Informacje

25 lat poszerzania przestrzeni – jubileusz PROMAG SA

PROMAG SA już 25 lat poszerza przestrzeń Klientów poprzez optymalny dobór wyposażenia magazynowego i urządzeń transportu wewnętrznego oraz własną przestrzeń działania. Z firmy, która mieściła się w jednym budynku i zatrudniała 20 osób powstała grupa kapitałowa obejmująca 4 spółki.

A wszystko zaczęło się…

w Poznaniu. Z inicjatywy obecnego Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy, Pana Witolda Kaweckiego powstała organizacja wspierająca rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych.

Od początku istnienia PROMAG uczestniczył w aktywny sposób w procesie transformacji polskiej gospodarki, wdrażając nowoczesne formy zarządzania oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu techniki magazynowej. W międzyczasie firma podlegała różnym przekształceniom charakterystycznym dla zachodzących w Polsce przemian. Przełomem był rok 1990, w którym PROMAG został spółką akcyjną.

W roku 90-tym Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług PROMAG SA była to już firma o zasięgu ogólnopolskim z Centralą na ul. Szyperskiej w Poznaniu oraz Oddziałami w Lublinie, Łodzi, Bytomiu i Gdańsku. W latach 1993-1998 dołączyły do nich: Szczecin, Warszawa, Bydgoszcz, Kraków i Wrocław.

Ważnym momentem dla firmy stało się przeniesienie siedziby z ul. Szyperskiej na ul. Romana Maya w Poznaniu w 1996 roku. Na terenie byłej Fabryki Maszyn Żniwnych powoli rozrastał się PROMAG SA. Dzisiaj Centrala firmy to m.in.: nowoczesne Centrum Logistyki, nowa hala produkcyjna, serwis, pomieszczenia administracyjno-biurowe i magazynowe. W dniu obchodów jubileuszu 25-lecia firmy nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego czterokondygnacyjnego biurowca.

W roku 2003, po pobycie na targach w Doniecku, zrodził się pomysł ekspansji na rynki wschodnie. Pomysł szybko stał się rzeczywistością – na początku 2004 roku ruszyła firma w Kijowie PROMAG UKRAINA. Później dołączyły do niej 2 kolejne spółki, które mają w nazwie PROMAG: PROMAG MS i PROMAG SYSTEMY. Tak powstała grupa kapitałowa PROMAG.

Oferta…

PROMAG SA to efekt wieloletnich doświadczeń. Dewizą firmy zawsze była i jest kompleksowa obsługa Klientów w zakresie wyposażenia magazynowego i urządzeń transportu wewnętrznego, obejmująca doradztwo, projektowanie, wykonawstwo, dostawę, montaż i serwis.

Jakość oferowanych usług i produktów ma dla PROMAG S.A. kluczowe znaczenie. Dlatego od kilku już lat firma pracuje w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.

Produkty oferowane przez PROMAG SA posiadają niezbędne dopuszczenia i atesty, ponieważ firma troszczy się o bezpieczeństwo i komfort pracy swoich Klientów.

Sieć sprzedaży….

firmy to obecnie 11 Oddziałów na terenie całego kraju oraz Centrala w Poznaniu. Ideą firmy jest być jak najbliżej Klientów. Dzięki gęstej sieci placówek PROMAG SA szybciej reaguje na potrzeby Klientów.

Klientami…

firmy są największe przedsiębiorstwa z różnych branż, sieci handlowe, firmy budowlane, biura projektowe i jednostki budżetowe. Szeroka oferta pozwala na kompleksową obsługę Klientów o różnych profilach działalności. Silną pozycję na rynku potwierdzają partnerzy tacy jak: Philips, Auchan, Bridgestone, Amica, MAN, Volkswagen, Beiersdorf, Neoplan, Kompania Piwowarska, KGHM Polska Miedź, baza lotnicza Poznań-Krzesiny, Malta Decor, Terg, Kronospan i wielu innych.

Filary firmy…

to ludzie, ich pomysły i zaangażowanie. Obecnie PROMAG SA liczy ponad 200 pracowników, w większości z dużym doświadczeniem w branży.

Priorytetem firmy jest stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz ich integracja, bo zgrany i kompetentny zespół to podstawa sukcesu. Rokrocznie organizowane są wyjazdy integracyjne, spotkania wigilijne lub okolicznościowe dla całej firmy oraz wiele szkoleń dla wybranych grup pracowników. Podczas tych spotkań pracownicy wymieniają się doświadczeniami, poznają tych, z którymi pracują, i dzięki temu wszyscy czują się bardziej odpowiedzialni za to, aby Klienci byli zadowoleni.

Sukces…

swój firma zawdzięcza przede wszystkim długoletniej tradycji w branży, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz kompleksowej ofercie.

PROMAG SA jest nie tylko doceniany przez Klientów. Wyrazem uznania dla osiągnięć firmy są liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: 5-krotny tytuł Gazeli Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MSP, tytuł Geparda Biznesu w 2006 roku za wysoką dynamikę sprzedaży wśród firm handlowych, II miejsce w rankingu Operator Logistyczny Roku 2004 w kategorii Dostawca/producent regałów, tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w 2005 roku.

Działalność charytatywna…

nie jest firmie obca. PROMAG S.A. nie jest obojętny na los osób, których życie boleśnie doświadczyło. Wspiera rozmaite fundacje, przedszkola, szkoły, hospicja, akcje społeczne itp., m.in.: Hospicjum im. Jana Kantego w Poznaniu, Hospicjum Onkologiczne im. Św. Franciszka w Poznaniu, PCK, Monar, Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Plany…

na przyszłość to kontynuowanie przyjętej wizji i misji firmy, a więc bycie partnerem w logistyce wewnętrznej dla obecnych i przyszłych Klientów.

Materiał przygotowany przez sekcję marketingu Promag SA

PS. Promag SA w Konkursie Gepardy Biznesu AD 2006 zajęła III miejsce w kategorii Najdynamiczniejsze Małe i Średnie Przedsiębiorstwo w branży handlowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *