1Mazowieckie

Leszek Wojtalik w Klubie Gepardów Biznesu

Leszek Wojtalik, Dyrektor Generalny HELUKABEL Polska Sp. z o. o., firmy z województwa mazowieckiego, wyróżnionej w Konkursie Gepardy Biznesu, został członkiem Klubu Gepardów Biznesu. Firma oferuje kable, przewody oraz osprzęt kablowy do wszelkiego zastosowania i do wszystkich branż.

 

Leszek Wojtalik,  Dyrektor Generalny HELUKABEL Polska Sp. z o. o.

 

Urodzony w 1970 roku w Warszawie. Z zamiłowania żeglarz. Skończył Technikum Energetyczne oraz Politechnikę Warszawską gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. Karierę zawodową rozpoczął w Polskiej Sieci Energetycznej będącej przedstawicielem firmy HELUKABEL, pracował także w firmie Siemens. Od 2000 roku z ogromnym sukcesem rozwija działalność spółki będącej jednej z liderów na rynku polskim oferującej kable, przewody oraz osprzęt kablowy do wszelkiego zastosowania i do wszystkich branż. Jest laureatem Gepardów Biznesu (2009 r.), a spółka HELUKABEL wyróżniona została w wielu prestiżowych konkursach takich jak, m. in.: Gazele Biznesu (2006 r., 2007 r.), Gepardy Biznesu (2009 r.), Przejrzysta Firma (2009 r.) oraz Diamenty Forbsa (2010 r.).

 

HELUKABEL Polska Sp. z o. o. swój sukces na rynku zawdzięcza szerokiej ofercie artykułów i ich wysokiej jakości, współpracy partnerskiej prowadzonej z sieciami dystrybucji oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w systemie sprzedażowym, logistycznym, magazynowym, jak również w systemach przepływu informacji. HELUKABEL to także marka, która od lat kojarzy się z przyjazną i profesjonalną obsługą klienta. Firma służy nie tylko doradztwem w zakresie doboru odpowiednich artykułów, ale także prowadzi profesjonalne szkolenia i proponuje szeroki wachlarz usług dodatkowych.

Początek spółki HELUKABEL to rok 2000, kiedy w wynajętych pomieszczeniach magazynowo-biurowych w Wilkowej Wsi koło Leszna pod Warszawą rozpoczęła się sprzedaż kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego, a trzy miesiące później otwarty został oddział w Poznaniu. Dostrzegając perspektywy rozwoju firmy i odpowiadając na wysokie i zróżnicowane wymagania rynku, podjęta została decyzja o budowie siedziby. Nowoczesny magazyn wraz z budynkiem biurowym firmy został usytuowany w miejscowości Krze Duże koło Radziejowic, przy trasie szybkiego ruchu Warszawa-Katowice. Odpowiadając na wciąż rosnące wymagania rynkowe firma otworzyła kolejne oddziały firmy: w Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Gdyni. Podczas 10 lat działalności firma powiększyła skład załogi z 3 do około 50 osób oraz zwiększyła swoją powierzchnię magazynową o 2/3, zaś biurową o 100%.

HELUKABEL jest częścią niemieckiej firmy, która powstała w 1978 roku. Siedziba oraz zakład produkcyjny mieści się w Winsbach koło Stuttgartu. Firma posiada jeden z najnowocześniejszych magazynów wysokiego składowania sterowanego elektronicznie. Jest także innowatorem w zakresie specjalnych palet niezbędnych przy działaniach logistycznych nowoczesnego centrum dystrybucji. W Winsbach znajduje się także centrum badawcze gdzie w celu zapewnienia pełnej użyteczności artykułów oraz gotowości do standardowej produkcji prowadzone są precyzyjne pomiary oraz testy partii.

Niezwykle istotną kwestią jest rozwój firmy w oparciu o nowoczesne technologie. W ubiegłym roku firma uruchomiła kompleksowe rozwiązanie – Strefę B2B, która daje partnerom biznesowym spółki szereg możliwości. Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, został zautomatyzowany proces składania zamówień na wybrane artykuły z szerokiej oferty firmy. Dbając o swój dynamiczny rozwój rynkowy firma wciąż wprowadza rozwiązania mające na celu automatyzację procesów logistycznych, sprzedażowych czy też wymiany informacji.

HELUKABEL to także firma, która ogromną wagę przedkłada do działań proekologicznych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wykorzystując energię promieniowania słonecznego poprzez zainstalowanie baterii fotowoltaicznych firma pokrywa całość mocy elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania budynku   magazynowego w Niemczech. Ponadto uczestniczy w programie Sky Sails, w którym statki wyposażone w sterowny komputerowo latawiec ( z konstrukcją podobną do paralotni) jest częściowo napędzany siłą wiatru. Rozwiązanie to pozwala statkom zaoszczędzić od 20 do 35% paliwa (więcej informacji na www.skysails.info).

Niezwykle istotną kwestią jest dbałość o jakość oferowanych artykułów oraz usług. Potwierdzeniem realizacji tych celów jest wdrożony i stale udoskonalany zintegrowany system zarządzania według normy ISO 9001:2000. Ponadto w 2006 i 2007 roku firma HELUKABEL była laureatem Gazel Biznesu, corocznego rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W 2009 roku spółka otrzymała certyfikat Przejrzysta Firma, który jest odzwierciedleniem działań na rynku zgodnie z zasadą fair play. Firma jest także laureatem Gepardów Biznesu, najdynamiczniej rozwijających się firm województwa mazowieckiego.  HELUKABEL Polska Sp. z o. o. posiada także referencje klientów. To właśnie ich zaufanie oraz osiągnięta pozycja rynkowa sprawiły, że spółka postrzegana jest jako sprawdzony i rzetelny partner w kontaktach handlowych, a to z kolei skłania firmę do dalszego rozwoju i podnoszenia jakości.

 

Więcej na ten temat:

Leszek Wojtalik jako jeden z pierwszych, zgodnie z nowymi zasadami, opłacił składkę członkowską w 2010 r.  i przesłał informacje o sobie i firmie.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi zasadami, od 1 stycznia 2010 r. członkami Klubu Gepardów Biznesu mogą być tylko właściciele i menedżerowie dynamicznych firm, wyróżnionych w Konkursie Gepardy Biznesu.

Firmy i banki spółdzielcze zapraszamy do Klubu Lokalnego Biznesu. 

Regulamin Klubu Gepardów Biznesu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *