Branża spożywcza

MOKATE stało się firmą międzynarodową

 "Z 9 przedsiębiorstw wchodzących w skład naszej grupy, aż 5 ma siedziby poza granicami kraj. Ostatni rok przyniósł kolejne zwiększenie udziału eksportu w strukturze sprzedaży; udział ten osiągnął pułap 60 proc.", mówi Teresa Mokrysz, Właścicielka Grupy Firm Mokate.

 

Teresa Mokrysz, Właścicielka Grupy Firm Mokate

Można śmiało powiedzieć, że MOKATE stało się firmą o międzynarodowym charakterze. Przesądzają o tym dwa czynniki. Po pierwsze, z 9 przedsiębiorstw wchodzących w skład naszej grupy, aż 5 ma siedziby poza granicami kraju i prowadzi działalność na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Po drugie, ostatni rok przyniósł kolejne zwiększenie udziału eksportu w strukturze sprzedaży; udział ten osiągnął pułap 60 proc. MOKATE eksportuje praktycznie całą gamę wytwarzanych produktów: kawy instant i ziarniste, herbaty w szerokim asortymencie oraz półprodukty dla przemysłu spożywczego. Na poparcie moich słów dodam, iż aktualnie w ofercie firmy znajduje się 1200 tzw. „indeksów towarowych”. Wszystkie te produkty powstają w trzech dużych kombinatach produkcyjnych; herbaty w Ustroniu, kawy w Żorach, a także w zakładzie pod Czeską Pragą.

Realizując nasz cel strategiczny, jakim jest eksport, nie zapominamy oczywiście o niezwykle ważnym krajowym rynku. MOKATE ma tu na koncie wiele spektakularnych sukcesów. Chciałabym do nich zaliczyć pozycję absolutnego lidera w kategorii cappuccino. Produkt ten wprowadzaliśmy na polskie stoły przed blisko dwudziestu laty i do dzisiaj słowo „cappuccino” w języku potocznym utożsamiane jest z MOKATE. Osiągnęliśmy ponadto czołowe miejsce wśród producentów kawy, z dynamicznie rozwijającą się kategorią miksów kawowych (np. 3in1, 2in1). Szczególnie dumni jesteśmy z wypracowania silnego, drugiego miejsca wśród producentów herbaty w kraju, gdzie takie marki jak Minutka, Loyd Tea, Grzańce, Babcia Jagoda, od lat cieszą się uznaniem polskich klientów.

Nasze dalsze plany rozwojowe znajdą mocne oparcie w realizowanym przez MOKATE szerokim programie inwestycyjnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *