Pomorskie

Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z o.o. w Gdańsku

Firma zajęła pierwsze miejsce w rankingu Gepardy Biznesu Województwa Pomorskiego 2007, bo jej wartość rynkowa w 2 lata wzrosła 80,3 razy z 2,8 mln zł do 228 mln zł.  Co piąty lek sprzedawany w pomorskich aptekach pochodzi z jej magazynów.  Jej atutem jest szybkość dostaw i 17 tysięcy pozycji asortymentowych.


Bożentyna Skoczewska – Semenowicz, prezes zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej Sp. z o.o. w Gdańsku (na zdjęciu).

Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z o.o. z siedzibą  w Gdańsku powstała w 1999 r. Firma została założona i należy do grupy kapitałowej PGF SA.
Jest to duża spółka giełdowa , która wyposażyła nas w kapitał i wypracowane know how, oraz  udziela wsparcia marketingowego.
Osiem lat pracy na rynku pomorskim, w czasie których przejęliśmy kilka lokalnych hurtowni, umocniło naszą pozycję. Co piąty lek sprzedawany w pomorskich aptekach pochodzi z naszych magazynów.
Sukces udało się osiągnąć dzięki zgranemu zespołowi 140 pracowników. Naszym atutem jest szybkość i baza magazynowa, w której składowane jest około 17 tysięcy pozycji asortymentowych, co zapewnia aptekom pełną ofertę leków. Nasi klienci cenią nas za sprawną logistykę, dzięki której dostarczamy leki na czas. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *