Zachodniopomorskie

Cenimy sobie współpracę z izbami gospodarczymi

"Nowoczesny samorząd winien pełnić funkcje służebną wobec biznesu, albowiem to w pierwszej kolejności lokalnym władzom musi zależeć na rozwoju gospodarczym ich regionu", mówi Olgierd Geblewicz,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. 

 

 

Olgierd Geblewicz,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

 

Nowoczesny samorząd winien pełnić funkcje służebną wobec biznesu, albowiem to w pierwszej kolejności lokalnym władzom musi zależeć na rozwoju gospodarczym ich regionu.

Te funkcje nasz samorząd wykonuje na wiele sposobów, głównie przez: zabezpieczenie dużych środków dla przedsiębiorców w Regionalnym Programie Operacyjnym (30 proc. naszego RPO to oś Gospodarka – Innowacje – Technologie), tworzenie nowych produktów finansowych dla biznesu w ramach inicjatywy Jeremie, czy wspieranie budowy infrastruktury w strefach zorganizowanej przedsiębiorczości.

W strukturze Urzędu Marszałkowskiego działa Centrum Obsługi Inwestora, które odpowiada za przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych do regionu.

Do sukcesów w tym zakresie należy zaliczyć około trzydziestu pozyskanych inwestorów, w tym takich jak Royal Greenland, Bridgestone, Valassis czy ostatnio Cargotec.

Staramy się aby nasze działania nie były realizowane w oderwaniu od rzeczywistości biznesowej, stąd tak wysoko cenimy sobie współpracę z Północną Izba Gospodarczą, Lewiatanem, Skandynawsko- Polską Izbą Gospodarczą, czy Business Club Szczecin.

 

 

{mosimage}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *