Pozostałe branże

W 4 lata 7 proc. udziału w rynku windykacyjnym

"W celu minimalizacji ryzyka związanego z niewypłacalnością pojedynczych dłużników, nabywamy wierzytelności szeroko zróżnicowane. Stale doskonalimy i modyfikujemy wewnętrzne procesy obsługi wierzytelności", mówi Joanna Nowicka-Kempny, Prezes Zarządu Centrum Finansowego Banku BPS.

 


Joanna Nowicka-Kempny, Prezes Zarządu Centrum Finansowego Banku BPS

Centrum Finansowe Banku BPS jest spółką windykacyjną działającą od 2008 r. Od grudnia 2011  notowana jest na rynku NewConnect. Świadczymy usługi windykacji i restrukturyzacji należności na zlecenie, sekurytyzowanych przez fundusze inwestycyjne oraz skupionych na własny rachunek Specjalizujemy się w  windykacji należności bankowych zarówno gospodarczych, jak i detalicznych, i to właśnie banki są naszym strategicznym klientem. Jesteśmy prekursorem na rynku outsourcingu windykacji dla banków w zakresie świadczenia usług obejmujących należności gospodarcze.

 

W ciągu 4 lat działalności udało nam się zdobyć zaufanie w oczach kontrahentów (7 proc. udziału w rynku windykacyjnym według  Gazety Giełdy  "Parkiet"). Naszą dewizą jest  przestrzeganie zasad dobrych praktyk i norm etycznych. W procesie odzyskiwania należności działamy  w oparciu o indywidualne podejście i rozwiązania problemów finansowych dłużnika, uwzględniające specyfikę jego działalności, w tym  sezonowość. Takie podejście pozwala nam na skuteczne i optymalne  kosztowo odzyskiwanie należności własnych, jak i dla naszych kontrahentów.

W celu minimalizacji ryzyka związanego z niewypłacalnością pojedynczych dłużników, nabywamy wierzytelności szeroko zróżnicowane w odniesieniu do osoby dłużnika, pod względem podziału na wiek, dochody i posiadany majątek. W celu utrzymania pozycji rynkowej i założonej rentowności stale doskonalimy i modyfikujemy wewnętrzne procesy obsługi wierzytelności.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *