Artykuły

Pomnik dla Stanisława Wojciechowskiego w Warszawie

ImageZapraszamy na spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego, które odbędzie się końcu marca  2009 r. kilka dni po 140 rocznicy jego urodzin w Sali im. Stanisława Wojciechowskiego w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie przy ul. Jasnej 1.

Szczegółowe informacje na temat spotkania organizacyjnego Stowarzyszenia Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego można uzyskać w Instytucie Bankowości Spółdzielczej: tel. (22) 77 14 200, mejl: info@ibs.edu.pl.

26 czerwca 2008 r.  w trakcie uroczystości  odsłonięci tablicy poświęconej pamięci prezydenta-spółdzielcy prof. Stanisława Wojciechowskiego w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej, dyrektor Instytutu Bankowości Spółdzielczej Jerzy Krajewski zgłosił postulat budowy pomnika Stanisław Wojciechowskiego w Warszawie.

 28 czerwca 2008 r. IBS wysłał do kilkudziesięciu przedstawicieli władz państwowych, kościelnych, samorządowych i spółdzielczych zaproszenie do Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego w Warszawie.

Zaproszenie do Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego w Warszawie przyjęli już m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski,  Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki oraz  Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.

  "Bardzo serdecznie dziękuję za list i zaproszenie do udziału w komitecie społecznym budowy pomnika Stanisława Wojciechowskiego w Warszawie. Będzie to dla mnie zaszczyt i dlatego przyjmuje to zaproszenie z wielką satysfakcją", napisał Jarosław Kalinowski. "Pragnę serdecznie podziękować za zaproszenie do uczestnictwa w komitecie społecznym budowy pomnika Stanisława Wojciechowskiego  w Warszawie. Będę niezmiernie zaszczycony mogąc współtworzyć grono osób wspierających tę niezwykle cenną inicjatywę", napisał Waldemar Pawlak.
Inicjatywę popiera również marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
"Nie mam wątpliwości, że wybitna postać prezydenta Wojciechowskiego zasłużyła na uczczenie jej pamięci pomnikiem zwracającym uwagę na dokonania prezydenta", napisał Bronisław Komorowski. Poprosił o informowanie go o postępie prac.

"Jest to bez wątpienia cenna i ważna inicjatywa. Niemniej z przykrością informuję, iż Państwa oczekiwania dotyczące udziału Pana Premiera w Komitecie Społecznym nie mogą zostać spełnione", napisała zastępca dyrektora Sekretariatu Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Budowa pomnika Stanisława Wojciechowskiego ma służyć nie tylko propagowaniu spółdzielczości. To nasz bohater i autorytet, który zasługuje na to, by stawiać go jako wzór młodym i dorosłym ludziom.

Spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego odbędzie się w końcu  marca  2009 r. kilka dni po 140 rocznicy jego urodzin w Sali im. Stanisława Wojciechowskiego w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie przy ul. Jasnej 1.

 

Osoby, które zgodziły się działać w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika Stanisława Wojciechowskiego w Warszawie.

1. Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej
2. Jarosław Kalinowski, wicemarszałek Sejmu,
3. Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki
4. Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego
5. Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej
6. Janusz Pęcherz , prezydent Kalisza
7. Jan Chajda, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu
8. Eugeniusz Zochniak, kustosz Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce
9. Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Bankowości Spółdzielczej 

Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Bankowości Spółdzielczej

Więcej informacji:

Pomnik Stanisława Wojciechowskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *