Podkarpackie

Dbamy o infrastrukturę

"Niewątpliwą zaleta dla inwestorów jest położenie wzdłuż drogi krajowej nr 28 oraz linii kolejowej Jasło – Stróże, co już zaczęli zauważać przedsiębiorcy lokujący swoje firmy na naszym terenie", ocenia mówi Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura.

 

„Gmina, którą reprezentuję, posiada ogromny potencjał”, mówi Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura.

„Niewątpliwą zaleta dla inwestorów jest położenie wzdłuż drogi krajowej nr 28 oraz linii kolejowej Jasło – Stróże, co już zaczęli zauważać przedsiębiorcy lokujący swoje firmy na naszym terenie. Większość wydatków inwestycyjnych na terenie gminy Skołyszyn to wydatki które przeznaczaliśmy na inwestycje drogowe i kanalizacyjno-wodociągowe, finansowane także przy wykorzystaniu środków unijnych, bo zdajemy sobie sprawę, iż dla inwestorów ważny jest stan istniejącej infrastruktury.

Wieloletnie wysiłki Urzędu Gminy zostały zauważone w 2007 roku, gdy wyróżniono nas w plebiscycie „Europejska Gmina, Europejskie Miasto” za osiągnięcia w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, a także w 2008 r. na targach POLAGRA FOOD nagrodą „Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu” za promowanie lokalnych producentów żywności.

Obszar Gminy Skołyszyn jest nie tylko atrakcyjny dla inwestorów ale również dla turystów” – dodaje Zenon Szura.

 „Piękne krajobrazy, zabytki architektury sakralnej, pomniki przyrody przyciągają coraz większe rzesze turystów zarówno do naszej gminy jak i gmin sąsiadujących.”
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *