Kredyty

BPS SA kredytuje deweloperów

ImageBank Polskiej Spółdzielczości zwiększył pulę kredytu inwestycyjnego dla J.W. Construction Holding SA do 50 mln zł. Kwota zostanie przeznaczona na budowę osiedla na warszawskim Wawrze. Okres spłaty kredytu został wydłużony do końca 2010 roku.

„Współpracujemy z Bankiem Polskiej Spółdzielczości od wielu lat. Pozytywna decyzja kredytowa kolejnej instytucji finansowej świadczy o zaufaniu, jakim darzą nas polskie banki. Realizacja projektu na Wawrze przebiega zgodnie z harmonogramem. Finansowanie budowy z kredytu jest typową procedurą w branży deweloperskiej, w żadnym wypadku nie jest symptomem problemów z płynnością. – wyjaśnia Małgorzata Szwarc-Sroka, Dyrektor Pionu Finansowego J.W. Construction Holding S.A.

Bursztynowe Osiedle, zlokalizowane przy ul. Korkowej w Warszawie, będzie liczyło ponad 300 lokali. Łącznie powstanie tam 10 czteropiętrowych budynków w zabudowie szeregowej z balkonami, podziemnymi garażami i dwuspadowym dachem. Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone całodobowo. Budynki będą wykończone cegłą klinkierową. Okolice powstającego osiedla to bogato zalesione obszary Wawra. Niedaleko znajduje się m.in. Las Rembertowski, dwa rezerwaty: Olszynka Grochowska i im. Króla Jana III Sobieskiego. Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest J.W. Construction S.A., spółka budowlana  wydzielona ze struktury Holdingu. Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu 2008 roku. Obecnie trwa realizacja stanu surowego otwartego. Zakończenie inwestycji planowane jest na I półrocze 2010 roku.

W inwestycji dostępne są obecnie lokale o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek po mieszkania trzypokojowe. Ceny wahają się w granicach                             5600 – 7400               za m2. Kilkanaście z nich kwalifikuje się do programu „Rodzina na swoim”.

Pierwotna umowa kredytowa na kwotę 16 mln zł została podpisana w czerwcu 2006 roku. Spółka współpracuje z Bankiem Polskiej Spółdzielczości od 2002 roku.

źródło: J.W. Construction  za www.prnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *