Polfarmex S.A. Skazani na sukces.

Sukces firmy Polfarmex na niezwykle trudnym i wymagającym rynku farmaceutycznym to wynik kompetencji, wizji i determinacji w realizacji przyjętych celów, mówi Mieczysław Wośko, założyciel i Prezes Spółki Akcyjnej Polfarmex, mającej swoją siedzibę w Kutnie.

 

Mgr Mieczysław Wośko, chemik, Prezes Polfarmex S.A. w Kutnie:

Firma powstała w 1989 roku. Zbudowaliśmy ją praktycznie od zera. Dziś, po zaledwie 25 latach funkcjonowania, jesteśmy w pierwszej trzydziestce największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku.

 

 

 Od lat lokujemy się w czołówce rankingów najdynamiczniej rozwijających się firm w tej branży.
W naszym portfolio znajduje się obecnie blisko 120 produktów – leków, suplementów diety i kosmetyków.
Siłą naszej firmy są zatrudnieni w niej ludzie. Młodzi,  wykształceni, zorientowani na sukces. Zatrudniamy obecnie, we wszystkich spółkach grupy Polfarmex, ponad 650 osób. Prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Średnia wieku naszych pracowników nieznacznie przekracza 35 lat.
Stworzyliśmy jedno z największych, o ile nie największe, centrów badawczo – rozwojowych spośród polskich firm farmaceutycznych. Zatrudniamy w nim blisko 70 wysokiej klasy specjalistów z dziedziny chemii, farmacji, medycyny.
Od kliku lat bardzo mocno stawiamy na eksport. W ciągu niespełna pięciu lat zarejestrowaliśmy na rynkach eksportowych ponad 30 naszych produktów. Sprzedajemy nasze leki m. in. do Wietnamu, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Serbii i na Litwę.
Na rynku krajowym, po raz pierwszy w naszej historii, wartość tegorocznej sprzedaży produktów Polfarmexu przekroczy 200 milionów złotych.

Polfarmex S.A. w Kutnie została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznesu 2013 oraz  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielki Modernizator 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *