Artykuły

Międzynarodowa współpraca KPH

Image"W dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego istnieje duża potrzeba współpracy polskich i niemieckich firm, a graniczne miasto Zgorzelec-Görlitz jest doskonałym miejscem, aby taką współpracę zmaterializować",  napisał Wojciech Papis, Wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej.

 

Koleżanki i Koledzy

W  drugiej połowie lutego 2009 r. doszło do spotkania przedstawicieli Kongregacji Przemysłowo- Handlowej z naszymi niemieckimi partnerami w Görlitz (Ewiv oraz Europastadt GörlitzZgorzelec Gmbh).

W dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego istnieje duża potrzeba współpracy polskich i niemieckich firm, a graniczne miasto Zgorzelec-Görlitz jest doskonałym miejscem, aby taką współpracę zmaterializować.

Do współpracy zapraszamy również naszych czeskich partnerów.

Jako Kongregacja planujemy wiosną tego roku zorganizować pod naszym patronatem wielkie plenery malarskie w Görlitz.

Wszystkie firmy i organizacje zainteresowane wystawieniem się i chętne do nawiązania współpracy z niemieckimi i czeskimi partnerami prosimy o kontakt z biurem Kongregacji w Warszawie.

Z okazji wiosennych targów, sympozjum i plenerów malarskich Kongregacja otworzy uroczyście swój oddział w Zgorzelec-Görlitz otwierając się zdecydowanie na współpracę gospodarczą  ponadregionalną z Niemcami i Czechami.

Dajmy przykład konstruktywnym działaniem jak wiele można osiągnąć, jak wielkie są możliwości dla rozwoju naszych firm dla promocji Polskiej Przedsiębiorczości w Europie.

Ze strony Kongregacji w obradach uczestniczyli: Wojciech Papis, Wanda Fok, Grzegorz Wojtysiak, Mariusz Klonowski i Krzysztof Klein. Stronę niemiecką reprezentowali: Frank Gottschlich (Ewiv) oraz  Lutz Thielemann (Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH)

Wojciech Papis

Wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej

Cały materiał prasowy ze zdjęciami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *