Kujawsko-Pomorskie

145 lat Banku Spółdzielczego w Brodnicy

Bank Spółdzielczy w Brodnicy jest najstarszym bankiem w Polsce, a jednocześnie jednym z największych. Rozwija się dynamicznie na terenie kilku województw. Jest członkiem Klubu Gepardów Biznesu.  Od 23 lat kieruje nim prezes Józef Mitura, który również należy do klubu. 

 

23 marca 2007 r. w hotelu "U Bosmana" w Brodnicy świętowano przypadający tego dnia jubileusz 145-lecia najstarszego w kraju, Banku Spółdzielczego w Brodnicy.

{mosimage}

W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu i miasta Brodnicy, przedstawiciele okolicznych gmin, prezesi banków zrzeszających i zaprzyjaźnionych banków spółdzielczych na czele z Eugeniuszem Laszkiewiczem, prezesem Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, przedstawiciele mediów, klienci, udziałowcy i pracownicy banku.

Uroczystości jubileuszowe poprzedziło Zebranie Przedstawicieli, które udzieliło absolutorium obecnemu Zarządowi BS w Brodnicy. Uhonorowano też dyplomami najlepsze oddziały i oddziały operacyjne BS Brodnica. Za ubiegłoroczną pracę najwyżej sklasyfikowano oddział BS w Rypinie. Na drugim miejscu uplasował się oddział w Nowym Mieście, a na trzecim oddział w Świeciu. Wśród oddziałów operacyjnych najlepszy był oddział w Brodnicy przy ul. Kamionka 27, drugie miejsce zajęła Świedziebnia, a trzecie – Górzno. Dyplomy wręczono kierownikom wyróżnionych placówek.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się po konferencji prasowej i wspólnym obiedzie. Prowadził je długoletni klient banku, pan Julian Gołębiewski. Licznie przybyli goście obejrzeli 20-minutowy film pt.„145 lat Banku Spółdzielczego w Brodnicy” autorstwa Wiesława Jankowskiego, występy muzyczne i taneczne w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Brodnicy oraz kabaret "Klika".

źródło: www.bsbrodnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *