W bankach spółdzielczych najtaniej
W grupie dziewięciu banków, które umożliwiają skorzystanie z programu „Rodzina na swoim”, najniższe stawki oferują Bank Polskiej Spółdzielczości, Gospodarczy Bank Wielkopolski i Mazowiecki Bank Regionalny", podała "Rzeczpospolita".
Do niedawna do grupy najtańszych zaliczał się także Bank Pocztowy, ale podniósł marżę do poziomu 1,9 proc. – Rozbieżności między tym, co proponują klientom poszczególne banki, są bardzo duże. Różnica w wysokości marży między najdroższym i najtańszym bankiem wynosi ponad 4,5 pkt proc. – podkreśla Katarzyna Siwek z Expandera. Dodaje, że trzeba pamiętać o tym, że dopłaty z budżetu przysługują tylko przez osiem lat, a potem trzeba będzie płacić całą ratę.
– BGK nie ma wpływu na warunki, na jakich banki oferują kredyty z dopłatą. Nie ustalamy z bankami komercyjnymi warunków dotyczących marż czy oprocentowania – tłumaczy Ewa Balicka-Sawiak z BGK.
W ostatnim czasie banki podniosły marże wliczane w oprocentowanie kredytów, a podwyżki dotyczą też oferty w ramach programu „Rodzina na swoim”. Jednak od początku kwietnia kredyty z dopłatą stały się bardziej dostępne, ponieważ wzrósł limit cen metra kwadratowego uprawniający do skorzystania z preferencyjnych kredytów.
źródło: "Rzeczpospolita" za Bs.net.pl
Więcej o dopłatach do kredytów mieszkaniowych na podstronie www.bgk.pl