Artykuły

Dobry klimat dla gospodarki

Wicepremier Waldemar Pawlak uznał za bardzo ważne, aby w czasie kryzysu w Polsce był jak najlepszy klimat dla gospodarki. "Szczególnie, jeśli chodzi o produkcję" – powiedział  w Rzeszowie w siedzibie Asseco.

 

Pawlak w siedzibie firmy informatycznej Asseco spotkał się z przedstawicielami największych spółek z Podkarpacia.

Na konferencji prasowej po spotkaniu podkreślił, że dobry klimat dla gospodarki powinien pozwolić "realizować najprostszy mechanizm: żeby towary i usługi emigrowały, a miejsca pracy były w kraju".

"W wielu przypadkach lokalizacja firmy wynika bowiem bardziej z decyzji właścicieli niż z potrzeby ekonomicznej, bo działalność można prowadzić z różnych miejsc. Takie firmy, jak Asseco właśnie to pokazują – siedzibę można mieć tu, a działać w przestrzeni całego rynku światowego. To jest ważne, szczególnie teraz, w dobie kryzysu" – podkreślił wicepremier.

Asseco Poland jest największą spółka informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i jedną z największych w Europie. Główną siedzibę ma w Rzeszowie. Firma zatrudnia ponad 14,5 tys. osób, z czego ok. 5 tys. w Polsce.

Pawlak zaznaczył, że w interesie Polski jest dbanie o rozwój całej UE, bo – jak ocenił – zamykanie się strefy euro prowadzi do bardzo niekorzystnych konsekwencji. Jego zdaniem, UE ma duży potencjał rozwojowy, ale tylko jako całość.

Wicepremier podkreślił, że bardzo istotne jest, aby w Polsce było jak najwięcej firm, które mają konkurencyjną produkcję. "Kończy się bowiem atrakcyjność Chin i dla partnerów z Europy, szczególnie z Niemiec, Polska staje się krajem bardzo atrakcyjnym z punktu widzenia współpracy i lokowania produkcji" – dodał.

źródło: Bankier.pl za PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *