Artykuły

Chcą przejąć banki spółdzielcze

Lobbyści wielkich banków wywalczyli w Brukseli dyrektywę bijącą w banki spółdzielcze. Posłowie z PO już starają się o ustawę ułatwiającą przekształcenie banków spółdzielczych w spółki akcyjne, a te małe spółki przejmie zagraniczny kapitał, powiększając swoją dominację w Polsce.

 

Lobbyści wielkich banków wywalczyli w Brukseli dyrektywę, zakazującą doliczania do kapitałów własnych banków spółdzielczych wartości udziałów członkowskich.

To sprawi, że zarządom banków spółdzielczych nie będzie zależało na pozyskiwaniu nowych członków. Banki spółdzielcze staną się jeszcze bardziej komercyjne niż już są.

A potem posłowie z PO przegłosują ustawę ułatwiającą przekształcenie banków spółdzielczych w spółki akcyjne, a te małe spółki przejmie zagraniczny kapitał, powiększając swoją dominację w Polsce.

Za ułatwieniem przekształcania banków spółdzielczych w spółki akcyjne jest kilku prezesów dużych banków spółdzielczych, którzy chcą na tej operacji obłowić się. Wspiera ich w tym m.in. poseł PO Sławomir Neumann.

Sługusy obcego kapitału po 1989 r. zawsze były w naszym kraju górą. Obcy kapitał dostarcza im bowiem pieniądze ma marketing i PR.

Sługusy obcego kapitału prowadzą nasz kraj prostą drogą do bankructwa.

Pomagają go niemiłosiernie drenować.

Żyjemy na koszt przyszłych pokoleń.

Krzywdzimy nasze dzieci i wnuki.

Jerzy Krajewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *