Informacje

Międzynarodowe przekazy pieniężne MoneyGram dostępne w placówkach Banku BPS

ImageBank BPS nawiązał współpracę z z firmą MoneyGram International w zakresie realizacji usługi przekazów pieniężnych między osobami fizycznymi. Korzystając z przekazów pieniężnych MoneyGram, klienci mogą w bezpieczny sposób wysyłać i odbierać pieniędze na całym świecie w ciągu kilku minut.

Ani osoba wysyłająca pieniądze, ani odbiorca nie muszą posiadać konta bankowego.

Odbiorcy przekazów w Polsce mogą wypłacać pieniądze w złotych, w dolarach amerykańskich oraz w euro. Możliwość wyboru waluty pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy w tej samej walucie, dzięki czemu  unika się kosztów wymiany walut.

Mark Crowson, menadżer odpowiadający w MoneyGram za rynki Europy Północnej, stwierdził, że fakt podpisania umowy o współpracy jest jednym z dowodów na zaangażowanie MoneyGram na rynku polskim. "Współpraca MoneyGram z Grupą BPS uzupełnia dotychczasową sieć agentów MoneyGram w Polsce oraz pokazuje zaangażowanie w naszą obecność w tym regionie świata. Cieszymy się, że Bank BPS oraz zrzeszone banki spółdzielcze dołączą do sieci oferującej usługi MoneyGram. Ta współpraca zapewni polskim klientom MoneyGram możliwość odbierania i przesyłania pieniędzy  w dogodnych lokalizacjach w całym kraju przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi".

“Cieszymy się z wprowadzenia przekazów pieniężnych MoneyGram do sieci naszych placówek. Usługi te zapewniają naszym obecnym klientom oszczędne, wygodne, ale i bezpieczne przekazywanie pieniędzy, jak również zwiększają atrakcyjność naszych placówek w oczach nowych klientów.” – powiedział Łukasz Zieliński, koordynator projektu, Departament Operacji Krajowych i Zagranicznych Banku BPS.

Wkrótce do współpracy będą przystępowały zainteresowane zrzeszone banki spółdzielcze.

Firma MoneyGram International działa w 180 krajach przez sieć obejmującą ponad 157 000 punktów agencyjnych, w tym placówki Banku BPS oraz zrzeszonych banków spółdzielczych przystępujących do współpracy z MoneyGram.

źródło: www.bankbps.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *