Artykuły

BS w Radomsku pod marką Esbank

ImageNowe logo Banku Spółdzielczego w Radomsku oparte jest na kluczowej literze „S”, która nawiązuje do korzeni spółdzielczych, a także wskazuje wartości, którymi firma kieruje się w swoich działaniach: siła, stabilność i solidność.

 

KONFRENCJA FIRMOWA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RADOMSKU

10 stycznia 2009 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się konferencja firmowa Banku Spółdzielczego w Radomsku, na której obecni byli pracownicy Banku, Rada Nadzorcza, udziałowcy, zaproszeni goście (wśród nich m.in. prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska, wójt Gminy Radomsko Marian Zaborowski czy prezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Jerzy Różyński), a także media.

Na konferencji przedstawiono wyniki Banku w roku 2008 oraz najważniejsze wydarzenia z tego okresu, przyznano nagrody dla najlepszych pracowników, zaprezentowano nowy wizerunek Banku, a także plany rozwoju na najbliższe miesiące.

Prezentowane wyniki finansowe dotyczyły okresu do końca września 2008 roku. Suma bilansowa na koniec III kwartału wyniosła 424 mln zł i w ciągu 8 lat wzrosła aż o 1179 %, co świadczy o dynamicznym rozwoju banku w ostatnich latach.

Osiągnięcie takiego wyniku uwarunkowane jest wartością posiadanych funduszy własnych, które na koniec września wyniosły ponad 30 mln zł. Wymiernym wyznacznikiem sukcesu Banku jest niewątpliwie wypracowany wynik finansowy, który na przełomie ostatnich 3 lat wzrósł niemal dwukrotnie do kwoty brutto ponad 5 mln zł na koniec III kwartału.

Rozwój Banku można także ocenić po liczbie placówek i pracowników – w przeciągu
5 lat Bank Spółdzielczy w Radomsku podwoił liczbę pracowników (w chwili obecnej pracuje w nim 205 osób) i czterokrotnie zwiększył liczbę swoich placówek – na koniec 2008 bank posiadał 24 placówki (m.in. w Radomsku, Łodzi, Częstochowie, Piotrkowie Trybunalskim, Wieluniu czy Kłobucku) i 2 punkty kasowe.

Rok 2008 był dla Banku dobry również ze względu na otrzymane nagrody i wyróżnienia. W badaniu „Najlepszy pracodawca” organizowanym przez firmę Hewitt w styczniu 2008 r. Bank Spółdzielczy w Radomsku zajął 22 miejsce w Polsce na 102 firmy, co pozwoliło na uplasowanie się w strefie najlepszych pracodawców.

Bank bardzo dobrze wypadł także w corocznym rankingu banków spółdzielczych organizowanych przez gazetę „Rzeczpospolita”, w którym znalazł się na 10 miejscu w kategorii banków spółdzielczych o największej sumie bilansowej.

Otrzymał również wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Bank Spółdzielczy w Polsce organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w kategorii banków o sumie bilansowej powyżej 200 mln zł.

Tak dobre wyniki zmotywowały Bank do dalszej wytężonej pracy, dlatego też firma przeprowadziła badania mające na celu ocenę standardów obsługi klienta oraz wizerunku Banku wśród mieszkańców Radomska. Na podstawie tych badań rozpoczęto prace nad nowym znakiem słowno-graficznym Banku.

Uroczysta prezentacja nowego wizerunku odbyła się właśnie podczas konferencji. Nowe logo Banku oparte jest na kluczowej literze „S” która nawiązuje do korzeni spółdzielczych, a także wskazuje wartości którymi firma kieruje się w swoich działaniach. Tymi wartościami są siła, stabilność i solidność.
 
Mocne korzenie i silna podstawa zapewniają stabilność drzewa, a o stabilności Banku spółdzielczego w Radomsku świadczy wieloletnia i ugruntowana pozycja na rynku, a także odpowiedzialność i bezpieczeństwo w prowadzonych działaniach.

Solidność drzewa pokazuje jego potężny pień, a solidność Banku wynika z jego profesjonalizmu, rzetelności i uczciwości. Na pierwszym miejscu firma stawia zadowolenie i satysfakcję swoich Klientów, to dla nich stale się rozwija i poprawia jakość świadczonych przez siebie usług.

Rozbudowana korona stanowi o sile drzewa. Siłą Banku jest natomiast miła i przyjazna obsługa, działalność lokalna, a także szacunek jakim firma darzy swoich Klientów.

Ponieważ za siłę Bank uważa swoich pracowników, podczas konferencji postanowiono wyróżnić najlepszych pracowników Banku. Przyznano je w sześciu kategoriach.

Kategoria „ Najlepszy Pracownik Obsługi Klienta” – Oddział I
Monika Kwiecińska
Ewa Cichońska
Bożena Mokrzyńska
Mariola Ptaszek

Kategoria „Najlepszy Pracownik Obsługi Klienta”  – Oddział III, IV, V, VI
Iwona Kostanek
Małgorzata Łuba
Wanda Buda
Agnieszka Krysztofczyk

Kategoria „Najlepszy Pracownik Biura Głównego”
Janusz Trajdos
Edyta Zatoń
Renata Pęciak
Tomasz Włodarczyk

Kategoria „Najlepszy Kierownik Filii”
Tomasz Ambrozik
Małgorzata Kowalska

Kategoria „Najlepszy Kierownik Oddziału”
Roman Kalusiński

Kategoria „ Najlepszy Kierownik Biura Głównego”
Ewa Ślęzak
Tomasz Kowalski
Robert Lewczuk

Z rąk Prezesa Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Krzyż Zasługi im. Ks. Piotra Wawrzyniaka „Zasłużeni w rozwoju spółdzielczości bankowej” otrzymali Prezes Zarządu Jacek Zacharewicz oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Błażej Barda.

Na konferencji zaprezentowano również plany rozwoju Banku na rok 2009. Najważniejsze działania zostały omówione przez Głównego Ekonomistę Banku, a także pracowników działów marketingu i HR.

Po wystąpieniach zaproszonych gości nadszedł czas na uroczysty bankiet, podczas którego można było dokładniej przyjrzeć się nowemu wizerunkowi Banku, a także zapoznać się z  pierwszym numerem biuletynu firmowego „ESBANK z bliska”, skierowanego do Klientów banku.
Wieczór zakończył występ Kabaretu OT.TO.

źródło: Dział marketingu Esbanku

Nasz komentarz:

Bank Spółdzielczy  w Radomsku należy do Spółdzielczej Grupie Bankowej, która wydawała się najbardziej zintegrowanym zrzeszeniem spośród trzech działających w Polsce.
Bank zrzeszający GBW SA chciał z SGB stworzyć jednolitą grupę bankową, działającą pod wspólnym logo, ze wspólnym systemem informatycznym. Oddał nawet bankom spółdzielczym większość swoich placówek.

Dziś wyraźnie widać, że koncepcja ta sypie się. Najdynamiczniejsze banki spółdzielcze chcą rozwijać się samodzielnie pod własnym logo.

Najmocniej na taką strategię postawił Wielkopolski Bank Spółdzielczy, który obecnie występuje pod marką „neobank” i prowadzi ekspansję w całej Polsce.

Jego śladem podąża teraz  Bank Spółdzielczy  w Radomsku, który występuje pod nazwą „esbank”.

Własne logo jesienią 2007 r. na Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie zaprezentował Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.

Moim zdaniem, pokazuje to wyraźnie, że najlepsze banki nie chcą integracji z bankami zrzeszającymi. Stawiają na samodzielny rozwój.

Rośnie więc szansa powodzenia projektu fuzji najlepszych banków z całego kraju i utworzenia Ogólnopolskiego Banku Spółdzielczego.

Jerzy Krajewski

Więcej na ten temat

neoBANK – nowa marka WBS

Strategia rozwoju GBS w Barlinku

Zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Banków Spółdzielczych

Udana II Ogólnopolska Konferencja Banków Spółdzielczych

OBS czy IBS – komentarz Michała Wilka

OBS – odpowiedź na wyzwania rynku

Koncepcja OBS – pomysł fuzji z BPS

Myśl o połączeniu kilkudziesięciu BS i wprowadzeniu OBS na giełdę

Krok w stronę OBS

OBS to mrzonka, twierdzi Mirosław Potulski

OBS – potrzebny impuls

OBS – trwają rozmowy

OBS – koncepcja z 27 lipca 2007 r.

Polska wobec globalnego kryzysu

Pierwszy etap globalnego krachu

Czeka nas globalny krach – tekst z 24 września 2008 r.

Jak przetrwać kryzys – tekst z 27 września 2008 r.

Przedruk artykułu w "Gazecie Finansowej" 2 października 2008

Przedruk w serwisie www.eksportuj.pl 3 października 2008 r.

Przedruk w portalu www.waluty.com.pl 4 października 2008 r.

Największa piramida finansowa w historii

Globalny krach keynesizmu

Grozi nam katastrofa finansowa

Nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji

Kupujcie dolary i euro

Kiedy zbankrutuje nasze państwo?

Plan antykryzysowy dla Polski

Niezależny ekspert nie uprawia propagandy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *