Łódzkie

Radomsko Miastem Przyjaznym Biznesowi 2009

ImageRadomsko jako pierwsze otrzymało statutekę Miasto Przyjazne Biznesowi 2009 na Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Łódzkiego 7 maja 2009 r.   Odebrał ją wiceprezydent Robert Zakrzewski.

 

Statuetkę i dyplom z rąk  Marka Mazura,  Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego odebrali Robert Zakrzewski, Wiceprezydenta Miasta  Radomska i Jarosław Wojdełk z Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Radomska 

 

 

Robert Zakrzewski, Wiceprezydenta Miasta  Radomska nie krył zadowolenia ze statuetki.

 

Statuetkę Tęcza Monet dla Radomska ufundował Klub Gepardów Biznesu.

 

O Radomsku

Radomsko to miasto, którego tradycje sięgają XIII wieku. Usytuowane jest w środkowej Polsce w województwie łódzkim.

Położenie na ważnych w kraju szlakach komunikacyjnych oraz stały rozwój infrastruktury technicznej, gospodarczej i społecznej to największa zaleta miasta.

Liczne banki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje wspomagające biznes są obecne i aktywne na terenie Radomska.

Lokalne władze stale wspierają otoczenie biznesu w mieście, podobnie jak przedsiębiorczy i sumienni mieszkańcy.

Obecność Polski w Unii Europejskiej daje szanse na nowe inwestycje infrastrukturalne i rozwój kontaktów gospodarczych.

 Pierwsze efekty widać już na terenie strefy ekonomicznej, gdzie  powstały nowe zakłady. Zaufały nam już takie marki jak INDESIT,  JYSK,  BORA, PRESS-GLAS, FRIGO LOGISTICS, AQUILA czy HSV.

Strefa inwestycyjna w Radomsku jest zlokalizowana przy drodze krajowej nr 1. Większość 165 hektarowego obszaru jest objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej, co gwarantuje zwolnienia z podatku dochodowego działającego przedsiębiorstwa oraz umożliwia powiększenie obszaru strefy na potrzeby inwestorów, którzy potrzebują do swojej działalności duże obszary gruntów.

Warunki oferowane wspólnie przez miasto Radomsko i ŁSSE powodują, że zainteresowanie inwestowaniem w mieście jest duże.

Oferowane nieruchomości w strefie są niezabudowane, nie zanieczyszczone, z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym. Możliwości korzystania z zbrojenie nieruchomości zależą od zapotrzebowania inwestora.

Obecnie oferowane nieruchomości mają możliwość przyłączenia do sieci wodociągowej, energetycznej, gazowej, sanitarnej, telekomunikacyjnej. W niedalekiej przyszłości inwestorzy będą mogli korzystać z projektowanego terminalu transportu modalnego. Centralne i strategiczne położenie miasta na mapie Europy powoduję że oferowana strefa inwestycyjna jest atrakcyjna dla światowego biznesu. Władze miasta nieustannie wspierają rozwój strefy poprzez rozwój infrastruktury. Warto dodać, że Radomsko posiada najlepszy teren inwestycyjny w województwie łódzkim.

Nasze miasto jest jedną z szesnastu gmin w Polsce, które zdaniem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, posiadają najlepiej przygotowane tereny pod inwestycje.

źródło: Urząd Miasta Radomska 

Więcej na ten temat:

Regulamin Konkursu Gmina Przyjazna Biznesowi

Harmonogram Konferencji Lokalnego Biznesu

Pierwsze Gminy Przyjazne Biznesowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *