Podkarpackie

Przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości

"Atrakcyjne położenie komunikacyjne przy międzynarodowej trasie E40, w tym bliskość zjazdu z powstającej obecnie autostrady A4 oraz przyjazny klimat do przedsiębiorczości to dodatkowe atuty w wyborze potencjalnego miejsca pod inwestycje", ocenia Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc.

 

Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc

Jako samorząd miejski podjęliśmy w ostatnich latach wiele ważnych dla rozwoju miasta Ropczyc i jego okolic decyzji strategicznych oraz inicjatyw przekładających się bezpośrednio na rozwój gospodarczy miasta.

Funkcjonująca od roku 2007 na terenie Ropczyc o pow. ok. 27 ha podstrefa przemysłowa Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EUROPARK” Mielec jest zachętą inwestycyjną dla potencjalnych inwestorów poszukujących nowych terenów pod działalność gospodarczą.

Dbamy o ciągły rozwój miasta realizując szereg ważnych inwestycji infrastrukturalnych. Budujemy nowe sieci kanalizacyjne i wodociągowe, modernizujemy lokalne drogi i ulice oraz budujemy nowe połączenia drogowe poprawiające dostępność komunikacyjną dla nowych terenów inwestycyjnych. W najbliższym czasie przymierzamy się do poprawy estetyki i funkcjonalności w centrum miasta.

Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc

Współpracujemy z przedsiębiorcami, organizacjami i instytucjami z otoczenia biznesu organizując spotkania i konferencje. Co roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego jesteśmy organizatorem konkursu "Solidna Firma" nagradzając najlepszych lokalnych przedsiębiorców.

Przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie miasta i gminy Ropczyce poświadcza fakt budowy swoich zakładów i lokalizacji takich firm jak chociażby w roku 2008 „KIDDE” Polska sp. z o.o. – produkująca przenośne gaśnice, w roku 2009 „EUROVIA” Polska S.A. Grupa Rzeszów – wytwarzająca masy bitumiczne czy też w roku 2010 „Weldon” Sp. z o.o. – zajmująca się produkcją kontenerów, konstrukcji stalowych i ekranów akustycznych.

Nasze działania na rzecz rozwoju i aktywności gospodarczej są doceniane w prestiżowych konkursach, chociażby uzyskany ponownie w roku 2010 tytuł „Gmina Fair Play” czy też tytuł Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu.

Atrakcyjne położenie komunikacyjne Ropczyc przy międzynarodowej trasie E40 w tym bliskość zjazdu z powstającej obecnie autostrady A4 oraz przyjazny klimat do przedsiębiorczości to dodatkowe atuty w wyborze potencjalnego miejsca pod inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *