Artykuły

Nowy Oddział BPS SA w Radomiu

Image5 listopada 2008 r. Bank BPS otworzył oddział w Radomiu.  To jego 80 placówka. A planuje  dalszą ekspansję. Jeszcze w tym roku wstęgi zostaną przecięte w Płocku i Sopocie. Wraz z 350 bankami spółdzielczymi BPS tworzy najsilniejsze w Polsce zrzeszenie BS, którego suma bilansowa  przekracza 40 mld zł, fundusze własne 3,5 mld zł, zaś zysk brutto za 9 miesięcy  tego roku wyniósł 614 mln zł.

W czasach kryzysu potrzeba dobrego zarządzania, stabilizacji i zaufania. To wszystko oferujemy naszym klientom – zapewnia Mirosław Potulski, prezes Banku Polskiej Spółdzielczości.

Budynek w Radomiu przy ul. Słowackiego 84 od początku budził zainteresowanie mieszkańców Radomia. Trudno się dziwić. Glinice były przez lata jedną z najbardziej zaniedbanych dzielnic miasta, dlatego każda nowa inwestycja wywołuje spekulacje. Szczególnie, gdy powstaje tak nowoczesny i estetyczny obiekt. – Dodaje uroku całej okolicy. Mam nadzieję, że nie zrobią tutaj kolejnego sklepu. Trzeba nam czegoś z klasą – mówili przechodnie.

Nie zawiedli się. Parter budynku stał się siedzibą oddziału Banku Polskiej Spółdzielczości. To niezwykła instytucja.

BPS został utworzony sześć lat temu z połączenia: Gospodarczego Banku Południowo Zachodniego, Banku Unii Gospodarczej, Lubelskiego Banku Regionalnego, Małopolskiego Banku Regionalnego, Rzeszowskiego Banku Regionalnego, Warmińsko-Mazurskiego Banku Regionalnego oraz Dolnośląskiego Banku Regionalnego.

Wraz z 350 bankami spółdzielczymi BPS tworzy najsilniejsze w Polsce Zrzeszenie Banków Spółdzielczych, którego suma bilansowa  przekracza 40 mld zł, fundusze własne 3,5 mld zł, zaś zysk brutto za 9 miesięcy  tego roku wyniósł 614 mln zł.

Wyjątkowy dzień

Bank działa na terenie całej Polski, poprzez swoją sieć obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki. Świadczy nowoczesne usługi finansowe po bardzo konkurencyjnych cenach.

Przekonają się o tym klienci radomskiego oddziału, który został uroczyście otwarty w środę, 5 listopada.

– To wyjątkowy dzień. Dzisiaj przecinamy wstęgę w naszej osiemdziesiątej placówce na terenie Polski – cieszył się Mirosław Potulski, prezes BPS, który niedawno został uznany przez "Gazetę Finansową" jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w świecie finansów. Między innymi ze względu na sukcesy kierowanej przez niego instytucji.

– Nasze placówki uzyskały w pierwszych 9 miesiącach tego roku o 130 procent lepsze wyniki niż w całym 2007. To dowód, że idziemy właściwą drogą – przekonywał prezes.

Otwarcie nowego Oddziału zaszczycili swoją obecnością Prezesi Banków Spółdzielczych m.in. Stanisław Matejkiewicz BS Kielce, Bożena Sokalska-Kaca BSR Radom, Zygmunt Grzegorczyk BS Radom oraz Prezes Zarządu BS Iłża Władysław Postuła , a uroczystego poświęcenia dokonał ks .Jacek Małecki 

Stabilizacja i profesjonalizm

Klienci radomskiego BPS nie powinni obawiać się kryzysu, który szaleje na finansowych rynkach całego świata. BPS to bezpieczna i wiarygodna instytucja, której właścicielami są polskie banki spółdzielcze.

– Ten całkowicie rodzimy kapitał daje dziś stabilizację i bezpieczeństwo naszego funkcjonowania. My nie mamy powiązań z zagranicznymi firmami. Jesteśmy uczestnikami rynku międzybankowego, ale 90 % aktywów lokujemy w pewnych papierach i bonach skarbowych. Dzięki temu nie mamy żadnych problemów – zapewnił Mirosław Potulski – Uważamy, że to bardzo dobry moment by pokazać BPS i zrzeszone banki spółdzielcze jako instytucje stabilne, dobrze zarządzane i godne zaufania – podkreśla.

Spokój i stabilizację możemy poczuć już po przekroczeniu progu radomskiej placówki. Siedziba banku jest bardzo nowoczesna. Dominuje barwa zielona, czyli kolor nadziei. Nadziei na spotkanie z profesjonalistami, co szybko znajduje potwierdzenie. – Nasza załoga jest znakomicie przygotowana do pomocy zarówno klientowi detalicznemu jak i korporacyjnemu – wyjaśnia Mirosław Potulski. Dodaje, że oddział BPS przy ul. Słowackiego stanie się wzorem dla kolejnych placówek.

Bank planuje bowiem dalszą ekspansję. Jeszcze w tym roku wstęgi zostaną przecięte w Płocku i Sopocie.

Czekając na klientów

Satysfakcji z oddziału BPS nie kryje również Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. – Jako władze Radomia mamy wiele powodów do radości. Po pierwsze bank tworzy nowe miejsca pracy, co jest dla nas niezwykle ważne. Po drugie tak nowoczesna placówka przyczyni się do ożywienia ulicy Słowackiego, która przez wiele lat   była zaniedbywana. Po trzecie cieszymy się z ulokowania tu rodzimego, polskiego banku – wylicza Rafał Czajkowski.

Szefowie BPS mają nadzieję, że radomski oddział szybko zdobędzie klientów. Także spoza środowisk kojarzonych do tej pory z bankami spółdzielczymi, czyli osób starszych i mieszkańców mniejszych miejscowości.

W ofercie BPS znajduje się bowiem wiele atrakcyjnych propozycji dla młodych oraz przedsiębiorczych ludzi. Dlatego warto odwiedzić placówkę przy ul. Słowackiego 84.

źródło: www.bankbps.pl

Zdjęcia z uroczystego otwarcia oddziału w Radomiu są pod adresem: Radom

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *