Artykuły

Lato w Dolinie Łupawy 2012

 ImageDolina Łupawy to sielska kraina na Pomorzu Środkowym położona nad jedną z najczystszych rzek. Jest ona rajem dla kajakarzy i wędkarzy, dla rodzin z dziećmi i osób kochających aktywny wypoczynek i kontakt z naturą. Zapraszamy na drugie Święto Lipian 14 lipca  i  pierwsze Święto Rzeki Łupawy 18 sierpnia  do wsi Łebień w gminie Damnica.

 

 Wydawnictwo ULAN zaprasza na "Lato w Dolinie Łupawy 2012",  w sielskiej krainie na Pomorzu Środkowym, położonej nad jedną z najczystszych rzek w Polsce.

Dolina jest rajem dla kajakarzy i wędkarzy. Łupawa ma górski i nizinnych charakter. Pełno w niej ryb.

Dolina jest rajem również dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny wypoczynek i  bliski kontakt z naturą w lesie, nad rzeką czy jeziorem.

Nad doliną Łupawy koło Smołdzina jest najwyższa góra Pomorza – Rowokół, święta góra Słowian. Dolina Łupawy była w średniowieczu siedliskiem Słowian. Słowińcy zachowali tam swoją kulturę do XIX wieku. Obecnie w Klukach działa Muzeum Wsi Słowińskiej.

Wydawnictwo ULAN 9 lipca  2011 r. zorganizowało we wsi Łebień  nad rzeką Łupawą  pierwsze Święto Lipian, słowiańskiego plemienia, dla którego lipy były świętymi drzewami. Zwyczaje Lipian to w dużej mierze literacką fantazją, gdyż historia o Lipianach niewiele  wie, nawet nazwa jest spekulacją. Projekt Lipianie PL pomaga nam promować słowiańszczyznę i sielskie życie blisko natury.

Obecnie wydawnictwo ULAN prowadzi większy projekt marketingowy  Dolina Łupawy PL.

W tym roku planujemy zorganizować  drugie Święto Lipian 14-15 lipca 2012 r. we wsi Łebień w gminie Damnica oraz  pierwsze Święto Doliny Łupawy  18 sierpnia 2012 r. we wsi Strzyżyno w gminie Damnica.

 

Dolina Łupawy jest pełna magicznych miejsc. 

Promujemy ją  na naszych stronach internetowych, będziemy ją promowali w Magazynie Przedsiębiorców "Europejska Firma" i za pomocą ulotek..

Pod adresem www.dolinałupawy.pl stworzyliśmy specjalną stronę.

W logo Doliny Łupawy PL  umieściliśmy kwiat kaczeńca, przyjaciela wiosny, słońca i wody.

 

Image

Image 

Loga projektu marketingowego Dolina Łupawy PL

 

Stworzyliśmy nowy Lipiański Szlak Rowerowy, który został przetestowany 5 maja 2012 r. przez rodzinę Krajewskich. Relacja z wyprawy Lipiańskim Szlakiem Rowerowym jest pod adresem: https://www.gepardybiznesu.pl/content/view/2725/107/.

W czasie drugiego Święta Lipian 14 lipca 2012 r. przed południem zorganizujemy pierwszą Rowerową Lipcówkę właśnie Lipiańskim Szlakiem Rowerowym.

Chcielibyśmy, by pierwsze Święto Doliny Łupawy było spotkaniem miłośników doliny Łupawy oraz okazją do promowania wszystkich gmin, leżących nad rzeką Łupawą. 

Siedziba twórców projektu Dolina Łupawy PL mieści się w Domu Lipian we wsi Łebień 64 gmina Damnica. Kontakt: tel. 604 596 537.

 

Dom Lipian we wsi Łebień 64 gmina Damnica 

 

Jerzy Krajewski, redaktor naczelny portalu DolinaŁupawy.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *