Wydawnictwa i poligrafia

Witamy w klubie Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. w Warszawie

Spółka zajęła 3 miejsce w  rankingu 2004-2006  dużych  firm branży działalność wydawnicza i poligrafia.  Jej wartość rynkowa w okresie od 31 marca 2004 r. do 31 marca 2006 r. wzrosła  5,7 razy z  11,1  do 63,7  mln zł.

Wydawnictwo Szkolne PWN zadebiutowało na rynku książki szkolnej w styczniu 1997 r. po wyodrębnieniu ze struktury Wydawnictwa Naukowego PWN.

Frima wydaje podręczniki, zeszyty ćwiczeń, poradniki dla nauczycieli, publikacje okołopodręcznikowe dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W jej ofercie wydawniczej znajdują się publikacje do nauki języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, łaciny oraz do przedmiotów ogólnoedukacyjnych. 

W roku 2007 firma zakupiła od „Wydawnictwa Ortus” całość oferty edukacyjnej, w skład której wchodzą podręczniki do geografii dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz szkolne atlasy geograficzne. Jest ona również posiadaczem oferty wydawnictwa "Demart" oraz dystrybutorem publikacji do języka angielskiego wydawnictwa "Richmond Publishing".

Misją firmy jest wydawanie publikacji na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Wydawnictwo może poszczycić się współpracą z renomowanym zespołem autorów, których publikacje zdobyły uznanie wielu nauczycieli i metodyków. Dzięki temu w jego ofercie wydawniczej znajduje się wiele nowatorskich propozycji.

Więcej o firmie: www.wszpwn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *