Branża spożywcza

TARSMAK S.J. jest Gepardem Biznesu 2011

"Naszym celem było poprawienie warunków pracy oraz podniesienie kwalifikacji naszej kadry. Zmodernizowaliśmy też park maszynowy, co przełożyło się na zwiększenie wydajności i komfortu pracy, a także jakości produktu", mówi Teresa Gondek, współwłaścicielka Tarsmak S. J. w Radgoszczy.

 

Wyniki finansowe TARSMAK S.J. w  Radgoszczy

 

 

  2008 2010   Dynamika (w proc.)
Przychody  (w tys. zł)  7962 13312   67
Zysk netto (w tys. zł)  133 626   371
Suma  dynamik (w %)   438
Średnia z dynamik (w %)   219

 źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie informacji podanych przez  TARSMAK S.J. w  Radgoszczy  (dane za rok 2010) oraz Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit (dane za rok 2008).

 

TARSMAK Radgoszcz powstał w 1991 roku, jako spółka rodzinna z polskim kapitałem. Od początku działa w branży spożywczej, zajmując się przetwórstwem warzyw.

Na ofertę firmy składa się szeroki asortyment produktów – począwszy od majonezów i sosów majonezowych, musztard i ketchupów, poprzez koncentraty i sosy na bazie pomidorów oraz innych warzyw, kończąc na bogatej gamie sałatek wielowarzywnych o oryginalnych smakach. Produkujemy ponad 80 rodzajów wyrobów. Przetwarzane przez nas warzywa pochodzą z czystych ekologicznie terenów Polski południowej i wschodniej. Współpracujemy ze stałymi i sprawdzonymi dostawcami.
W ciągu kilkunastu lat istnienia firmy, sukcesywnie rozszerzamy asortyment produktów, rozbudowujemy hale produkcyjne, wyposażając je w coraz nowocześniejsze linie technologiczne i skutecznie rozszerzamy rynki sprzedaży. Utrzymanie dotychczasowych i plany zdobywania kolejnych klientów zamierzamy realizować poprzez wysoką jakość oferowanych produktów, przy zachowaniu konkurencyjnych cen, szybką reakcję na potrzeby klientów oraz terminowość dostaw.

Produkcja przebiega w surowo przestrzeganych warunkach, zgodnie z Dobrą Praktyką Produkcyjną oraz Dobrą Praktyką Higieniczną, co świadczy o stałej i ścisłej kontroli na wszystkich etapach powstawania produktu, a naszym klientom gwarantuje najwyższą jego jakość. Pracujemy w systemie zapewniającym bezpieczeństwo zdrowotne żywności (HACCP). Dbamy o to, aby w przedsięwzięciu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych produktów uczestniczyli wszyscy pracownicy, biorąc jednocześnie odpowiedzialność za jakość oferowanych przez naszą Firmę produktów.

„Rok 2010 był dla nas bardzo udany. Wierzymy, że nie był to przypadek, a raczej rezultat kilkuletnich zmian, które okazały się kluczem do sukcesu”, mówi Teresa Gondek, współwłaścicielka Tarsmak S. J. w Radgoszczy.

 

 

Teresa Gondek, współwłaścicielka Tarsmak S. J. w Radgoszczy

 

„Widząc, że jako przedsiębiorstwo nie rozwijamy się w tempie, w jakim sobie życzylibyśmy, poddaliśmy analizie dotychczasowe działania, które pozwoliły wyciągnąć odpowiednie wnioski, a w konsekwencji wytyczyć nowe cele. Pierwszym naszym krokiem było zainwestowanie w kapitał ludzki, zarówno pośrednio, jak  i bezpośrednio, wierząc, że największą rolę do odegrania w tworzeniu wartości firmy mają właśnie ludzie. Naszym celem było poprawienie warunków pracy oraz podniesienie kwalifikacji naszej kadry.

Udoskonaliliśmy linię produkcyjną, zmodernizowaliśmy park maszynowy, co przełożyło się na zwiększenie wydajności i komfortu pracy, a także jakości produktu. Na wyższą jakość wyrobów wpływ ma także unowocześnienie naszego laboratorium oraz liczne kursy laborantów.  W wielu szkoleniach uczestniczyli pracownicy na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Z pewnością wpłynęło to na naszą percepcję handlu jako zależności międzyludzkich. Jesteśmy teraz firmą bardziej elastyczną, otwartą na nowe propozycje i podpowiedzi. W relacjach z klientem postawiliśmy na dialog, pozwalający nam na lepsze poznanie pragnień kupującego i skuteczniejsze dostosowanie się do jego potrzeb. Przy silnie personalnych kontaktach z klientem zachowujemy pełny profesjonalizm, aby ten miał poczucie, że nasze obietnice zostaną wprowadzone w życie.  Mimo że jesteśmy firmą z pokaźnym 20-letnim stażem, cały czas chętnie się uczymy. Zdajemy sobie sprawę z dynamiki naszego rynku, który określa rozwijająca się gospodarka oraz nowe oczekiwania klientów. Wierzymy, że potrafimy dotrzymać kroku najlepszym w naszej branży, a także mieć wpływ na kształtowanie nowych trendów.

Poprzedni udany rok dodał nam pewności siebie, wiarę w to, że możemy być istotną częścią rynku żywnościowego. Wprowadzone zmiany okazały się trafione, to dało nam przekonanie, że obraliśmy dobrą drogę do dalszego rozwoju. Zgromadzony kapitał daje nam nowe możliwości ku kolejnym inwestycjom. Chcemy, by nasi kontrahenci czuli komfort, że współpracują z przedsiębiorstwem rzetelnym, któremu warto ufać. By to osiągnąć analizujemy sygnały płynące z rynku i staramy się przeprowadzać stosowne modernizacje na każdym szczeblu działalności. Przykładowo nasze obecne inwestycje skierowane są ku usprawnieniu logistyki dystrybucji. Kładziemy nacisk na budowanie lojalnych i długoterminowych relacji z naszymi partnerami. Pozwala nam to na większą płynność oraz terminowość.  Tarsmak jest firmą rodzinną, o silnych więzach regionalnych. Zawsze pragnęliśmy by nasza działalność przyczyniała się do rozwoju i promocji Radgoszczy i dążymy do tego aby te więzy stawały się jeszcze mocniejsze. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Radgoszczy są dumni z tego, w jaki sposób reprezentujemy nasz region. Na tym chcemy budować siłę i wizerunek naszej firmy. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować konsumentom za to, że przyczynili się do naszego wyróżnienia”, dodaje Teresa Gondek, współwłaścicielka Tarsmak S. J. w Radgoszczy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *