    Ruchocice    -31
775    Grupa Producentów Ziemniaków Kartofelek Sp. z o.o.    Chrzanów    -33
776    Zielona Architektura S.J.    Warszawa    -35
777    Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o.    Olesno    -35
778    Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o.    Kałków    -35
779    Xero Flor w Polsce Sp. z o.o.    Leszno Dolne    -38
780    Madar Agro Sp. z o.o.    Szczecin    -40
781    Mixt Sp. z o.o.    Górażdże    -40
782    Rolnicza Spółdzielnia Procukcyjna w Lucianach    Luciny    -41
783    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Konarach    Mogilany    -46
784    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce    Łuków    -46
785    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom    Mikołów    -47
786    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Górze    Góra    -50
787    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim    Kazimierz Biskupi    -52
788    BYDPOL Sp. z o.o.    Borzęcino    -53
789    HERA Sp. z o.o.    Kraków    -54
790    Agro – Jasna Sp. z o.o.    Dzierzgoń    -55
791    Grupa Producentów Rolnych Ka – Rol Sp. z o.o.    Kamiennik    -57
792    Germains Seed Technology Sp. z o.o.    Bugaj    -58
793    Agro Nowa Cerkiew Sp. z o.o. PPHU    Ostaszewo    -58
794    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mszczyczynie    Dolsk    -61
795    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Ks. Piotra Ściegiennego    Bilcza    -70
796    MARC-BUD Sp. z o.o.    Łódź    -74
797    GRUPA PRODUCENTÓW ZIARNA ZBÓŻ. INA AGRA Sp. z o.o.    Stanomino    -83

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:               
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009 i 2010 powyżej 500 tys PLN               
2) Kapitał Własny w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
3) Zysk Netto w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF               
               

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu  – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.         

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *