Artykuły

To wykonanie zarządzenia władz okupacyjnych

"Okupanci (zachodnie banki i instytucje finansowe) narzucili systemy OFE nie tylko w Polsce, ale również w innych podbitych krajach Europy Środkowej", uważa  Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Wolności.

 

"W 1999 roku myślałem, że tworzenie OFE to czysta głupota. Teraz zaczynam się skłaniać do poglądu, że chyba jednak sabotaż. Komisja Nadzoru Finansowego razem z ekspertami Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, którzy zasłynęli z tego, że OFE bronili jak kiedyś gen. Jaruzelski bronił socjalizmu, przygotowali nowy projekt", napisał prof. Robert Gwiazdowski

http://zpp.net.pl/pl/Blogi

Odpowiedziałem mu na Facebooku:

Szanowny Panie Profesorze!

To nie sabotaż. To wykonanie zarządzenia władz okupacyjnych.

A okupantami są zachodnie banki i instytucje finansowe. Okupanci narzucili systemy OFE nie tylko w Polsce, ale również w innych podbitych krajach Europy Środkowej. Tylko Czechy im się oparły.

 
Systemy OFE generują dług publiczny, co pogarsza oceny stabilności finansowej okupowanych państw i pozwala zwiększyć cenę pieniądza pożyczanego na rynku kapitałowym przez podbite państwa. Dzięki temu zachodnie banki i instytucje finansowe zarabiają więcej na pożyczaniu pieniędzy podbitym krajom. Więcej o kilkanaście, a może kilkadziesiąt miliardów dolarów rocznie.
 
Węgry dwa lata temu zlikwidowały system OFE, chcą uwolnić się od okupantów, ale ci mszczą się, pokazując innym, że nie jest łatwo uwolnić się z niewoli.

Pozdrawiam

Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Wolności

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *