Artykuły

Spór o energetykę z PSL

"Należy wyciągnąć wnioski z prywatyzacji banków w czasie rządów AWS. Wówczas nastąpiła wprzedaż banków dla globalnych korporacji i teraz jesteśmy u nich po prośbie. Możemy liczyć tylko na BGK i PKO BP. To powinna być też mocna lekcja do rozważenia w kontekście sektora energetycznego", uważa wicepremier Waldemar Pawlak.

W polskiej energetyce szykuje się w tym i przyszłym roku prawdziwa wyprzedaż. Minister skarbu Aleksander Grad (PO) chce sprzedać inwestorom branżowym trzy z czterech państwowych grup, czyli Eneę, Energę Gdańsk i Taurona. Sprzedaż, gdyby się powiodła, pozwoli zasilić budżet kwotą ponad 25 mld zł.

Ale wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (PSL) uważa, że to nie jest dobry pomysł. – Jestem przeciwny wyprzedaży, która wydziedziczyłaby nas z dorobku tych ostatnich 20 lat – mówił w wywiadzie dla „Rz”.

Dodał, że należy wyciągnąć wnioski z prywatyzacji banków w czasie rządów AWS. – Wówczas nastąpiła wyprzedaż banków dla globalnych korporacji i teraz jesteśmy u nich po prośbie. Możemy liczyć tylko na BGK i PKO BP (…). To powinna być też mocna lekcja do rozważenia w kontekście sektora energetycznego. Jak możemy sobie wyobrażać bezpieczeństwo energetyczne, jeśli teraz nastąpi wyprzedaż kapitałowa tych kluczowych firm? – stwierdził wicepremier.

źródło: www.rp.pl

Więcej na ten temat:

To będzie kolejne drenowanie naszego kraju – tekst Jerzego Krajewskiego w "Gazecie Finansowej"

Oddajmy Euro 2012, ratujmy energetykę -pierwsza wersja tekstu Jerzego Krajewskiego

Spór o energetykę

Wielka prywatyzacja

Piłkarskie Euro pomoże budownictwu

Prywatyzacja energetyki po niskich cenach

Prąd zabija fabryki i banki spółdzielcze

Zmieńcie politykę, to kupimy energetykę

Test męskości Donalda Tuska

Koszty pakietu klimatycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *