Artykuły

Tu żyjemy, tu pracujemy, tu pozostaną wyniki naszej pracy

"Osiągnięcia naszego banku stały się możliwe dzięki samodzielności działania, którą bank uważa za największą dźwignię wyzwalania przedsiębiorczości i inicjatywy na szczeblu lokalnym, a także dzięki przywiązywaniu ogromnej wagi do rozwoju kapitału intelektualnego", uważa Ryszard Leszczyński, Prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju.

Ryszard Leszczyński, Prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

Tu żyjemy, tu pracujemy, tu pozostaną wyniki naszej pracy. Realizujemy misję, której obcy jest transfer wolnych środków pieniężnych poza obszar działania banku. Chcemy – tak jak dotychczas, skutecznie realizować naszą misję – lokalny pieniądz na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Ostatnie 11 lat należy do szczególnie udanych i zaświadcza o tym, iż potrafimy na lokalnym rynku skutecznie realizować ambitne cele strategiczne i rozwojowe w warunkach gospodarki rynkowej.  Suma bilansowa banku wzrosła ponad 11 raz z 30 do 340 mln zł, fundusze własne prawie 11 raz z 2,1 do 22,2  mln zł, depozyty 12 raz z 24,8 do 299 mln zł, a kredyty 13 razy z 13,6 do 180,6 mln zł.  Liczba udziałowców zwiększyła się trzykrotnie z 598 do 1579, placówek ośmiokrotnie z 2 do 24, a zatrudnienie czterokrotnie z 34 do 1228 osób.

Image

Ryszard Leszczyński, prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju.

Osiągnięcia naszego banku stały się możliwe dzięki samodzielności działania, którą bank uważa za największą dźwignię wyzwalania przedsiębiorczości i inicjatywy na szczeblu lokalnym, a także dzięki przywiązywaniu ogromnej wagi do rozwoju kapitału intelektualnego, zdolnego samodzielnie podejmować skuteczną walkę o klienta na lokalnym rynku usług bankowych.

Bank stawia na ludzi młodych, energicznych i wykształconych. Obecnie w 136 – osobowej załodze Banku przeważają osoby młode i wykształcone, a 50 procent zespołu nie przekroczyła 30 roku życia. Zespół cechuje się dużą elastycznością, młodzi pracownicy wnoszą więcej dynamiki do kultury organizacyjnej banku jako całości i są otwarci na zmiany.

Bank kontynuuje i rozwija indywidualną opiekę klienta w postaci mobilnego doradztwa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Umożliwienie przedsiębiorcom kontaktu z pracownikiem banku w siedzibie firmy prowadzi do lepszego poznania Klienta, rozwiązania jego indywidualnych potrzeb finansowych  uzależnionych od specyfikacji branży i charakteru działalności. Stworzony system mobilnego doradztwa z jednej strony podnosi satysfakcję klientów, z drugiej strony zwiększa efektywność pracy pozostałych komórek organizacyjnych banku związanych bezpośrednią obsługą klienta. Zakres doradztwa obejmuje zarówno doradztwo związane z ofertą produktową banku, jak i doradztwo europejskie w zakresie pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych UE.

Dzięki innowacjom technologicznym i umiejętnościom pracowników bank zapewnia swoim klientom nowoczesne narzędzia zarządzania finansami, oferując najwyższej jakości usługi, indywidualne, bezpłatne doradztwo w dogodnym dla klienta miejscu i czasie – włącznie z weekendami oraz szeroki pakiet produktów i usług adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw, który powstał w wyniku długoletniego, bogatego doświadczenia we współpracy z podmiotami gospodarczymi.

Będąc jedną z najważniejszych instytucji finansowych na lokalnym rynku, silnie związaną ze środowiskiem gospodarczym, bank stara się wspierać rozwój sektora MSP nie tylko za pośrednictwem swojej oferty, ale również przywiązuje ogromną rolę do współpracy z obsługiwanymi Samorządami Terytorialnymi: Urzędem Miasta Jastrzębia Zdroju, Urzędami Gmin Godów, Mszana, Świerklany, Zebrzydowice, Urzędem Miasta Radlin.

Bank wspiera szeroko pojęte inicjatywy lokalne oraz aktywnie uczestniczy w życiu społeczno – gospodarczym regionu.

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju konsekwentnie buduje swoją pozycję profesjonalnego, nowoczesnego partnera, świadczącego wysokiej jakości obsługę bankową, prowadzącego aktywny mecenat odpowiadający potrzebom społeczności lokalnej.

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju aktywnie ugruntowuje swoją pozycję
w województwie śląskim dzięki wysokiemu poziomowi świadczonych usług bankowych, efektywnej i skutecznej kadrze pracowniczej, a także dzięki rozwojowi nowych kanałów dystrybucji swych produktów.

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju konsekwentnie dąży do zapewnienia swoim klientom właściwego komfortu obsługi, w tym do poświecenia im należytej uwagi podczas każdego kontaktu z bankiem i szerokiej, wielokanałowej gamy usług.

Aktualnie bank posiada 27 placówek bankowych na terenie jedenastu powiatów województwa śląskiego – wszystkie rozliczenia między placówkami są przeprowadzane w chwili realizowania transakcji.

„Sukces na Śląsku" tak się nazywa ranking Śląskiego Stowarzyszenia Menedżerów pod patronatem marszałka województwa. W tegorocznym konkursie  wyszliśmy na  pozycję lidera kategorii "Bank Roku 2008 na Śląsku o zasięgu regionalnym".

A dalsza recepta na sukces? – warto przypomnieć sobie stare powiedzenie: „kto stoi w miejscu ten się cofa”. I do sukcesu nie ma windy trzeba iść po schodach … A my po tych schodach idziemy z  pracownikami.  Nieustannie obserwujemy swoje otoczenie  i staramy się dostarczać klientom produkty i usługi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. A wszystko to dzieje się z udziałem ludzi, dla których każda zmiana staje się inspirującym wyzwaniem. Bowiem „nikt nie odkryje, jak najlepiej robić daną rzecz, jeśli nie kocha jej robienia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *