Artykuły

EsBank „Solidnym Pracodawcą 2008”

ImageBank Spółdzielczy w Radomsku, jako jedna z trzech firm w województwie łódzkim, otrzymał tytuł „Solidnego pracodawcy 2008”, przyznany przez Grupę Media Partner

 

BANK SPÓŁDZIELCZY W RADOMSKU SOLIDNYM PRACODAWCĄ 2008

Bank Spółdzielczy w Radomsku, jako jedna z trzech firm w województwie łódzkim, otrzymał tytuł „Solidnego pracodawcy 2008”, przyznany przez Grupę Media Partner.

Konkurs „Solidny pracodawca” organizowany jest od pięciu lat. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak, a o wyborze laureatów decyduje specjalnie powołana Kapituła, której przewodniczy prof. Stanisław Dawidziuk, Rektor Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.

Kryteria, którymi Kapituła Konkursu kierowała się przy wyborze kandydatów, to przede wszystkim wskaźnik solidności zatrudnienia, na który składają się:
– warunki pracy,
– terminowość wpłat,
– warunki socjalne,
– szkolenia pracowników,
– opinie o firmie (pozyskiwane m.in. z Urzędu  Pracy, władz lokalnych, organizacji biznesowych),
– dynamika zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat.

Tytuł „Solidnego pracodawcy 2008” to dla Banku Spółdzielczego duże wyróżnienie, tym bardziej że solidność, obok siły i stabilności, jest jedną z wartości którymi Bank kieruje się w swoich działaniach.

 

Informacje dodatkowe:

Bank Spółdzielczy w Radomsku istnieje ponad 80 lat i jest najstarszym bankiem na terenie powiatu radomszczańskiego. W chwili obecnej zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada 24 placówki oraz 2 punkty kasowe w Radomsku i powiecie radomszczańskim, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Częstochowie czy Wieluniu.
W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych placówek – w Praszce i Pajęcznie.

Bank od lat dynamicznie się rozwija, czego dowodem są dobre wyniki finansowe, a także zdobywane nagrody
 i wyróżnienia.
W roku 2008 Bank zajął 10 miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii banków spółdzielczych o największej sumie bilansowej, otrzymał wyróżnienie w rankingu „Najlepszy Bank Spółdzielczy w Polsce” zorganizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, a także uplasował się na 22 miejscu w „Badaniu Najlepszy Pracodawca” przeprowadzonym przez firmę Hewitt we współpracy z Gazetą Wyborczą, TVN Biznes i Pulsem Biznesu. Ponadto Prezes Banku Jacek Zacharewicz oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Błażej Barda zostali odznaczeni Krzyżem Zasługi im. Księdza Piotra Wawrzyniaka za zasługi w rozwoju spółdzielczości bankowej.

Wyznacznikiem rozwoju Banku jest także wprowadzenie na początku roku nowego znaku słowno-graficznego. Nowe logo oparte jest na kluczowej literze „S” która nawiązuje do korzeni spółdzielczych, a także wskazuje wartości którymi firma kieruje się w swoich działaniach. Tymi wartościami są siła, stabilność i solidność.

Siłą Banku jest działalność lokalna. Dlatego też Bank od lat uczestniczy w działaniach mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności, jest zawsze blisko najważniejszych wydarzeń kulturalnych, sportowych
i artystycznych odbywających się na terenie jego działalności. Wśród inicjatyw podejmowanych przez Bank wyróżnić można m.in. mecenas nad Hufcem ZHP Radomsko, wspieranie działalności szkół i przedszkoli, instytucji kulturalnych czy klubów sportowych.

Więcej na ten temat:

Mecenas harcerzy

Samodzielny rozwój z własnym logo

BS w Radomsku pod marką Esbank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *