Artykuły

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie wypłacił dywidendę udziałowcom

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, należący do grona największych banków spółdzielczych w Polsce, wypłacił dywidendę swoim udziałowcom. Przeznaczono na nią 5 proc. z 2,5 mln zł zysku netto wypracowanego w zeszłym roku.

Pozostałą część zysku netto udziałowcy przeznaczyli na zasilenie kapitałów banku. Według prognozy na ten rok, zysk netto BSR wyniesie 3,25 mln zł.

Jak poinformowała dziennikarzy w piątek prezes BSR Helena Piasecka, w tym roku zakończył on realizację 3-letniej strategii, której efektem jest zbudowanie jednorodnego wielodziałowego banku, który powstał po połączeniu przeszło 20 banków spółdzielczych z terenu Małopolski i Podkarpacia.

Na bazie obecnej struktury wytyczyliśmy też cele strategiczne na następne sześć lat. Jest to przede wszystkim zwiększenie udziału w obsługiwanym segmencie rynku bankowego, doskonalenie oferty produktowej oraz zwiększanie rentowności i zyskowności banku" ľ zapowiedziała Piasecka.

W tym roku BSR planuje otwarcie trzech nowych placówek, dzięki czemu będzie dysponował siecią 50 placówek na terenie województwa małopolskiego i zachodniej części Podkarpacia.

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie należy do grona największych banków spółdzielczych w Polsce, jest zrzeszony w Banku Polskiej Spółdzielczości SA w Warszawie.

 źródło: www.pb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *