Artykuły

Unia Europejska wspiera oligarchizację biznesu

Dyrektywy i przepisy wydawane przez Unię Europejską  szkodą małym i średnim firmom, którym coraz trudniej spełnić wysokie wymagania ekologiczne i administracyjne, stawiane przez urzędników.  W siłę rosną przez to wielkie firmy, co prowadzi do oligarchizacji biznesu.  UE bije więc w interesy banków spółdzielczych, które obsługują small business.

 

"Zmiany w prawie, takie jak nowa ustawa deweloperska i wygaszanie programu Rodzina na Swoim, przyczynić się mogą do finansowych kłopotów mniejszych firm, co skutkować będzie konsolidacją branży i jeszcze większą dominacją liderów", zauważył Bankier.pl.

 

W małe i średnie firmy biją też wyśrubowana wymagania ekologiczne i sanitarne stawiane przez Unię Europejską.

Szkodliwa dla small businessu jest też ustawa pozbawiająca właścicieli domów wyboru firmy, które wywozi śmieci z posesji. Za kilka miesięcy władze gmin będą wybierały i narzucały obywatelom firmy, które będą odbierały od nich śmieci. To też będzie sprzyjało wielkim przedsiębiorstwom, gotowym do korumpowana władz gmin.

Można odnieść ważenie, że Unia Europejska nie lubi  wolnych ludzi, właścicieli małych i średnich firm, członków banków spółdzielczych. Chce bowiem je zniszczyć, wspierając wielki biznes. 

Ta niechęć do małych i średnich podmiotów gospodarczych wiązać się też może ze skutecznym lobbingiem wielkich firm, które przekupują urzędników w Brukseli.

Oligarchizację biznesu wspierają też zmiany technologiczne.

 

Jerzy Krajewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *