Artykuły

Auxilium S.A. – ukierunkowani na cel

Spółka z branży outsourcingu usług finansowych świadcząca usługi księgowo-doradcze – Auxilium S.A., Gepard Biznesu 2009,  zadebiutowała na NewConnect niespełna miesiąc po powstaniu rynku alternatywnego w 2007 roku.

Jak został wykorzystany ten czas przez Spółkę  oraz jak rysują się jej dalsze perspektywy? Już wkrótce można będzie osobiście zadać pytania dotyczące planów spółki.

Auxilium S.A. intensywnie wykorzystało ostatnie trzy lata. Uruchomiło trzy oddziały spółki  w Bielsku Białej, Gdyni i Łodzi oraz zmieniło strukturę organizacyjną wydzielając działalność audytorską do spółki komandytowej. Obrana strategia rozwoju przyniosła pożądane rezultaty. Przychody spółki w okresie  obecności na rynku kapitałowym wzrosły ponad 100%, podobnie jak zysk netto. Do dynamiki wzrostu oraz poprawy rentowności przyczyniły się czynniki związane z przyjęciem nowych zasad pracy oraz modernizacją strategii rozwoju. Postawiono na innowacje i nowe techniki komunikacji. Wprowadzono innowacyjne rozwiązania logistyczne oraz nowe standardy pracy, które z kolei pozwoliły na realizację nowej strategii sprzedaży usług. Portfel klientów Auxilium rozszerzył się o nowe duże firmy w tym również z rynku kapitałowego. Po znakomitym roku 2009 zamkniętym zyskiem netto na poziomie 1.106.626,14 zł, który był o 101% wyższy od zysku netto z roku 2008, Spółka równie imponująco rozpoczęła rok 2010. Zysk netto zrealizowany w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 308.842,00 zł i jest on wyższy o 16% od zysku netto w pierwszym kwartale 2009 roku. Dla Auxilium działającego w zakresie outsourcingu usług finansowych dużym wyróżnieniem są wysokie miejsca w rankingach branżowych zarówno firm audytorskich jak i doradztwa podatkowego. Rok 2010 to także uruchomienie kolejnego trzeciego oddziału spółki w Bielsku Białej.

Celem Auxilium S.A. na najbliższy czas jest budowa mocnej Grupy Kapitałowej, w skład której wejdą projekty na różnym etapie rozwoju, dlatego też spółka poszukuje nowych ciekawych rozwiązań inwestycyjnych wpisujących się w obszar zainteresowań Grupy, mogących uzupełnić istniejący portfel usług. Podstawowym założeniem jest również zwiększenie kapitalizacji spółki do poziomu umożliwiającego zmianę platformy obrotu i przejście na rynek regulowany GPW. Strategia sprzedażowa ukierunkowana jest na zwiększenie udziału w rynku doradczym zarówno z zakresu podatkowego jak i doradztwa giełdowego. Realizowane na bieżąco przedsięwzięcia wykazują dużą dynamikę wzrostu, co stanowi pozytywne horyzonty do założeń sprzedażowych na kolejne lata.

Już wkrótce można będzie osobiście zadać pytanie odnośnie planów spółki i szczegółów oferty.

 23 czerwca 2010 roku o godzinie 12.00 odbędzie się bowiem czat giełdowy z udziałem Zofii Podhorodeckiej, Prezes Zarządu Spółki Auxilium S.A. która odpowiadać będzie na pytania Internautów dotyczące planów spółki  i realizowanych wyników. Już dziś zapraszamy do zadawania pytań na stronie www.czat.ipo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *