Kujawsko-Pomorskie

Tęcza Monet dla Bydgoszczy

Prezydent Konstanty Dombrowicz odebrał przyznaną Bydgoszczy statuetkę „Tęcza Monet” dla Samorządu Przyjaznego Biznesowi 2009.

Przyznawaną w trzech kategoriach (gmina, miasto, powiat) „Tęczę Monet” otrzymują najlepsze samorządy wyłaniane na podstawie ankiet  oraz liczby dynamicznych i efektywnych firm i banków na 10 tys. mieszkańców.

Konkurs Samorząd Przyjazny Biznesowi prowadzą Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Lokalnego Biznesu.

Wręczenie statuetki miastu Bydgoszcz miało miejsce podczas Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

– Miasto to swego rodzaju przedsiębiorstwo, a Bydgoszcz to firma z bogatą, bo 664-letnią tradycją – powiedział odbierając wyróżnienie prezydent Konstanty Dombrowicz. – Tak jak przedsiębiorstwa mamy bowiem swój budżet, a w nim dochody i wydatki. Mamy także inwestycje, którymi możemy się pochwalić. Tegoroczny poziom inwestycji w mieście jest największy od wielu lat i wynosi 311 mln zł. Jeśli do tego doliczymy inwestycje spółek, których 100-procentowym udziałowcem jest miasto Bydgoszcz, to otrzymamy jeszcze bardziej imponującą sumę. W tym roku rozpoczynamy realizację dwóch inwestycji odkładanych od wielu lat, a które są niezwykle istotne dla mieszkańców: budowę linii tramwajowej do Fordonu i połączenia drogowego z mostem przez Brdę – wyjaśnił prezydent, jednocześnie życząc przedsiębiorcom uczestniczącym w konferencji równie dobrych inwestycji. – Im lepiej przecież wiedzie się bydgoskim firmom, tym lepiej dla miasta, bo efekty waszych dobrych przedsięwzięć trafiają do miasta choćby w postaci podatków – dodał prezydent Bydgoszczy.

źródło: www.bydgoszcz.pl

 Zdjęcia z uroczystości

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *