Informacje

Wiele krajów zagrożonych bankructwem

Dużo krajów zagrożonych jest bankructwem spowodowanym "finansową paniką", która ogarnęła Azję, Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską – alarmuje "Daily Telegraph".

Zdaniem gazety "rozwiała się iluzja", że Brazylia, Rosja, Indie i Chiny "są wystarczająco silne, żeby przetrzymać obecny kryzys. Gazeta pisze, że wśród państw narażonych na krach jest "uzbrojony w broń nuklerną Pakistan, który wykrwawia się z rezerw zagranicznych w alarmującym tempie". Może się okazać, że wkrótce nie będzie w stanie sfinansować swojego importu i spłacić zaciągniętych kredytów.

Daily Telegraph dodaje, że również system bankowy Ukrainy rozpada się, huty zamykają się z braku zamówień, a kryzys polityczny pogarsza się z dnia na dzień.

Na kryzysie traci również Kazachstan, który zaciągnął pożyczki pod spodziewane dochody z taniejącej ropy naftowej i teraz obawia się bankructwa.

Według analityków, na których powołuje się Daily Telegraph, sytuacja Kazachstanu jest "wyraźną wskazówką tego, co może stać się z Rosją, jeśli ceny ropy spadną jeszcze bardziej".

źródło: IAR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *