Artykuły

Klęska demograficzna pod rządami koalicji PO-PSL

Koalicja PO-PSL podwyższyła podatek VAT, składkę rentowa i inne składki ubezpieczeniowe dla firm i rolników. Odebrała w ten sposób rodzinom pieniądze, zniechęcając je do rodzenia dzieci. I przekazuje te pieniądze zachodnim bankom i instytucjom finansowym.

 

olska wyludnia się. Więcej mieszkańców naszego kraju umiera niż rodzi się dzieci. Ponadto 2 miliony obywateli wyjechało do pracy za granicę.

 

"Zdaniem demografów w całym 2012 r. urodzi się w Polsce mniej więcej tyle samo dzieci co w roku 2011. To zaś oznacza, że wskaźnik dzietności wyniesie 1,3 – na 100 kobiet w wieku między 15. a 49. rokiem życia przypadnie zaledwie 130 urodzonych dzieci. Tymczasem stabilny rozwój demograficzny zapewnia dopiero wskaźnik dzietności na poziomie 2,1-2,15. Obecnie wśród krajów europejskich gorzej pod względem dzietności jest tylko w Czechach, na Litwie i w Rumunii – wynika z danych CIA World Factbook. W tym obejmującym cały świat rankingu zajmujemy 208. miejsce na 228 sklasyfikowanych krajów. Niewiele lepiej jest pod względem liczby nowo narodzonych dzieci przypadających na tysiąc mieszkańców – pod tym względem jesteśmy na 193. miejscu.", podał "Dziennik Gazeta Prawna".

Bez wzrostu demograficznego nie będzie długoterminowego wzrostu gospodarczego. 

Zdaniem prof. Ireny Kotowska ze Szkoły Głównej Handlowej, powstrzymać niekorzystne zjawiska demograficzne może jedynie państwo, prowadząc odpowiednią politykę rodzinną. Bez tego proces starzenia się społeczeństwa będzie cały czas postępował. Aby utrzymać przy życiu siebie, emerytów i całą gospodarkę, osoby w wieku produkcyjnym niebawem będą musiały pracować tak dużo, że w ogóle nie będą miały czasu na to, aby zadbać o posiadanie potomstwa, nie wspominając o jego wychowaniu.

Natomiast koalicja PO-PSL od kilku lat prowadzi antyrodzinną politykę. Podwyższyła podatek VAT, składkę rentowa i inne składki ubezpieczeniowe dla firm i rolników. Odebrała w ten sposób rodzinom pieniądze, zniechęcając je do rodzenia dzieci. I przekazuje te pieniądze zachodnim bankom i instytucjom finansowym.

Odebrała pieniądze gospodarstwom domowym, by napchać kieszenie zachodnim bankom i instytucjom finansowym za pomocą systemu OFE, który wygenerowało 270 mld zł zadłużenia jawnego i podbija cenę pieniądza, płaconą przez państwo, gospodarstwa domowe, firmy i samorządy. 

Więcej o drenowaniu nas przez system OFE w moim artykule pod adresem:

http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/system-ofe-pomaga-zagranicznemu-kapitalowi-nas-drenowac,1764181,1021

 

Jerzy Krajewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *