Pomorskie

Moje drzwi dla biznesu zawsze szeroko otwarte

"Sukcesy miasta nie są dziełem przypadku, lecz efektem przemyślanych przedsięwzięć proinwestycyjnych. Zapewniam, że nic na znaczeniu nie straciły słowa, które towarzyszyły mi przy wyborach w 2002 roku: po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka", mówi Maciej Kobyliński, Prezydent Miasta Słupska.

Maciej Kobyliński, Prezydent Miasta Słupska

Po utracie statusu miasta wojewódzkiego, Słupsk mozolnie  odbudowywał swoją pozycję ważnego centrum gospodarczego w regionie Pomorza Środkowego. 

W efekcie  jesteśmy obecnie  drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim  w naszym województwie i tym samym drugim, naturalnym biegunem wzrostu w pomorskiem. 

Obecnie w Słupsku działa około 14 tysięcy podmiotów, wśród których znajdują się firmy o europejskiej renomie. Swoją największą fabrykę autobusów w Europie ulokowała tutaj Scania, siedziby swoje mają u nas spółki giełdowe Plast-Box  i Gino Rossi oraz wiele innych znaczących zakładów przemysłowych.

W ostatnim czasie, duże przedsięwzięcia zrealizowali u nas inwestorzy: Polimeni International i  Mayland Real Estate, które wybudowały w mieście dwa centra handlowe. Niebawem powstanie trzecie  – wybudowane przez firmę Echo Investment. Duże obiekty handlowe powstają także na obrzeżach miasta. Dzięki temu Słupsk stał się handlowym centrum Pomorza Środkowego.

Z kolei wielkość zrealizowanych nakładów inwestycyjnych w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (łącznie z podstrefami) sięgnęła w ubiegłym roku 737 mln  zł, a zatrudnienie 2528 osób.

Proinwestycyjne działania Słupska zyskały uznanie w wielu prestiżowych konkursach i rankingach. Nasze miasto zostało wyróżnione Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”, nagrodą dla najlepszych gmin pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, w pierwszym konkursie zorganizowanym z myślą o samorządach. 

Miasto jest również posiadaczem tytułu i certyfikatu „Gmina Fair Play” (2006, 2007, 2008, 2009). W ostatnich dwóch latach otrzymaliśmy nagrodę główną konkursu – statuetkę „Gmina Fair Play”.

Ponadto  w  2009 roku  nasze miasto uznane zostało przez Związek Powiatów Polskich  za powiat grodzki dziesięciolecia w naszym kraju!

Kolejny laur to zajęcie przez Słupsk pierwszego miejsca w konkursie „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2009”. To prestiżowe i cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie adresowane jest do gmin, które swoją lokalną polityką zachęcają firmy, przedsiębiorstwa do inwestowania na ich terenie celem poprawy standardu życia ich mieszkańców.

Sukcesy miasta nie są dziełem przypadku, lecz efektem przemyślanych przedsięwzięć proinwestycyjnych. Zapewniam, że nic na znaczeniu nie straciły słowa, które towarzyszyły mi przy wyborach w 2002 roku: po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka.

Przypominam, że moje drzwi dla biznesu pozostają zawsze szeroko otwarte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *