Branża handlowa

Prawdziwie Europejska Firma ANKOL

Niewątpliwie cechy, które charakteryzują firmę ANKOL z Mielca, to innowacyjność, kultura jakości, kompetencje i międzynarodowe standardy.  Jako nowoczesne przedsiębiorstwo podąża za trendami w biznesie. Firma wyposażona w doświadczenie zawodowe, wiedzę techniczną i znajomość rynków założycieli Anny i Czesława Koliszów.

 

Prawdziwie Europejska Firma ANKOL

Niewątpliwie cechy, które charakteryzują firmę ANKOL z Mielca to innowacyjność, kultura jakości, kompetencje i międzynarodowe standardy.  Jako nowoczesne przedsiębiorstwo podąża za trendami w biznesie. Firma wyposażona w doświadczenie zawodowe, wiedzę techniczną i znajomość rynków założycieli Anny i Czesława Koliszów oraz nieustannie doskonalone zarządzanie w zakresie jakości, przywództwa, marketingu notuje stały wzrost wartości rynkowej. Działalność firmy jest wyjątkowa. Dotyczy w głównej mierze rynków zagranicznych w zakresie dostaw części zamiennych, technologii i usług dla lotnictwa wojskowego i cywilnego. Sama branża kojarzona jest z wysokim standardami ale ANKOL jest gwarantem najwyższej jakości swojej oferty. Realizuje zamówienia dla departamentów MON 34 krajów (w eksporcie i imporcie) za zgodą Departamentu Kontroli Eksportu RP.  Kluczowymi klientami są kraje takie jak: Algieria, Rosja, Meksyk, Peru, Malezja, Łotwa, Indonezja, Indie, Czechy, Macedonia, Hiszpania, USA, Szwecja.
 Prezes Zarządu Czesław Kolisz twierdzi, że osiąganie coraz lepszych wyników to konsekwencja i dyscyplina wobec stawianych celów strategicznych, kompetencje i zaangażowanie całego zespołu ludzi oraz otwartość na innowacje. Szybko potrafimy uwzględniać zachodzące zmiany gospodarcze by dostosować  strategię  do zachodzących przemian przy jednoczesnym zagwarantowaniem najwyższych standardów jakości bo to decyduje o sukcesach handlowych. W zakresie dostaw produktów i usług na rzecz obronności kluczowym czynnikiem osiągnięcia wysokiego poziomu jakości  są bez wątpienia odpowiednio dopasowane systemy zarządzania. Ponadto wyznajemy zasadę by być przed innymi co oznacza być szybszym i lepszym od konkurencji. Jesteśmy swoistym pomostem pomiędzy wschodem a zachodem w dostawach technologii. Przykładem może być chociażby dostawa części zamiennych i usług remontowych techniki rosyjskiej dla zachodnich kontrahentów, ale nie tylko.  ANKOL dostarcza również części do F16  iraz innych samolotów i śmigłowców produkcji zachodniej. Posiadana wyłączność na dostawy łożysk bezobsługowych amerykańskiego producenta Kamatics Co. na Europę Wschodnią umożliwiły realizację wieloletniego kontraktu na dostawy łożysk do produkcji samolotu cywilnego SUPERJET 100.  Ponadto wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych oraz systemowe zarzadzanie jakością zwiększa konkurencyjność ANKOL na rynku globalnym.  Firma jest także dostawcą dla ukraińskich zakładów lotniczych Antonow. Eksport w tym zakresie umożliwiają uzyskane świadectwa zgodności oferowanych produktów z normami jakości obowiązującymi w Federacji Rosyjskiej oraz Ukrainie.

Dodatkowym atutem Firmy ułatwiającym pozyskiwanie nowych odbiorców zagranicznych jest wypracowany pozytywny wizerunek i zdobyte zaufanie partnerów eksportowych. Jako dostawca w przemyśle lotniczym ANKOL jest  zarejestrowana w ASA (Aviation Suppliers Association). Reputację i transparentność Firmy potwierdzają, corocznie przyznawane, certyfikaty amerykańskiej organizacji antykorupcyjnej  TRACE International.  Zewnętrzne  audyty krajowych i międzynarodowych organizacji nie są też przypadkowe. Potwierdzają bowiem deklarowaną przez ANKOL rzetelność i wiarygodność, zachowanie zasad etyki w biznesie czy prawidłowość stosowania procedur międzynarodowych norm gwarantujących jakość eksportowanych produktów i usług.

 

 Anna i Czesław Koliszowie  – wyróżnienie Peak of Success – Doha – Katar 2012

Podczas międzynarodowych konwencji firma została wyróżniona przez Business Initiative Directions (BID) w Londynie Koroną Jakości 2010, w Paryżu nagrodami Diamond Quality Summit Award 2011 (Szczyt Jakości) i  International Star for Leadership in Quality Award 2011 (Gwiazda Jakości), w Nowym Jorku Quality Summit Award  2012. W 2011 roku w  Rzymie na Światowej Konfederacji Biznesu firma została uznana jako World Business Leader i Inspirational Company zaś w Oxfordzie za Najlepsze Przedsiębiorstwo (Best Enterprise) otrzymując statuetki i certyfikaty także w  Szwajcarii Europejską Nagrodę Jakości – EUROPEN QULITY AWARD 2012. Listę wyróżnień uzupełniają indywidualne nagrody Prezesa Czesława Kolisza w zakresie przywództwa, marketingu, strategii, budowy marki i osiągnięć handlowych. Uhonorowanie przez światowych ekspertów w 2012 roku nadaniem tytułów i medali  Menadżer Roku ( Manager of the Year) czy Entrepreneur of the Year 2012 dodają prestiżu ale także nobilitują do dalszego doskonalenia i rozwoju. W stolicy Kataru – Doha  podczas ceremonii ,,BIZZ ARABIC 2012” Światowa Konfederacja Przedsiębiorców – World Confederation of Businesses (WORLDCOB)  z USA rozstrzygnęła ranking. Firma ANKOL po raz drugi została wyróżniona jako jedyna firma z Polski nagrodami i tytułami THE BIZZ – ŚWIATOWY LIDER BIZNESU oraz brązowym medalem i Certyfikatem w kategorii INSPIRUJĄCA FIRMA. Ponadto Zarząd odebrał statuetkę ,,PEAK of SUCCESS” – Szczyt Sukcesu. WORLDCOB weryfikuje 6 obszarów zarządzania na poziomie excellence. Honoruje najlepsze praktyki biznesowe odnoszące się zarówno do doskonałego przywództwa, systemów zarządzania, najwyższej jakości produktów i usług, innowacyjności, marketingu, pozycji biznesowej i wizerunku. 

Jako dynamicznie rozwijająca się, dobrze zarządzana firma tworzy nie tylko realne miejsca pracy ale buduje pozytywny wizerunek jako pracodawcy co potwierdza ostatnio otrzymana nagroda główna w kategorii małych i średnich firm w rankingu ,,Najlepszy Pracodawca 2012”   
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *