Artykuły

Mirosław Potulski Prezesem Zarządu Banku BPS

Rada Nadzorcza Banku Polskiej Spółdzielczości SA na posiedzeniu 26 kwietnia 2007 roku powołała Mirosława Potulskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPS.

Kandydat na Prezesa Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości został wyłoniony w drodze konkursu, na który swoje oferty złożyło 15 osób. Uzyskał także pozytywną opinię Rady Zrzeszenia. 

Mirosław Potulski ma 53 lata. Urodził się w Pelplinie. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe w zakresie bankowości w Wyższej Szkole Bankowości w Gdańsku. W 1977 r. rozpoczął prace zawodową w ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Płyt Drewnopochodnych w Czarnej Wodzie na stanowisku specjalisty ds. ekonomiki i organizacji. W latach 1983-89 pracował w PSS „Społem” w Kwidzynie, najpierw na stanowisku wiceprezesa, a od 1984 roku na stanowisku prezesa zarządu. Od roku 1990 prowadził wspólnie z żoną własną firmę handlową. Od 1983 r. jest członkiem Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, od 1998 r. pełnił funkcje wiceprzewodniczącego rady nadzorczej tego banku, a od listopada 2000 roku pełni funkcje prezesa zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, W latach 1998 – 2002 pracował społecznie w samorządzie terytorialnym, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie. Żonaty, żona Barbara, troje dzieci: Monika – lat 29, Bartosz – lat 27, Wojciech – lat 12.

źródło: www.bankbps.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *