Spółdzielnia mieszkaniowa

Osiedle wygląda piękniej

"Zwiększenie zasobów powoduje, że koszt eksploatacji osiedla rozkłada się na większą powierzchnię, co powoduje obniżenie kosztów jednostkowych. To przekłada się na konkretne pieniądze dla naszych mieszkańców", wyjaśnia Helena Pośpieszyńska, Główny Księgowy SMB „Imielin” w Warszawie.

 

Helena Pośpieszyńska, Główny Księgowy, Pełnomocnik Zarządu, SMB „Imielin” w Warszawie

Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana „Imielin” w Warszawie powstała  w 1992 r. Zarządza zasobami składającymi się z  96 budynków, położonymi na 48 ha.  Zasoby  zostały wybudowane w latach 1978-1985 w technologii wielkiej płyty. W 2012 roku zakończyliśmy proces termomodernizacji wszystkich budynków. Wszystkie budynki zostały docieplone kompleksowo. Domy otrzymały nowe ładne elewacje. w ciepłych pastelowych kolorach. W sumie – a tak uważają mieszkańcy – architektura i kolorystyka jest ładniejsza niż na innych osiedlach, dopiero co budowanych. Koszty tych prac zostały znacznie obniżone dzięki dopłacie z  budżetu państwa.

 

 

Spółdzielnia prowadzi bogatą  działalność społeczno- oświatową i kulturalną. Szeroką ofertę programową zapewniają  placówki: Galeria Działań i Dom Kultury.

W 2007 roku spółdzielnia rozpoczęła działalność inwestycyjną. Budujemy dla naszych członków i ich rodzin. Lokale są oddawane w wysokim standardzie. To od mieszkańców wyszła inicjatywa. Mieszkańcy starych zasobów  są zainteresowani miejscami postojowymi w nowych inwestycjach. Równolegle odbywa się rewitalizacja przyległych terenów. Za uciążliwość w czasie budowy mieszkańcy otrzymują  rekompensatę –  nowe nasadzenia zieleni, nawierzchnie. Osiedle wygląda inaczej.

Zwiększenie zasobów powoduje, że koszt eksploatacji osiedla rozkłada się na większą powierzchnię, co powoduje obniżenie kosztów jednostkowych. To przekłada się na konkretne pieniądze dla naszych mieszkańców.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *