Pomorskie

Dotrzymujemy kroku europejskim partnerom

"To dzięki udziałowcom oraz wszystkim klientom wypracowaliśmy silną pozycję na rynku usług finansowych. To oni polecają nas swoim krewnym i znajomym, poszerzając w ten sposób krąg naszych klientów. Traktujemy ten przekaz jako najbardziej skuteczną formę reklamy bezpośredniej", mówi Elżbieta Hoffmann, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skórczu.

 

Elżbieta Hoffmann, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skórczu

Nasz bank należy do najstarszych w Polsce. Działalność rozpoczął w 1866 r.  Jego rozwój zdynamizował się po transformacji ustrojowej lat 90 XX wieku. Coraz lepsze wyniki ekonomiczne pozwoliły mu uczestniczyć w konsolidacji sektora banków spółdzielczych. Z początkiem1997 r. przyłączył Bank Spółdzielczy w Pelplinie, a w  1998 r. Bank Spółdzielczy w Zblewie. W ten sposób powstał jeden z większych banków spółdzielczych w regionie, z dwoma oddziałami i 6 filiami. Dzięki właściwym decyzjom wypracowane zyski przeznaczamy na zwiększanie funduszy własnych, które stanowią o sile naszego banku i umożliwiają płynny rozwój.

Działamy na terenie 3 powiatów. Jesteśmy partnerem finansowym dla rolnictwa, przetwórstwa, rzemiosła, małego i średniego biznesu oraz samorządów lokalnych.  Nowych klientów zdobywamy dzięki konkurencyjnej ofercie  oraz  szybkiemu podejmowaniu decyzji, głównie przy udzielaniu kredytów. Naszą mocną stroną jest też elastyczność oraz jakość wykonywanych usług. Osiągnęliśmy ten poziom  dzięki nowoczesnej technologii i dobrze przygotowanej kadrze.

Nasz sukces w Konkursie Bank Przyjazny Biznesowi potwierdza, że klienci są zadowoleni z naszych usług. To dzięki udziałowcom oraz wszystkim klientom wypracowaliśmy silną pozycję na rynku usług finansowych. To oni polecają nas swoim krewnym i znajomym, poszerzając w ten sposób krąg naszych klientów. Traktujemy ten przekaz jako najbardziej skuteczną formę reklamy bezpośredniej.

Współpracujące z naszym bankiem jednostki samorządu terytorialnego, małe i średnie firmy oraz rolnicy skutecznie sięgają po dotacje zewnętrzne. Dotrzymują kroku europejskim partnerom, wdrażają systematycznie nowe standardy, uczą się wykorzystywać najnowsze zdobycze techniki. Ze środków budżetowych Unii Europejskiej szkolą się, wymieniają park maszynowy, modernizują obiekty. Nasze miasteczka odzyskują swoją dawną czystość i piękno. Prężnie działające firmy zaczynają  przynosić swoim właścicielom zyski.

Sympatię zdobywamy także poprzez wsparcie finansowe godnych najwyższego uznania inicjatyw społecznych. W minionym roku bank wsparł obchody 75 –lecia nadania praw miejskich Skórczowi z udziałem prezydenta RP, konkurs poetycki Janusza Pasierba i  Koncert Muzyki Organowej w Pelplinie, koncert Orkiestr Dętych w Zblewie, koncert Muzyki Chrześcijańskiej GOSPEL w Osieku, imprezy sportowe i kulturalno – oświatowe na terenie działania banku, jego oddziałów i filii.
Obecnie działamy w Zrzeszeniu Spółdzielczej Grupy Bankowej GBW SA w Poznaniu. Aktywnie uczestniczymy w promocji produktów bankowych np. lokata z nagrodami. Staramy się wdrażać europejskie standardy i utrzymać normy ostrożnościowe.

Myślę, że w przyszłości wystarczy być pionierem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, szanować klienta. a on  sam podejmie decyzję z usług jakiego banku chciałby korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *