Artykuły

Gama możliwości

Sieć handlowa nie musi być własnością wielkiego koncernu lub funduszu inwestycyjnego. Prężnie rozwija się handlowa sieć spółdzielcza pod szyldem „Gama – Tradycyjnie dobry wybór”. W pierwszym kwartale 2012 otwarto 9 nowych placówek.

W Wałczu powstał drugi sklep Gama, rozbudowany, z trzykrotnie powiększoną powierzchnią sprzedaży (230 mkw.). Drugi nowy obiekt sieci, „przebrandowany” zgodnie ze standardami, otwarto w Kołobrzegu – informuje portal dla handlu.pl. Już drugą Gamę uruchomiła również spółdzielnia z Hajnówki. Wszystkie 3 spółdzielnie przekonały się do koncepcji dzięki sklepom pilotażowym, uruchomionym w poprzednim roku. – „Nowa sieć Gama łączy tradycje spółdzielczości z nowoczesnością, co skutkuje zwiększonym zainteresowaniem klientów i coraz lepszymi wynikami ekonomicznymi” – powiedziała Mieczysława Bogdanowicz, prezes Społem PSS w Hajnówce.

To nie koniec sukcesów. Kolejne 2 sklepy przeszły remodeling i zostały dostosowane do standardów Gamy w chełmskiej spółdzielni Społem. Z początkiem roku do budowy sieci Gama przystąpiło PSS Radomsko, które „przebrandowało” market Zorza. „Społem” z Grajewa z kolei zakupiło lokal w pobliskiej miejscowości Szczuczyn i wyremontowało zgodnie ze standardami Gamy. Również spółdzielnia z Łowicza przystosowała jeden ze swoich sklepów do wymogów sieci Gama. A spółdzielnia z Wodzisławia otworzyła już trzeci sklep Gama w pobliskiej miejscowości Radlin. Sklep ma powierzchnię sprzedaży 125 mkw. i zyskał już nowych klientów. – „Projekt Gama przynosząc dotychczasowe efekty zachęca do dalszego rozwoju, obecne wyniki moich placówek dają mi jasną perspektywę na przyszłość” – powiedział na otwarciu prezes zarządu PSS Wodzisław Śląski – Stanisław Kasznia.

To świetnie. Ale nam się marzy, żeby wreszcie placówki „Społem” z całego kraju, obecnie całkiem lub częściowo niezależne od siebie, połączyły siły, poszerzyły asortyment i jakość obsługi, obniżyły ceny – i kopnęły „Biedronki”, „Lidle” i „Tesco” tak mocno, żeby wylecieli z Polski i już nie wrócili.

 

źródło: Nowy Obywatel 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *