Podkarpackie

Najlepszy w grupie bilansowej 100- 200 mln zł

"Liczba otwieranych nowych kont sukcesywnie się zwiększa o 400 miesięcznie. Postawiliśmy również na rozwój produktów elektronicznych. Co drugi właściciel nowego rachunku korzysta również z bankowości internetowej, a praktycznie każdy z kart bankomatowych", mówi Zbigniew Baryła, prezes Banku Spółdzielczego w Jarosławiu.

Zbigniew Baryła,  Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarosławiu

 

Niezmiennie od kilkunastu lat najważniejszymi zadaniami, jakie sobie stawiamy, to: dobra i tania obsługa dotychczasowych klientów banku i jednocześnie pozyskiwanie nowych.

Liczba otwieranych nowych kont sukcesywnie się zwiększa o 400 miesięcznie.

Postawiliśmy również na rozwój produktów elektronicznych. Obecnie, co drugi właściciel nowego rachunku korzysta również z bankowości internetowej, a praktycznie każdy z kart bankomatowych.

Przy sumie bilansowej Banku ok. 200 mln zł, obsługujemy ok. 30 000 rachunków osób fizycznych i firm w tym  4 500  rachunków przez  Internet  oraz  12 000 kart.

Stawiamy również na rozwój sieci placówek. Co roku otwieramy nowe 2-4 osobowe placówki, które są najbardziej efektywne w działaniu.

 

Image 

 

Zbigniew Baryła,  Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarosławiu

Stawiając na szybki i efektywny rozwój nie zapominamy o bezpieczeństwie.                         

Oprócz wszystkich  wymaganych przepisami rezerw, co roku kilkaset tysięcy złotych przeznaczamy na rezerwy na ryzyko ogólne. Zgromadzona kwota tych rezerw  wynosi już kilka mln złotych.

Duża liczba obsługiwanych i otwieranych rachunków pozwala nam na szybkie zwiększenie zarówno depozytów jak i kredytów , a w związku z tym , że to są klienci znani, kredyty są stosunkowo bezpieczne.

Osiągane przez tutejszy Bank wyniki przekładają się na zdobyte nagrody i wyróżnienia.

W 2009r. Bank zdobył  III miejsce w Rankingu Rzeczypospolitej w kategorii Najlepszy Bank Spółdzielczy w Polsce.

W 2010 r. otrzymaliśmy tytuł Orzeł Agrobiznesu, przyznany za udokumentowany sukces rynkowy, oraz uzyskaliśmy I miejsce w Rankingu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych na Najlepszy Bank Spółdzielczy w Polsce w grupie  bilansowej 100- 200 mln PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *