Branża budowlana

Nie krzywimy się na mniejsze zlecenia

"W budowlance nic nas nie przeraża. A wyzwaniom jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu. Dotyczy to całego zespołu. To dzięki niemu możemy się rozwijać dynamicznie", ocenia Tomasz Balcerowski, prezes Ekoinbud Sp. z o.o. w Gdańsku.

 

Tomasz Balcerowski, prezes Ekoinbud Sp. z o.o. w Gdańsku

Nasza firma, powstała w kwietniu 1998 roku, kontynuuje tradycje rodzinnego zakładu rzemieślniczego, którego początki sięgają 1986 roku. Zakładając ją od początku wiedziałem, że kluczem do sukcesu będzie nowoczesny, modularny i elastyczny podmiot, podejmujący się nawet najtrudniejszych wyzwań na ogólnopolskim rynku budowlanym.

Dziś pracuje dla nas ponad 300 osób. Przez kilkanaście lat nauczyliśmy się jak remontować średniowieczne żurawie, najwyższe ceglane wieże, kilkusetletnie elewacje kościołów. Nie są dla nas problemem modernistyczne i postmodernistyczne, skomplikowane konstrukcje z żelaza i betonu. Z przyjemnością zamieniamy zabytkowe gmachy w nowoczesne, inteligentne budynki. One zaś oddają nam w zamian swoje skrywane przez dziesiątki lat, tajemnice.

Zabytki to oczywiście nie wszystko. Stawiamy skomplikowane dachy. Budujemy baseny. Inwestujemy w budownictwo niskoemisyjne i proekologiczne. Nie krzywimy się na mniejsze, lecz ciekawe, remonty i adaptacje.

Skąd sukces? Myślę, że po prostu lubimy to, co robimy. Dzięki temu w budowlance nic nas nie przeraża. A wyzwaniom jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu. Co ważne, dotyczy to całego zespołu. To dzięki niemu możemy się rozwijać odpowiednio dynamicznie.

 

 

Ekoinbud na Politechnice Wrocławskiej

Okazały gmach dawnego wydziału hutnictwa politechniki wrocławskiej otrzymuje drugie życie. Dzięki gdańskiej firmie Ekoinbud, zamieni się w inteligentny budynek międzywydziałowy.

– Potężna budowla, o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych, powstała w latach 1905 – 1910. Charakterem i konstrukcją jest ona zbliżona do realizacji, stanowiących rdzeń Politechniki Gdańskiej, które mieliśmy okazję niejednokrotnie remontować. Stąd też nasza obecność na uczelni we Wrocławiu – mówi Tomasz Balcerowski, prezes Ekoinbudu.
W budynku wymienione zostaną wszystkie instalacje i sieci teletechniczne. Pojawią się nowoczesne windy i wydajny układ wentylacyjny. Koszt remontu budynku to około 40 milionów złotych. 22 miliony to zakres robot zakontraktowany przez Ekoinbud.
Rewitalizacja budynku należącego do Politechniki Wrocławskiej to największa, ale nie jedyna realizacja, jaka jest obecnie udziałem Ekoinbudu. Nasi specjaliści konserwują też zachodnią elewację i kaplice przyścienne kościoła św. Katarzyny. Planowany termin zakończenia prac to 15 października. Remont dofinansowywany jest z MKiDN oraz z budżetu Miasta Gdańska.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *