Branża spożywcza

Wolumenowy lider na rynku bakalii

"Wzmocniliśmy naszą pozycję na krajowym rynku bakalii, aktywizowaliśmy sprzedaż w kanale tradycyjnym oraz wprowadziliśmy dwie linie nowych produktów – HELIO GOLD i masy krówkowe, które spotkały się z zainteresowaniem", informuje Leszek Wąsowicz, prezes HELIO SA w Wyględach.

 

Leszek Wąsowicz, prezes HELIO SA w Wyględach

HELIO SA jest wolumenowym liderem na rynku bakalii oraz należy do wiodących producentów dodatków do ciast. Firma jako pierwsza w branży rozpoczęła produkcję mas makowych i jest niekwestionowanym liderem tej kategorii do dziś. Miniony zaś rok był dla nas szczególny. Spółka oddała do użytkowania nowy zakład w Brochowie koło Sochaczewa, będący największym kompleksem produkcyjno-magazynowym w branży bakaliowej w Polsce oraz jednym z największych w Europie. Wartość inwestycji to 25 mln zł.

 

Z działań operacyjnych wzmocniliśmy naszą pozycję na krajowym rynku bakalii, w tym w szczególności aktywizowaliśmy sprzedaż w kanale tradycyjnym, oraz wprowadziliśmy dwie linie nowych produktów – HELIO GOLD i masy krówkowe, które spotkały się z żywym zainteresowaniem konsumentów, co zostało potwierdzone prestiżowymi nagrodami, w tym m.in. Statuetką Superprodukt Świata Kobiety, Złotym Laurem Konsumenta 2011, wyróżnieniem w konkursie Perły Rynku FMCG 2011 i Złoty Paragon 2011 – Nagroda Kupców Polskich.

 

 

Nowy zakład HELIO w Brochowie koło Sochaczewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *