Zachodniopomorskie

MARE FOODS Sp. z o.o. w Policach

MARE FOODS Sp. z o.o. w Policach, uczestnik Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Zachodniopomorskiego, zajmuje się hurtowym handlem rybami mrożonymi na terenie kraju i Unii Europejskiej. Jej wartość rynkowa w 2  lata wzrosła 16,9  razy z 564 tys. zł do 9,5 mln zł. 

 

Marcin Kiezik, prezes zarządu MARE FOODS Sp. z o.o. w Policach*

Nasza firma zajmuje się hurtowym handlem rybami mrożonymi na terenie kraju i Unii Europejskiej. Naszymi odbiorcami są zakłady produkcyjne, firmy dystrybucyjne i hurtownie.
Mam wraz z częścią kadry kilkunastoletnie doświadczenie w tej branży. Jednak własną firmę prowadzę od 2000 r. Cieszy to, że od kilku lat firma systematycznie zwiększa swoją sprzedaż, osiągając coraz lepsze wyniki finansowe, a także co się z tym wiąże zwiększamy zatrudnienie, choć nadal jesteśmy małą firmą o charakterze rodzinnym, zatrudniamy aktualnie 8 osób. Jestem trzecim pokoleniem w rodzinie, które ma kontakt z rybami, mój dziadek był pionierem rybactwa na Zalewie Szczecińskim, a aktualnie członkowie mojej rodziny także zajmują się rybołówstwem w spółce rybackiej w Trzebieży.
Nasza firma specjalizuje się w obrocie określonymi gatunkami ryb, choć stale staramy się powiększać naszą ofertę. Oprócz dbania o naszych stałych klientów staramy się cały czas zdobywać nowych, realizujemy to między innymi poprzez odwiedzanie imprez branżowych na całym świecie.
Sprzedawana przez nas ryba pochodzi głównie z importu, a dostawcami są firmy zajmujące się połowem, hodowlą a także przetwórnie z Europy, Azji i obu Ameryk. 
Tajemnicą szybkiego rozwoju naszej firmy w dość konkurencyjnej branży jest zaangażowana kadra pracownicza, a także
dbałość o jak najlepszą obsługę naszych klientów. Ponadto osiągnięte zyski w ciągu ostatnich lat staramy się inwestować w nowe środki transportu czy nieruchomości, aby być jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku.

 

* Firma zajęła dwunaste miejsce w rankingu Gepardy Biznesu Województwa Zachodniopomorskiego 2007, bo jej wartość rynkowa w 3 lata wzrosła 16,9  razy z 564 tys. zł do 9,5 mln zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *