Podkarpackie

Najdynamiczniejszy bank na Podkarpaciu

Podkarpacki Bank Spółdzielczy wygrał w województwie podkarpackim w I i II edycji konkursu Najdynamiczniejszy Bank Spółdzielczy. W 2010 r. swój rozwój wzmocnił pieniędzmi z obligacji. "Skomplikowana na pozór procedura emisji obligacji zakończyła się dla nas sukcesem. Nie wykluczamy kolejnej emisji", mówi Lesław Wojtas, prezes PBS.

 

Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku będąc jednym z najstarszych banków – 140 lat na rynku bankowym, jak i jednym z największych banków spółdzielczych, stawia na kompleksową ofertę nowoczesnych i atrakcyjnych produktów finansowych, skierowanych zarówno do klienta indywidualnego, jak i korporacyjnego.

Oferta ta obejmuje pełen zakres usług bankowych: ROR, rachunki walutowe, lokaty, kredyty, karty płatnicze, karty kredytowe, ubezpieczenia oraz fundusze kapitałowe. Podkarpacki Bank Spółdzielczy to przede wszystkim tradycja i doświadczenie, które zapewniają klientom poczucie bezpieczeństwa.
Obecnie Podkarpacki Bank Spółdzielczy swoją działalność prowadzi na terenie województwa podkarpackiego poprzez sieć 85 placówek bankowych (w 2005 roku 62 placówki) – w tym 2 placówki samoobsługowe. Zatrudnia 587 pracowników (I kw. 2009 r. 540 pracowników), którzy w sposób profesjonalny i fachowy zajmują się obsługą klientów.
    Bank osiąga również znaczące wyniki finansowe. W 2009 r. Bank posiadał już sumę bilansową wynoszącą  1,314, 863 tys. zł., dysponował funduszami własnymi w kwocie 89,932 tys. zł oraz wypracował zysk brutto w kwocie 11,503 tys. zł.
    Podkarpacki Bank Spółdzielczy należy do czołówki banków wprowadzających nowoczesne technologie, zwłaszcza w zakresie bankowości elektronicznej, która w bieżącym roku została nagrodzona w XX Edycji Medalu Europejskiego i otrzymała Jakość Quality International 2010.
 
Jako pierwszy w Polsce uruchomił bankomat biometryczny (nowoczesne rozwiązanie uwierzytelniające klienta poprzez skanowanie układu naczyń krwionośnych palca) jak również przymierza się do wprowadzenia w najbliższym czasie kart zbliżeniowych.
Ponadto pod koniec lipca bieżącego roku Podkarpacki Bank Spółdzielczy wraz Bankiem BPS i 3 zrzeszonymi w nim bankami spółdzielczymi, jako pierwsi w historii rynku kapitałowego obligacji banków spółdzielczych wyemitowali papiery dłużne o łącznej wartości 119 mln. zł. w tym 25 mln. zł Podkarpacki Bank Spółdzielczy.
 
 
Lesław Wojtas, Prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego
 
"Skomplikowana na pozór procedura emisji obligacji przez Bank Spółdzielczy zakończyła się dla nas sukcesem, co daje nam dalsze możliwości ekspansji rynkowej. Nie wykluczamy kolejnej emisji" – mówi Lesław Wojtas, Prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.
    Podkarpacki Bank Spółdzielczy jest również uznanym i cenionym Bankiem. Świadczą o tym nie tylko osiągane wyniki finansowe, ale także zajmowane wysokie miejsca w różnego rodzaju rankingach i konkursach.
 
Pod koniec roku 2009 Bank został uznany za Najbardziej Innowacyjny Bank Spółdzielczy 2009, w kategorii duży bank.
 
W roku bieżącym otrzymał Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 6 złotymi Gwiazdami.
 
Został nagrodzony Statuetką za zajęcie II miejsca w Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze" w kategorii "Największe banki".
 
Ponadto Podkarpacki Bank Spółdzielczy otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Podkarpacia 2009 i pierwszy Diament do statuetki Lidera Polskiego Biznesu.
 
 
Więcej na ten temat:
 

http://www.ibs.edu.pl/content/view/3732/28/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *