Mazowieckie

Mirosław Potulski prezesem Banku Polskiej Spółdzielczości SA

Rada Nadzorcza Banku Polskiej Spółdzielczości SA na posiedzeniu 26 kwietnia 2007 roku powołała Mirosława Potulskiego, dotychczasowego prezesa  Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, na stanowisko prezesa Banku BPS. Był on wyróżniony w pierwszej edycji Konkursu Gepardy Biznesu. Osobiście odebrał dyplom na I Balu Gepardów Biznesu.

Kandydat na Prezesa Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości został wyłoniony w drodze konkursu, na który swoje oferty złożyło 15 osób. Uzyskał także pozytywną opinię Rady Zrzeszenia.

O tym kto zostanie prezesem Zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie zadecyduje wkrótce Rada Nadzorcza PBS.

Bank Polskiej Spółdzilczości S.A. to jeden z największych polskich banków. W opublikowanym na łamach Gazety Bankowej zestawieniu ,,Aktywa i pasywa banków stan na 31 grudnia 2006” Bank Polskiej Spółdzielczości z sumą bilansową wynoszącą 8.722 mln zł (wzrost o 13,4 proc.) osiągnął 15 pozycję i wyprzedził w klasyfikacji m.in. Bank Ochrony Środowiska, NORDEA Bank Polska, Lukas Bank, Rabobank Polska.

 Mirosław Potulski ma 53 lata. Urodził się w Pelplinie. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe w zakresie bankowości w Wyższej Szkole Bankowości w Gdańsku. W 1977 r. rozpoczął prace zawodową w ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Płyt Drewnopochodnych w Czarnej Wodzie na stanowisku specjalisty ds. ekonomiki i organizacji. W latach 1983-89 pracował w PSS „Społem” w Kwidzynie, najpierw na stanowisku wiceprezesa, a od 1984 roku na stanowisku prezesa zarządu. Od roku 1990 prowadził wspólnie z żoną własną firmę handlową. Od 1983 r. jest członkiem Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, od 1998 r. pełnił funkcje wiceprzewodniczącego rady nadzorczej tego banku, a od listopada 2000 roku pełni funkcje prezesa zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie. Za jego prezesury PBS stal się jednym najlepszych banków spółdzielczych w kraju. Placówka została rozbudowana, zmodernizowana, unowocześniona oraz osiąga doskonałe wyniki finansowe. Od 1998 pracuje społecznie w samorządzie terytorialnym, obecnie jest radnym, wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie. Jest także prezesem Zarządu Basetu Kwidzyn, klubu koszykarskiego, który w tym sezonie awansował do ekstraklasy.

 

 Mirosław Potulski był wyróżniony w pierwszej edycji Konkursu Gepardy Biznesu. Osobiście odebrał dyplom na I Balu Gepardów Biznesu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *