Artykuły

Sektor banków spółdzielczych finansuje Hiltona

24 listopada 2011 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Warszawie odbyła się uroczystość wieńcząca prace nad podpisaniem umowy finansowania budowy hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

 

Uczestnicy uroczystości:
Inwestor, a tym samym kredytobiorca – Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o.
 

Banki finansujące wchodzące w skład konsorcjum:
• Bank BPS S.A. Oddział Regionalny w Warszawie – lider konsorcjum
• SGB Bank S.A.
• Banki Spółdzielcze z Grupy BPS:

    * GBS w Barlinku
    * Warszawski Bank Spółdzielczy
    * Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
    * Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
    * Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
    * Bank Spółdzielczy w Zgierzu
    * Bank Spółdzielczy w Andrespolu
    * Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich
    * Mazovia Bank Spółdzielczy
    * Bank Spółdzielczy w Raszynie
    * Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Łódzkim
    * Bank Spółdzielczy w Gostyninie

Gościem specjalnym spotkania był Vice President Development – Central & Eastern Europe Hilton Worldwide Pan Ulrich Widmer.

Bank BPS S.A. reprezentowali Prezes Zarządu Pan Mirosław Potulski oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego w Warszawie Pan Zdzisław Kupczyk.

Pan Prezes Potulski podkreślił znaczenie i rangę tego projektu, który oznacza współpracę z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych korporacji, jaką jest Hilton Worldwide. Wskazał, że zawarta umowa jest wyraźnym potwierdzeniem dobrej kondycji Banków Spółdzielczych, które w obliczu spowolnienia i kryzysu finansowego nie obniżają dynamiki działania i angażują się w ciekawe projekty inwestycyjne. Pan Prezes wyraził nadzieję, że budowa sprawnie przebiegnie i obiekt zostanie oddany do użytku zgodnie z planem oraz że będzie dobrze odpowiadał na znaczące potrzeby Banków Spółdzielczych w zakresie realizacji szkoleń i konferencji.

 
Hotel Double Tree by Hilton przy ul. Skalnicowej 21 w warszawskim Wawrze opatrzony będzie czterem gwiazdkami. Projekt zakłada 364 pokoi gościnnych, wysokiej klasy SPA z dwoma basenami oraz Centrum Konferencyjno-Kongresowe z największą w Europie bezkolumnową salą mieszczącą do 3000 osób.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu br., generalnym wykonawcą jest firma MIRBUD S.A.
 

Prestiż oraz wysoki standard nowego hotelu zapewni Hilton Corporation, które nadzoruje jakość wykonania. Termin uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie przewidziany jest na wrzesień 2013 roku.

źródło: www.grupabps.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *